Skocz do zawartości
Gość willy

Lampka sufitowa Superb do B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość willy

Witam

 

Ostatnio napaliłem się na założenie lampki oświetlającej kokpit z Skody Superb. Znalazłem liczne instrukcje ale brakuje mi najważniejszego: lampki w kolorze beżowym z zielonym podświetlaniem przycisków. Czy ktoś ma dostęp do takiego towaru.

Drugim problemem jest to, że chciałbym zmienić kolor tych dwóch oświetlających diod z czerwonego (bo chyba taki jest standartowy) na zielony. Czy jest to możliwe?? Czy ten element jest do tego stopnia rozbieralny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy robi to ktoś w Polsce?

To jest zwykła lampka od W8...na Allegro ok.150zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość willy

No właśnie nie całkiem taka zwykła, bo koleś oferuje ją z zielonymi diodami, no i ma kolor beżowy który na allegro to rzadkość (chyba, że źle szukam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

willy, no ale jak weźmiesz lampkę od Superba to masz zielone podświetlenie. Przerobisz tylko podłączenie, doprowadzisz dodatkowe zasilanie pod podsufitką i jazda.

 

A Superby beżowe istnieją. Cena w ASO coś pod 300 zł :dobani:

 

Ta z ebaya ma zdaje się już przejściówkę/reduktor wtyczki i być może kabel pod zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
willy, no ale jak weźmiesz lampkę od Superba to masz zielone podświetlenie. Przerobisz tylko podłączenie, doprowadzisz dodatkowe zasilanie pod podsufitką i jazda.
http://www.galaxy21.net/passat/guides/w8light/einbau.htm
Drugim problemem jest to, że chciałbym zmienić kolor tych dwóch oświetlających diod z czerwonego (bo chyba taki jest standartowy) na zielony. Czy jest to możliwe?? Czy ten element jest do tego stopnia rozbieralny??
http://www.galaxy21.net/passat/guides/w8light/drehpoti.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość willy

Dzięki za info szczególnie za dwa ostatnie linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jeszcze dobrze na allegro ja osobiście kupywałem od babki było to już jakiś czas temu i właśnie miała dwa rodzaje do sterowania szyberdachem i bez właśnie z superba po przerobieniu podświetlania super sprawa jak cos to pisz pomogę w przeróbkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy wszystkie superb-y od początku produkcji miały lampki z diodami czy tylko bogatsze wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wszystkie, tylko wybrane egzemplarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę odgrzeje kotleta, bo nic świeżego w temacie nie udało mi się znaleźć.

 

Mam lampkę wyjętą z Superb'a - zielone klawisze, czerwone ambiente.

Klawisze chce mieć czerwone i stąd pytanie do osób, które temat przerabiały - jakie tam wchodzą diody?

Zwykłe 12 V, 5 mm się nadadzą, czy muszą być jakieś maleństwa typu SMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe 12 V, 5 mm się nadadzą, czy muszą być jakieś maleństwa typu SMD?

W zasadzie pełna dowolność.

Ja tam pakowałem ledy 3mm 2V + rezystor. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności