Skocz do zawartości
Gość Foti

Klekot przy puszczaniu sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Foti

Witam. Niedawno nabyłem paska b5 97 rok 1,6 benzyna. Niepokoi mnie stukot przy puszczaniu sprzegła gdy jest odpalony silnik. Czy ktos moze spotkał sie z podobnym problemem??[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jimmi

Nie wiem czy to jest to samo ale niedawno miałem dziwne odłgłosy przy puszczaniu sprzęgła, aż na dywanik wyturlała się srebna sprężynka i dwa plastki. Okazało się, że to była połowa spręzynki , która pękła a jest odpowiedzialna za wracanie pedału sprzegła. Płaciłem w serwisie za nią 19 zł teraz ją tylko musze wymienić. Spawdź byc może to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile takie cos kosztuje?

 

za http://sklep.intercars.com.pl/

 

tarcza 243-556 pln

docisk 290-424 pln

łożysko oporowe 95-147 pln

łożysko prowadzące sprzęgła 25 pln

 

Szukałem w/g podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

czyli kompoletne sprzeglo 1000pln :) thx:)

 

a moglbys mi powiedziec PAKAFOTO jakie jest zadanie poszczegulnych tych mechanizmow? jakie spelniaja dzialanie co robia? zawsze chcialem pojac jak dziala sprzeglo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Czy ktos moze spotkał sie z podobnym problemem??

 

ja mialem w skodzie favorit ;-) 12 lat temu ;-), to jest na bank lozysko oporowe, ale niepowinno byc tego slychac w passku, moze ma juz sporo przejechane albo ktos je meczyl trzymajac szkite na sprzegle ;-( generalnie mozna z tym jezdzic, gozej jak sie przyciera caly mechanizm i dziala lekkodo polowy a potem jakbys przestawial sciane noga ;-)

 

generalnie trza wymineic wszystko, jak uczy doswiadczenie wymioana na raty w przypadku sprzegla jest absolutnie nieoplacalna ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Foti

Łożysko niby jest ok tak powiedział mechanik po wyjeciu skrzyni w ktorej prawie nie było oleju.Nie potrafie opisac dokladnie dlaczego stuka, ale generalnie chodzi o to ze wyrobily sie w skrzyni jakies elementy obudowy, zebatki sa ok, sprzeglo tez, kazal jezdzic, niby wszystko jest ok. Ale tak naprawde to chyba bede musial sie rozejrzec za nowa uzywana skrzynia. Koszt ze sprzeglem i wymiana około 1200 zl.Chciałem luxus mam luxus. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

to zwala...bo u mnie tez jest delikatny klekot przy zmianie z 1 na 2 bieg :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale generalnie chodzi o to ze wyrobily sie w skrzyni jakies elementy obudowy

Uważaj na satelity mechanizmu różnicowego i łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności