Skocz do zawartości
Gość MaXeR

Problem z manetką wycieraczek i przełącznikiem długich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaXeR

Witam . Mam kilka problemów . Otóż długie światła mi nie działają tzn. mrugnąć długimi mogę lecz gdy chce je załączyć na stałe przesuwając manetkę nie zaświecają się . Skrzynka bezpieczników sprawdzona. Wszystkie dobre . Jeszcze jeden problem . Kiedyś przejeżdzając przez przejazd kolejowy z prędkością 70 km/h uruchomiły się same wycieraczki a później tak jakby nie można ich było wyłączyć . Dopiero za którymś razem wyłączyły się . Zdarza się to też podczas uruchamiania samochodu. Albo same albo przez przypadek załączone podczas gaszenia. Nie wiem. Ale jak się uruchomią to ciężko jest je wyłączyć . Albo jak się je włączy i chce się wyłączyć to jak w końcu wyłączą się to po chwili to samo. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

prawdopodobnie Ci się poprzecierały styki w manetce . Rozbież i sprawdź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Witam . Mam kilka problemów . Otóż długie światła mi nie działają tzn. mrugnąć długimi mogę lecz gdy chce je załączyć na stałe przesuwając manetkę nie zaświecają się .

 

Wyciagnij manetke i przeczysc papierem sciernym 3 styki, koniecznie przedmuchaj i sprawdz zanim wszystko zmontujesz. Sprawdzic mozesz miernikiem, zlacze ma miec taka rezystancje jakbys dotknal do siebie przewody od miernika.

 

Uwaga: Jak bedziesz mial odlaczona poduszke nie wlaczaj zaplonu, bo bedziesz musial podlaczyc auto pod komputer. Najlepiej jak odlaczysz masze od akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj w czasie jazdy przestało mi działać spryskiwanie przedniej szyby????Płyn jest w zbiorniczku,wycieraczki działają.Tylko jak pociągnę manetkę do siebie to nie leci płyn na szybę.Stało mi się to w czasie jazdy.Działało i przestało co sie mogło stać.Nadmienie że manetka od długich też mi nie działa,mogę tylko mrugnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyczyścić manetkę. Częs dostaje się do niej brud, ktory działa jak izolator co uniemożliwia przełącznie świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z manetką od spryskiwaczy????Można jakoś to naprawić bez ściągania kierownicy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy da się bez ściągania kierownicy odpiąć kostkę od manetki wycieraczki i podłączyć druga na sprawdzenie ?? czy wystarczy długość wtyczki i przewodów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem że to nie ten sam problem ale nie wiedziałem gdzie napisać. Otóż gdy chcę sprawdzić ile mój Passat spala i ciskam te dwa przyciski jeden w dół drugi w górę nic się nie zmienia, a reszta opcji manetki działają. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności