Skocz do zawartości
Gość Paweł.G

twardy pedał hamulca POMOCY!!

Rekomendowane odpowiedzi

To było pierwsze takie zjawisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wspomaganie hamulców to grucha podciśnienia pedał nawet w przypadku braku zasilania ABSu nie powinien stwardnieć...choć pewności nie mam.

 

 

 

Nie powinien, masz rację. U mnie jak padł czujnik ABS nie działał, lecz pedał był taki sam. Takie małe porównanie:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy że pompa w ,,tym'' momencie przestała działać, ale hamulce powinny być tylko że bez wspomagania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jeśli przestanie działać to pedał ma być taki jakby działała. Mówię o pompie ABS (aktualnie jeżdzę z odpiętym zasilaniem ABS bo mi sie modulator sypnął i blokowało tylko jedno koło) i hamulce są w porządku jak wcześniej jedynie nie ma ABS'u podczas hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulce powinny być ze wspomaganiem jak padła pompa ABS. Działało by to tak jak by pojazd nie miał ABS-u zamontowanego. Proponuję szukać usterki w serwie (może coś pękło, albo jest zapowietrzone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś możliwość by pedał mechanicznie się zablokował? Ogólnie to hebelki ma takie że trzeba delikatnie nogę stawiać, a tu nie dało się go wcisnąć, tylko dlaczego szyby nie działały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do tych bezpieczników o których pisał lebow. Tych nad właściwą skrzynką bezpieczników z tyłu za nimi. Musisz zdemontować obudowę tych standardowych i ujrzysz je nad bezpiecznikami które standardowo widać po zdjęciu zaślepki. Mi ostatnio się stopiło jedno z mocowań tych bezpieczników (ponieważ mocowane są one segmentami) i wentylator mi raz działał, a raz nie. Może tam warto szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. jak ABS nie działa to wszystkie zawory są otwarte... może coś się zablokowało i wszystkie zawory są zamknięte, pompa nie mogła ich otworzyć i przez to poszedł bezpiecznik przy przekaźniku ABS (30A) i zjarał przekaźnik od szyb który jest obok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zerknę do tych bezpieczników ale więcej racji może mieć Lebow bo pisał że może nie łączyć, a ja napisałem wcześniej że parę sekund później (po tym dziwnym ,,zablokowaniu pedału'') wszystko było OK.

Kolega wyżej napisał że mogły się zawory zablokować -dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod VAGiem jakieś błędy może zostały? Jeśli nie sprawdzałeś to sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze też gniazda i kable pod spodem być może zwarcie się zrobiło i zblokowało ABS. A jak pisze Lebow przekazniki sa obok siebie wiec to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega wyżej napisał że mogły się zawory zablokować -dlaczego?

Gdzieś masz zwarę albo wilgoć..albo w sterowniku ABS albo w skrzynce bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! powiem to z doświadczenia miałem ten sam problem - wymiana płynu DOT4 albo 5 około 25-30 pln stary płyn okazał się żyburą mimo że wizualnie wyglądał ok Po wymianie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko;) niby VW ale inny model:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich postów wyżej, rozwiązałem problem :)

Pedał był twardy bo był lód i włączył się ABS, który zadziałał jak trzeba, tylko moja żona się wystraszyła:)

Szyba przymarzła do uszczelki i dlatego się nie opuściła ale za drugim razem już tak...

 

I daj ,,babie'' samochód :zliscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez problem z moim hamulcem, wymienione klocki i węże oraz odpowietrzony układ hamowania a hamulec jak twardy tak twardy :( a u mnie nie ma żadnego abs-u :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić pompę vaku czy daje podciśnienie, ewentualnie połączenia czy szczelnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z hamulcami w Pasku 3BG 2.0 AZM. Gdy auto stoi w garażu kilka dni bez wyjeżdżania, to jak po kilku dniach wyjeżdżam to z tyłu hamulce mi trzymają i trzeba ze 100 m przejechać żeby puściło, wie może ktoś co może być tego przyczyną ? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie może ktoś co może być tego przyczyną ?

Spuścić ręczny...:hmm

A na poważnie , troszkę zbłądziłeś bo tu straszne staruszki w których takiego luksusu jak ręczny nie montowali :lol

A tak naprawdę poważnie...to napisz czy masz tarcze czy bębny z tyłu..domyślam sie ze mas tarcze zatem:

- do sprawdzenia grubość klocków,

- ogólna czystość zacisków i osłony gumowej tłoczka

- zużycie tarcz

Bankowo masz obrdzewiałe jarzma i zaciski, troszkę czyszczenia szczotka drucianą plus smar miedziowy i po kłopocie.

Oczywiście uważam ze linki i sam mechanizm ręcznego jest w nienagannym stanie i sama dżwigienka ręcznego ładnie odbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę poważnie...to napisz czy masz tarcze czy bębny z tyłu..domyślam sie ze mas tarcze zatem:

mam tarcze :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności