Skocz do zawartości
Gość slava

Buczenie w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slava

Witam.

Mam B5 3BG 1.6 benzyna 2002r

Wczoraj usłyszalem dziwny dziwięk wewnątrz samochodu(auto pracowało). Coś jak ciche buczenie. Wcześniej nic takiego nie miło miejsca. Szybka eksploracja i okazuje sie że w bagażniku w okolicach zbiornika paliwa dość głośno i intensywnie pracuje jakiś silniczek. Gasze zapłon buczenie zanika.

Czy to ma coś wspólnego z pompą paliwa?

Jeżeli tak czy to może oznaczać rychły jej koniec? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To pompa paliwa zatopiona w zbiorniku paliwa. Udaj się do jakiegoś zakładu naprawczego pomp paliwa to napewno coś poradzą. Kosztowna naprawa to to napewno nie bedzie ale ok. 200zł pójdzie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slava, na pewno masz instalacje LPG i często z niej korzystasz, przy jednoczesnym niskim poziomie benzyny w baku i pompa paliwa pracuje na sucho. Aby zopobiec zatarciu pompy miej przynajmniej 1/4 baku i niech gazownik zrobi odłączenie pompy na czas pracy na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slava

Niestety niemam instalacji gazowej.

Cykle tankowania niezmienne od jakiegos czasu.

Około pół zbiornika (20-25L) następne niemalże kilka kilometrów od momentu włączenia kontrolki rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slava, ale mimo to obstawiam pompke paliwową.

A czy to buczenie w okolicach zbiornika jest takie samo jak przy przekręceniu kluczyka na zapłon, wtedy powinna być słyszalna przez chwile pompka jak zabuczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior
slava, ale mimo to obstawiam pompke paliwową.

A czy to buczenie w okolicach zbiornika jest takie samo jak przy przekręceniu kluczyka na zapłon, wtedy powinna być słyszalna przez chwile pompka jak zabuczy.

 

I wtedy na 100% pompka paliwa. Miałem tak w B3, nie robiłem jej, ale czułem, że mi niedługo umrze, więc zastosowałem wyłącznik na czas uzytkowania LPG. No i jakoś się naprawiła, bo buczenie całkowicie znikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slava

czasi rzeczywiście to jest ten dziwięk. Złożyłem tylne siedzenia i przekręciłem stacyjkę. Usłyszałem niemalże 0.5 sekundową pracę pompki. Następnie uruchomiłem silnik i dziwięk się powtarza tylko już ciągle. Pracuje głośno. Myślę że pompka wykręciła już swoje i mam nadzieję że nie zmienia jej się bardzo trudno.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slava, być może Ci się tylko ssak przypchał od zanieczyszczeń jakie serwują nam stacje w swych paliwach i po otrzyszczeniu, będzie ok, jak nie to wymiana nie jest trudna a koszt to 200-250 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam że bawię się w archeologa, ale nie mogę dodać nowego postu. Pacjent B5 BG, 1.8T AWT. Za każdym razem po włączeniu zapłonu było słychac przez ok sekundę pompę. Latem, podczas jazdy było słychać pracę pompy w bagażniku, raz mocniej, raz słabiej, później wcale. Teraz zimą znów się odezwała. Dziś nadszedł chyba ten dzień. Po przekręceniu stacyjki nie ma charakterystycznego buczenia. Rozrusznik kręci, lekko załapie i dalej kręci na sucho. Czyżby pompa całkiem padła? Czy to może być przekaźnik / bezpiecznik? Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przekaznik sie skleil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Prąd do pompy dochodzi, ale już sama pompa nie pracuje. Nowa już jedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności