Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Sens jest zawsze. Ja miałem tak samo. Auto kupiłem w sezonie letnim i bagatelizowałem ten problem. Otrzeźwienie przyszło w sezonie zimowym, kiedy miałem zamarznięta szybę a nawiew jej nie odmrażał, w aucie pomimo ustawionej temperatury na max było około 14 stopni. A zima to nie sezon na te naprawy.

Tak więc jak nie chcesz nie naprawiaj-twoja sprawa, ja osobiście nie chciałbym naprawiać tego w zimę na szybko, bo mechanicy tym nie zawsze chcą sie zająć a pod blokiem za zimno. W lato co innego, naprawa może stać się przyjemnością z "zimnym leszkiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, djnoise napisał:

Sens jest zawsze. Ja miałem tak samo. Auto kupiłem w sezonie letnim i bagatelizowałem ten problem. Otrzeźwienie przyszło w sezonie zimowym, kiedy miałem zamarznięta szybę a nawiew jej nie odmrażał, w aucie pomimo ustawionej temperatury na max było około 14 stopni. A zima to nie sezon na te naprawy.

Tak więc jak nie chcesz nie naprawiaj-twoja sprawa, ja osobiście nie chciałbym naprawiać tego w zimę na szybko, bo mechanicy tym nie zawsze chcą sie zająć a pod blokiem za zimno. W lato co innego, naprawa może stać się przyjemnością z "zimnym leszkiem"

Ale u mnie działa grzanie szyby i wszystko inne też :) mam webasto i podgrzewaną przednia szybę... Nie wiem czy właśnie te błędy nie zapisały się jak włączyłem webasto... Na zapas nie będę szukał dziury w całym skoro wszystko działa i grzeje i chłodzi... Latem może powrócę do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie usunąłem jeszcze tego problemu. Zajmę się tym wiosną jak będzie ciepło, na spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie spokojnie do wiosny, skasujcie błędy i zapomnijcie o problemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że owe błedy jak wyżej co podałem pojawiaja się razem z błędem słabego napięcia akumulatora ale tylko w przypadku włączenia webasto z pilota. mianowicie webasto sie załącza dymek leci słychać je... po jakimś czasie wlączaja się nawiewy w srodku panel klimatronika się świeci ale leci zimne powietrze cały czas. możliwe ze przez słaby akumulator? chodzi mi o ten drugi do webasto?... jesli auto odpale i nie wlaczam webasta to ono i tak sie samo wlacza pare sekund po odpaleniu auta leci dymek z rurki pod autem z przodu... po 2 km juz mam gorace powietrze w kratkach... i wtedy regulacja cieplo zimno lewo prawo gora dol i wszystko inne dziala prawidlowo błędow nie ma do poki nie odpale webasta przez okno z pilota? wiec cos w tym siedzi... no silniczki i klapki od nawiewow sa jedne i te same co reguluja przeplywem powietrza... obojetnie czy silnik odpalony czy webasto przeciez... ciekawi mnie ten blad slabego napiecia jakby moze nie bylo sily ruszyc klapek? dziwne może ktoś coś podpowie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem jak moge go rozwiazac ?

IMG_20180304_123505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jak wykonac adaptacje i test klap VCDS?

Mam tez do wymiany v159, czy ktos to robil z Trojmiasta gdzies w warsztacie i moze sie podzielic adresem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na "ECON" lub "AC" (to zależy od wersji, u ciebie zapewne AC) i nawiew na środek (czyli strzałka skierowana prosto na tułów).

W nowym typie jest z tego co pamiętam tak samo tylko rzecz jasna przyciski są w innym miejscu (bo nie ma wyświetlaczy) ale Ty raczej masz taki panel jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Radek ale mi chodzilo przy uzyciu VCDS, bo ten reset mi nie pomaga, dalej leci zimne od strony pasazera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Climatronic - Adaptacje - i tam będzie odpowiednia opcja (rest klap, flap reset lub podobnie).

Ubiegając jednak fakty - jeśli tu nie działa po adaptacji tam również będzie ten sam efekt, bo to jest ta sama procedura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zrobiłem u mnie test klimy i wywaliły takie błędy

71 1     00h

71 2    00h

63 8   0Eh

Pomoże ktoś zdiagnozować 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6631364213

 

I pytanko czy taki scaner będzie dobry, czy może polecicie coś lepszego w podobnej cenie, oczywiście do użytku domowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Siema. Jeden z silniczków hałasuje, po teście wyskoczyły błędy. Który to będzie ktoś wie co te błędy dokładnie oznaczają? 

15527719051088878126386601101265.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co oznacz ten kod błędów?

klima.jpg

clima.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2019 o 22:33, Hyper40 napisał:

 Siema. Jeden z silniczków hałasuje, po teście wyskoczyły błędy. Który to będzie ktoś wie co te błędy dokładnie oznaczają? 

15527719051088878126386601101265.jpg

mam to samo. mozna jakos skasować? czy silniczek do wymiany? jak tak to który?

Słychać stukanie klapek na trybie AUTO

Edytowane przez biedroneles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, problem w tym, że na wyświetlaczu klimy są 3 znaki(cyfry, litery), a na rosyjskiej stronie są 4 znaki(cyfry, litery). I dla przykładu błędu 00h biedroneles tam nie znajdzie. Tomek, zakładam, że reset klimy nie przyniósł rezultatu.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbbb, ale błędy chyba odczytujemy z lewej strony, tak mi się tylko wydaje, ja miałem ten błąd, tak jak biedroneles, regeneracja potencjometru i błąd już się nie pojawiał po jego skasowaniu

"0711 Исполнительный электродвигатель левой заслонки управления температурой воздуха-V158"

i tłumaczenie: 0711 Klapa regulująca temperaturę powietrza lewego silnika wykonawczego-V158

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, możliwe, że błędy odczytuje się z lewego "okienka"(nie wiem więc nie neguję). To w takim razie co pokazuje prawy wyświetlacz? Kolejna sprawa to ilość znaków. Nasz wyświetlacz pokazuje tylko 3, a rosyjskie forum podaje 4 znaki. Jak zatem wyświetli to "4D6F P3367 Слишком низкое давление газа в системе"? Bo P3367 to pokaże np. VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak taki 4 znakowy komunikat wyświetla.

Tak na marginesie bo szukałem w całym temacie i nie mogłem znaleźć instrukcji jak skasować błąd na klimatyzacja np po naprawie silniczka klap, aby się już nie wyświetlał:

Po wyświetleniu błędu na wyświetlaczu naciskamy i trzymamy przez około 3 sekundy przycisk ECON i błąd znika, przechodzimy na kolejny błąd i znowu wciskamy ECON.

Później może znowu zrobić auto diagnozę i sprawdzić czy błędy się znowu pojawią, ja raz nie wiedziałem o tym i nie potrzebnie zdejmowałem schowek od strony pasażera i wyjmowałem silniczek od obiegu zamkniętego, bo okazał się sprawny a wystarczyło skasować błąd, i już je nie pojawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie błędu to nie naprawa. To, że się nie pokazał mówi tylko o tym, że nie pojawiły się warunki do jego wystąpienia, a sam problem nie jest stały tylko losowy (np.: wytarty miejscowo potencjometr podający błędne wartości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności