Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam u mnie pojawił się taki komunikat wie ktoś może co jest:

A jak nacisnąłem nawiew na nogi to pojawił się na jednym i na drugim i0 i0

Zdj?cie002.jpg

Zdj?cie003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie pojawił się taki komunikat wie ktoś może co jest:

A jak nacisnąłem nawiew na nogi to pojawił się na jednym i na drugim i0 i0

Też kiedyś szukałem oznaczeń kodów do testu klimy, ale jakoś nie znalazłem. Jedyne na co się natknąłem to było, że "i0" oznacza, że wszystko OK. Ale co do kodów ze zdjęć niestety nie umiem pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic może ktoś będzie wiedział i napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie przy teście zapalało 71 00 h i juz wiem co padł silnik klapy lewej regulacji temperatury chyba o oznaczeniu v158. Jeśli chodzi o demontaż dopiero mam zamiar ale z tego co wiem sa dwie opcje oczywiscie serwis wam bedzie mówił że trzeba zdjąć deske bzdura w karcie obsługi jest jeszcze jedna opcja wejscie od strony pedału gazu zobacze co da sie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o demontaż dopiero mam zamiar ale z tego co wiem sa dwie opcje oczywiscie serwis wam bedzie mówił że trzeba zdjąć deske bzdura w karcie obsługi jest jeszcze jedna opcja wejscie od strony pedału gazu zobacze co da sie zrobic

No to będziesz się musiał pewnie sporo nagimnastykować w rewelacyjnie wygodnej pozycji :).

P.S. Zmień sobie opis silnika z CR na PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po teście z lewj strony pojawił się kod 71 z małą cyferką 2 a z prawej 00 z literką h. Czy to dotyczy prawego silniczka klapy temperatury ?. Kolego adrewfer będę śledził z uwagą dalsze Twoje działania w w/w temacie.

P.S. W czasie testu po wciśnięciu nawiewu na nogi pokazał się błąd: w lewym okienku 4FA a prawym 00h.

Edytowane przez Gepard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec Panowie silnik wymieniłem lewy i co dalej klepie i teraz wymienie prawy o kodzie v159 i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrobiłem teścik i u mnie wyszło i0 i0 czyli szystko :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czym sie rozni trzymanie zamknietego obiegu z econ i zaplon . Od trzymania nawiewu na nogi z econ i zaplon . Narazie testowalem zmkniety obieg i econ , wyskoczyly na wyswietlaczach iO iO to OK . A ta inna kabinacja co sie sprawdza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiec Panowie silnik wymieniłem lewy i co dalej klepie i teraz wymienie prawy o kodzie v159 i zobaczymy
może napisz coś więcej jak się do tej wymiany zabrać :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może napisz coś więcej jak się do tej wymiany zabrać :dolamam
Panowie silnik wymieniłem lewy i co dalej klepie i teraz wymienie prawy o kodzie v159 i zobaczymy

no właśnie napisz proszę, jak się do tego zabrać :-)

Również wyskoczył mi błąd 71.

Zapytam jeszcze czy jesteście pewni koledzy, że błąd 71 nie oznacza silniczka 3C0.907.511D który ma takie samo oznaczenie V71 w programie serwisowym ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po teście klimatyzacji pokazuje i0 proszę o pomoc co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i0 oznacza, że wszystko jest OK z klimatyzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli sa dwa male wyswietlacze to na obydwu jak jest OK bedzie iO iO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację, test pokazujeże jest OK (i0, i0) ale i tak klima nie działa ,jest szczelna po wymianie gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też test wskazuje że jest wszystko OK a klima startuje dopiero po rozgrzaniu silnika do 90 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też test wskazuje że jest wszystko OK a klima startuje dopiero po rozgrzaniu silnika do 90 stopni

Podczas testu gdy na obydwu wyświetlaczach wyświetla Ci się iO iO spróbuj przekręcić gałką do zmiany temperatury od strony kierowcy i sprawdź czy Ci inne komunikaty wtedy nie wyskoczą.

U mnie po rozpoczęciu testu najpierw na obydwu wyświetlaczach przez ułamek sekundy pisze iO, iO, a później wyskakują komunikaty 2Cc, a po prawej 00h. Po pokręceniu w/w gałką mogę się przełączać pomiędzy tymi różnymi wyświetleniami. Być może u Ciebie też jakiś inny komunikat wtedy wyskoczy i uda Ci się zdiagnozować problem. Zastrzegam, że na 100% nie jestem pewien, czy pokręcenie gałką przełącza się pomiędzy różnymi komunikatami, a ja opisuję tylko to co przez przypadek udało mi się u siebie zaobserwować.

Może koledzy mają wykaz błędów i mogą go na forum umieścić, żebyśmy mogli zdiagnozować nasze problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdzałem i nie ma żadnych więcej komunikatów po przekręceniu gałkami ani też po naciśnięciu któregokolwiek z przycisków. W czwartek jestem umówiony w ASO zobaczymy co chłopaki powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

w Niedzielę i Wczoraj jak robiłem test to pokazał i0 i0 , dzisiaj rano zrobiłem znowu test i pokazał na lewym wyświetlaczu 2c6 a na prawym 004, czy ktoś wie o co chodzi, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś może mi pomóc, klimatyzacja działa gdy silnik osiągnie 90 stopni

po teście po prawej stronie 4f8. 4f9, 4fA,2c6, po prawej 00h lub OH.h

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności