Skocz do zawartości
Gość danielkd

WEBASTO a podgrzewacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmowałem osłoną halogena, ale nic tam nie ma. Chyba że to gdzieś za zbiornikiem płynu do spryskiwaczy.

Bardziej mi chodziło o jakąś grzałkę elektryczną, bo zauważyłem że po przejechaniu nie całego kilometra z kratek leci ciepłe powietrze przy temperaturze zewnętrznej -2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie masz tak jak ja, PTC w climatronicu, nie jest to webasto, ale powietrze nagrzewa się w przyzwoitym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sytuacja wygląda tak:

wyłączając przycisk ECON i ustawiając temperaturę na np. 24stopnie wzrasta zużycie paliwa z 0,4-0,5 na 0,8-0,9 l/h (silnik częściowo zagrzany) i z 0,7-0,8 na 1,2l/h (zimny). Pojawia się też delikatne huczenie spod maski. Mam więc rozumieć, że ów dogrzewasz pobiera paliwo i można wykorzystać go do przerobienia na ogrzewanie postojowe mając odp. części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z kolegą, który napisał ten poradnik na forum Tourana, sprawdził mi po VIn, że nie mam dogrzewacza, tylko PTC w Climatronictu, objawy ze spalaniem mam podobne ak kolega Darek ZW, tylko że u mnie różnica w spalaniu po włączeniu klimy na 24 C to jakieś 0,2-0,3 l. Rozumiem, że PTC nie da się rozbudować, ani zmusić, żeby włączało się niezależnie od silnika, np. pilotem ? Pytam, bo całkiem nieźle nagrzewa powietrze w samochodzie, ale trzeba poczekać 2-3 minutki zanim jest to odczuwalne.

 

Pozdrawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś na forum opisana metoda podłączenia telestartu w naszych B6? Nie mogę znaleźć a pamiętam, że kiedyś czytałem (znalazłem tylko dla B5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PTC to po prostu farelka elektryczna która żeby działać potrzebuje dużo prądu Działa tylko przy włączonym silniku i dodatkowo musi być pewna rezerwa mocy na alternatorze. Na zdalne załączenie nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kicha ... rozumiem, że wzrost spalania przy włączaniu climatronica z wysoką temep. jest możliwy także w przypadku PTC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest także o tej"farelce"

http://forum.vw-passat.pl/threads/129298-Uszkodzony-element-grzejny-ogrzewania-dodatkowego-Z35?highlight=nagrzewnica+1000W

Kapitalna sprawa, już po kilkunastu sekundach od uruchomienia silnika dmucha ciepełkiem. Dla mnie zupełnie nieważne jest nieco wyższe zużycie paliwa wobec takiego komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost spalania w tym przypadku wynika z faktu że silnik poprzez alternator obciążony jest dodatkową mocą 600-1000W która pobiera grzałka.

W przypadku dogrzewacza/webasto dodatkowa moc 5000W pochodzi ze spalanego paliwa które pobierane jest bezpośrednio z baku - ok. 0.4-0.7l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest także o tej"farelce"

http://forum.vw-passat.pl/threads/129298-Uszkodzony-element-grzejny-ogrzewania-dodatkowego-Z35?highlight=nagrzewnica+1000W

Kapitalna sprawa, już po kilkunastu sekundach od uruchomienia silnika dmucha ciepełkiem. Dla mnie zupełnie nieważne jest nieco wyższe zużycie paliwa wobec takiego komfortu.

 

Nagrzewa faktycznie całkiem sprawnie i to jest spoko, zwiększone zużycie paliwa to żadne problem wobec komfortu skrobania szybek, minus taki, że nie można uruchomić bez włączonego silnika jak w przypadku webasto, ale nie ma rozwiązań idealnych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik elektryczny nie ma wpływu na temperaturę silnika a rośnie ona wyjątkowo szybko w niskich temp. zewnętrznych. Czy właśnie za przyczyną webasto, które włącza się wtedy już bez naszej ingerencji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dogrzewania silnika brakuje mi najbardziej w moim Passacie. Silniczek malutki a temp łapie bardzo wolno. Mam również e39 3.0D z 1998 roku i tam jest dogrzewanie silnika (Webasto Thermo Top c) i temp łapie bardzo szybko. W starszym o 7 lat BMW z silnikiem 3.0 silnik uzyskuje odpowiednia temp pracy po ok 4-5min, w Passacie z silnikiem 2.0 trwa to ok 15min. Dzis pytałem mechanika i mówił, że niektóre Passaty 2.0TDi miały dogrzewanie silnika. Mój tego nie ma. Dołożenie koszt ok 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat: Czy ktoś zna racjonalnie koszty zamontowania webasto do Passata b6 silnik TSI?? Albo zna firmę która w małopolsce/śląsk się tym zajmuje i montuje np. używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje temat, mam Webasto Thermo Top V pisze na nim że jest to dogrzewacz, lecz jego pobór prądu wynosi 42 W i ma zamontowaną pompę obiegu wody, czy może on posłużyć jako ogrzewanie postojowe ?

 

I jeszcze jedno posypało mi się trochę błędów z Webasta :

Adres 18: Ogrzew.pomocn. Plik etykiet: 1K0-815-071.clb

Oznaczenie elementu: 1K0 815 071 H

Komponent: Zuheizer 031 1312

Weryfikacja: A Numer seryjny: 09010046

Kodowanie: 0000001

Kod serwisu: WSC 80093 222 71269

VCID: 2A51793985A15D485F8

 

5 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

02085 - Zamontowany nieodpowiedni sterownik

000 - - - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

 

01317 - Sterownik w zestawie wskaźników (J285)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 0

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 110

Przebieg: 226155 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.09.13

Czas: 19:42:21

 

01415 - Pompa obiegowa (V55)

010 - Przerwa / zwarcie z plusem - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00101010

Priorytet błędu: 0

Wew.licznik błędów: 91

Przebieg: 224831 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.08.22

Czas: 30:15:53

 

Ramka zamrożona:

OFF

Temperatura: 76.0*C

Temperatura: 85.0*C

 

01299 - Interfejs diagnostyczny magistrali danych (J533) (ADAKO- Gateway)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 0

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 110

Przebieg: 226155 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.09.13

Czas: 19:42:21

 

01314 - Sterownik silnika

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 0

Częstość błędu: 2

Wew.licznik błędów: 110

Przebieg: 226155 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.09.13

Czas: 19:42:21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy sprawa wygląda tak mam ogrzewanie postojowe , 30 min przed jazdą uruchamiam sobie z pilota po wejściu do auta jest cieplutko webasto już się wyłączyło mimo to po włączeniu silnika webasto samo sie uruchamia i dalej dogrzewa silnik na panelu lampka sie nie zapala czy jest możliwość wyłaczenia tego dogrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma mozliwosci wylaczenia. Webasto sie uruchamia bo temp. na zewnatrz jest nizsza niz 6 stopni ( o ile dobrze pamietam temp.) i jak silnik sie dogrzeje do 90 stopni wtedy webasto sie wylaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeżdząc po mnieście troche byłem zaskoczony gdy spod maski zaczeło lecieć od cholery dymu , w pierwszym momencie myślałem że sie zapaliłem ,szybkie zgaszenie silnika wyskok na zewnątrz ale ognia nie widać ,po chwili namysłu WEBASTO , na wszelki wypadek wyciągnołem bezpiecznik. W pracy na spokojnie bezpiecznik włożyłem webasto odpaliłem i wszytko hula. Pewnie dostało czkawki. Żona często jezdzi i wolałbym to dogrzewanie wyłączyć po ona pewnie by zawału dostała w takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem ostatnio ale to jest pewnie przez to, ze nie uzywane bylo webasto cale lato i teraz sie wypalalo i sie dymilo, teraz po kilku dniach jazdy z rana jak jest zimno, webasto sie wlacza ale juz nie dymi nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności