Skocz do zawartości
jackdob

moduł komfortu i niedziałające zamki, lusterka itp....

Rekomendowane odpowiedzi

w ostatnich czasach miałem sporo problemu z zamkami, zaczeło się jakiś czas temu od prawego, póżniej przyszedł lewy......

raz działały a potem nie działały....

 

później doszedł siłownik od otwierania wlewu paliwa......

no i lusterka i ich podgrzewanie......

 

i doszło też podświetlenie przycisków itd.......

 

 

początkowo coś tam działało i nie działało na zmiane...

 

 

w trakcie poszukiwań podpięto inne zamki.....(nie były nowe, i nie było pewności, że są sprawne - choć mechanikowi tak się wydawało)

wtedy diagnoza padła na moduł...... i może zamki.....

ale nie mogłem w okolicy dostać takiego samego modułu, więc na razie tak sobie jeździłem.....

 

 

ale pewnego dnia..... pomyślałem że ten moduł wyciągnę, oczyszczę kosteczki, czyli styki i zobaczymy co się zmieni......

 

nie zmieniło się nic......

 

elektrosolem potraktowałem także wszystkie styki kostek prawych i lewych drzwi......

dalej bez efektu......

 

pomyślałem, ze bez nowego modułu ani rusz.........

 

i nagle oglądając cały pęk kabli w okolicy puszki z modułem.....

zobaczyłem że......jedno połączenie zaizolowane jest pekniete na pół.....a środek w nim zielony jak cholera........, druga część dokładnie taka sama......

 

no to zacząłem przeglądać wszystkie łączenia kabli pod oryginalną taśmą izolacyjną......

 

okazało się, że wilgoć spowodowała, ze na miedzi pojawiła się śniedź..........zrobiło się zielono i przewody zaczęły kruszeć.......

 

rozebrałem wszystkie połączenia kabli w wiązce pokryte taśmą izolacyjną (czarna, materiałowa), oczyściłem przewody, polutowałem, zaizolowałem odpowiedniej jakości taśmą ...............................

 

i jaki efekt??????

 

 

 

działa dosłownie wszystko.....zamki, lusterka, każda dioda podświetlenia......

 

 

 

 

 

 

dlatego też niczym zaczniecie wymieniać moduły i zamki, najpierw sprawdżcie tego typu zaizolowane połaczenia.......szczególnie w autkach które mają już po kilka latek.....

 

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

No właśnie mam problem z podgrzewaniem lusterek, także z podnośnikiem szyby od kierowcy jak naciskam lekko guzik w dół to szyba ma chwile zawiechy i zamiast iść w dół idzie w górę, czasami tylko w dół. Dzięki za Twoje info będzie trzeba sprawdzić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mam problem z podgrzewaniem lusterek, także z podnośnikiem szyby od kierowcy jak naciskam lekko guzik w dół to szyba ma chwile zawiechy i zamiast iść w dół idzie w górę, czasami tylko w dół. Dzięki za Twoje info będzie trzeba sprawdzić;)

 

Rozbierz ten zespół przycisków od elektrycznych szyb na czynniki pierwsze. Tam jest taka guma, np. jak w pilotach od telewizorów-wyjmij ją też, możesz też pozamieniać miejscami takie plastikowe 'popychacze' od przycisków, złóż wszystko z powrotem. Na pewno pomoże, szyby będą reagować jak należy-u mnie pomogło w dwóch passatach.

A w lusterkach możesz mieć przepalone maty grzewcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Podepnę sie do tematu, bo mam podobny problem z centralnym. Otwierany na klucz. Od strony kierowcy otwiera tylko drzwi kierowcy, a od strony pasażera i w bagażniku jak przekręcę to otwiera wszystkie. Z zamykaniem to samo.

A może da się z tego zrobić na pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam sie pod temat. Chodzi o Passata b5 1999r. Nie dzialaly zamki z przodu (zamknac mozna bylo tylko manualnie) kolega wymienil na nowe i dalej to samo. przekrecam kliuczyk i zamykaja sie tylko dzrzwi z tylu, obydwa z przodu nawet nie drgna. Na vagu widac reakcje jak recznie zamkne czy otworze drzwi, swiatlo wewnatrz tez reaguje prawidlowo. Nie zamyka tylko drzwi, co toze byc tego przyczyna, dodam ze modul komfortu czysty a styki przeczyszczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała wiązka od modułu komfortu przejrzana ? Jest tam około 10 zgrzanych połączeń, które lubią zgnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub złamane przewody w drzwiach skoro światełko gaśnie to do modułu idzie sygnał.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Otóż wczoraj po dwudniowym postoju zaczęły się problemy:

-nie da sie otworzyć/zamknąć pojazdu z pilota

-Nie daje się otworzyć bagażnik z klamki tylko kluczykiem

-Nie działa oświetlenie wnętrza

-Nie można otworzyć żadnej szyby

-Nie można otworzyć bagażnika i wlewu przyciskami z drzwi

Z przełączników na drzwiach kierowcy działa jedynie ryglowanie zamków i regulacja lusterek. Dostałem się wstępnie do modułu komfortu i wilgoci nie widać...pomocy koledzy

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziles wiazke ktora idzie do modulu? Otworzyles modul zeby zobaczyc co sie w srodku dzieje? Ja jak swoj ruszylem to przesniedziale kable rozpadly sie w rekach.

b1468de5d873fce7cc6412bd9a59677d.jpg7125ed1f461e1d477f60a69739017b25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem i nie ma tam niczego ze zdjęć.ani grama wilgoci czy zaśniedziałych łączeń

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta zielona kostke sprawdzałeś? Ona jest przy slupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego nie patrzyłem jeszcze.jak tylko będę miał możliwość to podepnę kompa i sprawdzę błędy

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pokaze Ci brak komunikacji z modulem komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się że zawinił bezpiecznik....

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsze co mogło się trafić. Ciesz się :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo z takiego obrotu sprawy ale co się nadenerwowałem to moje

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co odpowiada moduł komfortu? Ja mam taki problem że nie otwiera drzwi na centralke tylko na kluczyk i to tylko od strony kierowcy. Ogrzewanie raz działa raz nie tzn. Nie leci ani zimne ani ciepłe powietrze po przekreceniu pokrętła. Czasem jak stuknie w deskę to zadziała albo jak wjadę w jakaś dziurę to się zalaczy. Teraz zaś problem z oświetleniem wnetrza, wszystko było ok aż tu nagle rano po otworzeniu drzwi zaswieca się lampki o wnętrza i nie gasną nawet po przekreceniu zapłonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za zamki,oświetlenie,szyby itp

do sprawdzenia moduł komfortu i mikrostyki w zamkach drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy moduł jest sprawny? I jeśli to mikro styki to można je same wymienić czy cały zamek jest do wymiany? I czy można je przeczyscic? Możne to banalne pytanie ale ja jestem zielony co do passatow.dopiero się uczę wcześniej mialem francuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim komputer i diagnoza jakie błędy pokarze,teoretycznie zamki do wymiany o ile to one szwankują, jak ktoś się zna trochę na elektronice to może rozebrać i próbować reanimować ale to ma różny finał:P

Najlepiej od kogoś na próbę podmienić taki sam moduł i po testować:)

A najszybciej to podnieść dywanik pod nogami kierowcy i sprawdzić w jakim stanie jest w ogóle ten moduł i połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności