Skocz do zawartości
Gość danielkd

WEBASTO a podgrzewacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danielkd

Witam

 

Mam pytanie ?

 

W samochodach z silnikiem 2.0 TDI montowany jest dogrzewacz - czy ktoś z Was miał do czynienia z przeróbką podgrzewacza na pełne WEBASTO. Intersuje mnie to poniewaz zauważyłem że rózni się w tym momencie panel CLIMATRONIC który posiada włącznik ogrzewania postojowego oraz pilot i dodatkowy sterownik. Posiadam wszytkie elementy czyli: sterownik, panel CLIMTRONIC, pilot no i ten dogrzewacz zamontowany fabrycznie. Pytanie czy da się to uruchomić jak w oryginale czy można o tym zapomnieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek
Witam

 

Mam pytanie ?

 

W samochodach z silnikiem 2.0 TDI montowany jest dogrzewacz - czy ktoś z Was miał do czynienia z przeróbką podgrzewacza na pełne WEBASTO. Intersuje mnie to poniewaz zauważyłem że rózni się w tym momencie panel CLIMATRONIC który posiada włącznik ogrzewania postojowego oraz pilot i dodatkowy sterownik. Posiadam wszytkie elementy czyli: sterownik, panel CLIMTRONIC, pilot no i ten dogrzewacz zamontowany fabrycznie. Pytanie czy da się to uruchomić jak w oryginale czy można o tym zapomnieć.

 

Pozdrawiam

srednio rozumiem co ty chcesz uruchamiac i jak? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Ja mam Webasto i szczerze mówiąc nic nie słyszałem o podgrzewaczu.

Co on ma podgrzewać?

Na panelu ,tak jak mówisz są inne przyciski i w MFA2 jest sterowanie oraz pilot.

Antena do Webasto jest na dachu,jest zintegrowana z anteną radiową.

 

A co do dokładki to się nie wypowiadam ,bo nigdy tego tematu nie próbowałem.

Wydaje mi się ,że takie proste to chyba to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielkd

Już piszę.

 

Spotkałem się z takim rozwiązaniem iż w silniku 2.0 TDI przy temperaturze poniżej 5 stopni uruchamia się dogrzewacz - czyli takie uproszczone webasto pozwalające na szybsze osiągnięcie ciepła w samochodzie a tym samych szybsze rozgrzanie się samochodu, kiedy to diesle maja utrudnione utrzymanie gorącego powietrza z układu z uwagi na dużą sprawnośc silnika diesla. Często ludzie sie wypoiadali że zimą nie idzie dogrzac silnika - zatem umieścili dogrzewacz - a moje pytanie jest takie czy skoro samochód jest wyposażony w dogrzewacz czy mogę go rozbudować do pełnego WEBASTO na oryginlanych podzespołach VW - telefonowałem do WEBASTO w Łomiankach i oni zaproponowali że dołażą bez problemu sterowanie ale firmowane przez WEBASTO a nie VW. A mnie interesuje czy jest i będzie mozliwe uruchomienie na częściach VW i jaki to problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koledze nie chodzi o "dogrzewacz" służący dogrzaniu silnika przed uruchomieniem (ver. skandynawska) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

spotaklem sie z czyms takim w VW ze digrzewalo silinik...ale to byla grzalka chyba w misce olejowej...taki patent moj wujek ze szwecji przywiozl i wsadzil do golfa2 w dieslu...moze o takie cos chodzi...??i podejrzewam ze z tego zadnego webasto nie zrobisz bo to nie ma nic wspulnego z nawiewem...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Ja mam wersję skandynawską.

Nigdzie w specyfikacji wyposażenia dodatkowego nie ma zadnej grzałki,jest tylko Webasto.

Może to jakiś patent - samoróba???

 

W starszych autach faktycznie coś takiego montowali ale to stare dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielkd

Witam.

 

Żadna wersja skansynawska czy z wbudowana grzłką. Dokładnie chodzi mi o VW TOURANA ale z uwagi iż nie ma formu dotyczacego tego samochodu zgłosiłem się rzeszy posiadaczy Pasaatów bo tych w Polsce jest najwięcej i być może takie urządzenie jak podgrzewacz jest mątowane w B6. W posiadanym samochodzie z silnikiem 2.0 TDI o numerze BKD po prawej strnie zamintowany jest ukłąd który przy temperaturach poniżej 5 C uruchamia dogrzrwacz który pozwla na szybsze dogrzanie wnętrza a tym samy silnika. Więc skoro jest już takowe urzadzenie któe jest produkowane przez WEBASTO moje pytanie polegało czy mozna rozszerzyc takową funkcjonalność.

 

To wsio

 

Mam nadzieję że znahdzie się jakis pasjonat który mi pomoże rozwiązać tą sprawę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

danielkd, użyj wyszukiwarki już gdzieś czytałem o tym na forum. Wiem o co ci chodzi. Coś takiego jest montowane w Sharanie i był chyba link na forum do firmy z Bydgoszczy, która montowała sterowanie do tego dogrzewacza. Po tym można było go używać jak pełnego ogrzewania postojowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielkd

Witam.

 

Próbowałem szukać tych informacji w internecie, ale wynika że nikt prócz mnie nie próbował połaczyć tego według schematów fabryki. Są rozwiązania które proponuje WEBASTO z Łomanek, ale polega to na tym że montuje się rozwiązania WEBASTO na ich programator, a nie na rozwiązania VW czyli uruchamiane z przycisku i programowanie za pomocą wyświetlacza w zegarach.

 

Dlatego poddałem ten problem na tym forum bo wiem że uzytkowników i pasjonantów usprawniających swoje passaty w Polsce jest chyba najwięcej, a że silnik jest ten sam miałem nadzije że ktoś już to przerabiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danielkd, rozwiazałeś problem czy nie? z tego co wyczytałem - webasto produkuje kilka modeli - model z literą Z na końcu to dogrzewacz. Jakby co mozna pokombinować - schematy i opisy są dostępne :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka tygodni temu przerabiałem ten problem...

Miałem kupione Webasto do Octavi - ale auto sprzedałem i kupiłem passata, okazało się podczas montażu że w aucie siedzi już dogrzewasz - załącza sie jak jest 5C i mniej i pracuje razem z silnikiem - dogrzewa płyn -dzięki temu silnik szybciej sie nagrzewa i w kabinie mamy ciepło po paru km...

 

Skoro dogrzewacz do jakby webasto bez pilota itp to pomyślałem że je tylko przeprogramuje, zakoduje pilot i będzie wszystko banglało - jednak sie nie udało, ,,nowy'' software i sterownik to koszt ok 2tyś zł....a że miałem prawie now webasto za 800zł to je założyłem a dogrzewacz jest teraz odłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz może zdjecie tego webasta ? Znalazłem w swoim samochodzie jakieś urządzonko , jeden magik stwierdził , że na 100% to jest webasto [ogrzewanie postojowe ] drugi zaś , że to podgrzewacz . Niemam ani pilota , ani urządzenia do programowania -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki 1.9 TDI 105 KM ( BLS ) , mają montowany podgrzewacz ?

VAG-COM 704.1 pokazuje , że jest sterownik podgrzewacza i można przeprowadzić testy elektryczne. Gdy chcę to zrobić w jednym z okienek jest komunikat "wyłączony ".

 

Doczytałem , że podgrzewacz załącza przy temperaturze poniżej 5 C i pewnie to jest spowodowane komunikatem " wyłączony ".

 

Dobrze myślę:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W posiadanym samochodzie z silnikiem 2.0 TDI o numerze BKD po prawej strnie zamintowany jest ukłąd który przy temperaturach poniżej 5 C uruchamia dogrzrwacz który pozwla na szybsze dogrzanie wnętrza a tym samy silnika.

 

Raczej jest tak:

Dogrzewacz pozwala na szybsze dogrzanie silnika a tym samym szybsze ogrzanie wnętrza.

Działa tylko po włączeniu silnika i przy min. 1/4 paliwa w zbiorniku i poniżej (od) 5 st. C.

(tak mówili w serwisie).

(mam silnik BMR 170KM)

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłes pełne webasto od Oktawi a w passacie masz dogrzwanei to mozesz podmienic tylko sterowniki i bedzie działac. Ja tak własnie zrobiłem w Touranie. Dodatkowo do tego musisz miec panel climatronic z opcją webasto no i telestart.. Jak podłaczysz tylko sam sterownik do auta (od ogrzewania, nie dogrzewania) na MFA pojawi ci się opcja Auxiliary heating i nie mając nawet telestartu (pilota) czy panelu climatronic mozesz je programowac własnie z MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy mam podgrzewacz? Fizycznie lub komputerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić czy mam podgrzewacz? Fizycznie lub komputerem?

 

Fizycznie to masz pod autem cienką rurke z układu wydechowego dogrzewacza, jak wyjmiesz kratke halogenu przed pasażerem to zobaczysz piec.

Kompem w blok18-ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kupiłes pełne webasto od Oktawi a w passacie masz dogrzwanei to mozesz podmienic tylko sterowniki i bedzie działac. Ja tak własnie zrobiłem w Touranie. Dodatkowo do tego musisz miec panel climatronic z opcją webasto no i telestart.. Jak podłaczysz tylko sam sterownik do auta (od ogrzewania, nie dogrzewania) na MFA pojawi ci się opcja Auxiliary heating i nie mając nawet telestartu (pilota) czy panelu climatronic mozesz je programowac własnie z MFA.

 

Czy ktoś poza kolegą to robił? Jakie konkretnie części są potrzebne/jaki koszt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy podgrzewacze były montowane seryjnie czy w opcji ? pytam, bo mam 2.0 BMP z 2007 r i się zastawiam..

Fizycznie to masz pod autem cienką rurke z układu wydechowego dogrzewacza, jak wyjmiesz kratke halogenu przed pasażerem to zobaczysz piec.

Kompem w blok18-ty

 

problem polega na tym, że mam halogen i nie mam jak go wyjąć, jest jakiś inny sposób żeby to podejrzeć ?

Edytowane przez Zigi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności