Skocz do zawartości
marhal

szczelność klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem że na osuszaczu klimy(puszka pod lampą) jest jakby oleista substancja(olej) o kolorze jasno-zielonym,żółtym.

Wiem że na osuszaczu skrapla się woda ale to napewno nie jest woda.

Czy to może być wyciek z klimy?

Aha dodam że byłem na nabiciu klimy 2 tygodnie temu i stwierdzili że nie działa mi wiatrak klimy i tworzy się duże ciśnienie,wiatrak już wymieniony i nie wiem czy jechać jeszcze raz na nabicie? czy mogło się coś rozszczelnić?

Pomóżcie ,żebym znowu nie wyrzucił kasy w błoto.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na osuszaczu masz olej ze sprężarki a dodatkowo miałeś wysokie ciśnienie w układzie to prawdopodobnie masz nieszczelnosć. Kwestia tylko taka, czy to sam osuszacz pękł czy gdzieś po przewodach leci a następnie na osuszacz. A jak ci wiatrak wymienili to klima później pracowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro na osuszaczu masz olej ze sprężarki a dodatkowo miałeś wysokie ciśnienie w układzie to prawdopodobnie masz nieszczelnosć. Kwestia tylko taka, czy to sam osuszacz pękł czy gdzieś po przewodach leci a następnie na osuszacz. A jak ci wiatrak wymienili to klima później pracowała?

Klima pracuje cały czas,chłodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro działa a na osuszaczu masz olej, to gdzies leci, czyli jeszcze trochę i układ będziesz miał pusty. Dowiesz się o tym, gdy zacznie ci wyświetlacz mrugać (no chyba że masz manualną, to tego nie zobaczysz :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to skoro działa a na osuszaczu masz olej, to gdzies leci, czyli jeszcze trochę i układ będziesz miał pusty. Dowiesz się o tym, gdy zacznie ci wyświetlacz mrugać (no chyba że masz manualną, to tego nie zobaczysz :D )

Mam climatronic.

na 100% będzie to olej z klimy? jeżeli wyłączę klimę to mogę jeszcze jeździć ,czy odrazu pędzić do serwisu?

czy łatwo to będzie zlokalizować? (węże,osuszacz) czy w serwisie klimy mają jakieś sposoby do dokładnego zlokalizowania wycieku ,czy będą po kolei wymieniać:(

i orientyjecie się ile mogą kosztować przewody i osuszacz?

znowu wydatek:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - to będzie olej z klimy. A na wyłączonej możesz jeździć ile chcesz. Cena przewodów - to zalezyskąd bierzesz. W skepie nowe ... wiadomo. Na szrocie to za dolne tak ze 200-300 a jesli to któryś górny aluminiowy to nie wiem po ile używki chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jakby oleista substancja(olej) o kolorze jasno-zielonym,żółtym.
Aha dodam że byłem na nabiciu klimy 2 tygodnie temu i stwierdzili że nie działa

czy Ci druciarze sprawdzili szczelność od razu :?: Nie powiedział gość że weszło tyle a tyle czynnika oraz wpuścili olej z barwnikiem to łatwiej potem znaleźć ewentualne nieszczelności?? Później sprawdzają lampą UV tam gdzie nieszczelność będzie świecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie klimy facet mi powiedział , że aby dokładnie sprawdzić szczelność mam mu zostawić auto na conajmniej 24 h , a najlepiej 48 godzin [wtedy daje 99,9% gwarancji na szczelność ]

Tak na szybko to jak kolega majcin napisał , barwnik i lampa uv.

Mi popaprańcy rozczelnili klime przy wymianie rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie klimy facet mi powiedział , że aby dokładnie sprawdzić szczelność mam mu zostawić auto na conajmniej 24 h , a najlepiej 48 godzin [wtedy daje 99,9% gwarancji na szczelność ]

Tak na szybko to jak kolega majcin napisał , barwnik i lampa uv.

jeśli masz nieszczelność na parowniku to nie pomoże ci ani pozostawienie auta na 100h ani kontrast i lampa uv, bo niestety ale parownik jest ostatnią deską *******, w przypadku nieszczelności i mało kto chce się w to bawić, chyba, że posypiesz z kieszeni ;)

podjedź na wymianę czynnika, ze ściągnięciem oleju, szybkim sprawdzeniem szczelności (podciśnienie - maszyna), wymiana osuszacza i już.

Warto też wymienić zawór rozprężny - koszt 25 pln.

Pozdrawiam

ps. te gwiazdki, nie wiedzieć czemu :583: to - r a t u n k u (tu celowo ze spacją)

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to Masz nieszczelność przy wejściu przewodów do osuszacza, czyli trzeba odessać czynnik z układu, zainwestować w dwa oringi coś około 4 zł sztuka, wymienić je, nabić i cieszyć się klimą.... mało prawdopodobne aby coś innego było nieszczelne.

 

Czas pracy 2-3 godziny z odessaniem i nabiciem klimy. - trzeba zdejmować zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już to Masz nieszczelność przy wejściu przewodów do osuszacza, czyli trzeba odessać czynnik z układu, zainwestować w dwa oringi coś około 4 zł sztuka, wymienić je, nabić i cieszyć się klimą.... mało prawdopodobne aby coś innego było nieszczelne.

 

Czas pracy 2-3 godziny z odessaniem i nabiciem klimy. - trzeba zdejmować zderzak.

A czy mogę sam wymienić te oringi i osuszacz ,czy muszę jechać do zakładu klimy na odessanie? chciałbym trochę zaoszczędzić kasy bo już mi trochę to auto zeżarło grosza:(

Pojechałbym tylko na nabicie.Czy jest taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy mogę sam wymienić te oringi i osuszacz ,czy muszę jechać do zakładu klimy na odessanie? chciałbym trochę zaoszczędzić kasy bo już mi trochę to auto zeżarło grosza

Pojechałbym tylko na nabicie.Czy jest taka opcja?

 

wymienić sam możesz spokojnie, tyle tylko co zrobisz z freonem który jest w instalacji.... wypuścić do atmosfery to nie ekologiczne, sam tego nie odessiesz - pozostaje tylko zakład który odessie i zgodzi się potem nabić... tyle tylko że za jaką kasę. Trudno coś doradzać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marhal, piszesz, że klima chłodzi, byłeś na nabiciu klimy dwa tygodnie temu, wymieniłeś wiatrak i dalej chłodzi:), czyli jest ok:). Jeśli miałbyś nieszczelność max 3 dni od nabicia i nie miałbys ciśnienia, klima by nie chłodziła. Pierwsze co ulatuje z nieszczelnej klimy to ciśnienie. Jak przestanie Ci chłodzić to wtedy podjedziesz, sprawdzą szczelność, zrobią i nabiją klimę, aha klima nie jest nabijana freonem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w innym zakładzie i okazało się że ten gruby przewód klimy przetarł osuszacz.mam do wymiany i przewód i osuszacz.chcą mi zrobić całość za około 450 zł,czyli nowy osuszacz ,regeneracja przewodu no i robocizna.powiedzcie mi jak jest z tą regeneracją przewodów czy warto? ile wytrzymują?

info dla wrocławian,ci partacze to Cito ul.Grabiszyńska ,-odradzam!fatalne podejście do klienta,nierzetelność,cwaniactwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie przewody niczym się nie różnią od orginalnych, są specjalne przewody, specjalne końcówka i specjalna mszynka do ich zarabiania. Jeżeli są te trzy elementy to przewód wytrzyma bardzo długo i będzie pewnie tańszy od tego z ASO. Bez obaw jeżeli to fachowcy to posiadają taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

I tak,wymieniłem przetarty przewód i osuszacz,klima działa tylko wydaje mi się że słabiej jak poprzednio.Na srodkowej kratce po kilku minutach jest tylko 10-11 stopni.

Najniższą jaką miałem to 6,5 stopnia ale po około 10-15 minutach.

Jeszcze jedno co zauważyłem to że na osuszaczu nie skrapla sie woda (choć jest zimny),

poprzednio kapała z niego woda ,na postoju była kałuża.

Klima nabita do pełna,wszystko działa.

Podpowiedzcie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

I tak,wymieniłem przetarty przewód i osuszacz,klima działa tylko wydaje mi się że słabiej jak poprzednio.Na srodkowej kratce po kilku minutach jest tylko 10-11 stopni.

Najniższą jaką miałem to 6,5 stopnia ale po około 10-15 minutach.

Jeszcze jedno co zauważyłem to że na osuszaczu nie skrapla sie woda (choć jest zimny),

poprzednio kapała z niego woda ,na postoju była kałuża.

Klima nabita do pełna,wszystko działa.

Podpowiedzcie co to może być?

Macie jakieś pomysły na to,co sprawdzić,co zrobić,gdzie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś pomysły na to,co sprawdzić,co zrobić,gdzie szukać?

 

filterek wymienili.... a jak wymienili to znaczy że coś za mało nabili freonu, bo sprężarka tak szybko nie siada.... a tak ogólnie ile wlali oleju i jak zmierzyli jego braki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filterek wymienili.... a jak wymienili to znaczy że coś za mało nabili freonu, bo sprężarka tak szybko nie siada.... a tak ogólnie ile wlali oleju i jak zmierzyli jego braki...

Jaki filterek ?(dysza)?

Nie wiem ile oleju wlali,nabili tyle co ma byc 600 gramm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki filterek ?(dysza)?

Nie wiem ile oleju wlali,nabili tyle co ma byc 600 gramm.

 

nazywa się to z tego co pamiętam dławik na ETCE a jest to filterek który lubi się zapychać, tyle tylko że jak to robi doświadczony chłop to po ciśnieniach widzi czy jest on czysty... maszyna to już gorzej. Znajduje się w podszybiu zaraz przy zaworach.

 

O olej pytam bo pytanie czy określili ile uciekło.... bo może dolali teraz i jest go za dużo....

 

A ile freonu, to zawsze jest na pokrywie silnika. Po drugie jeśli patrzyli na wskaźniki to powinni widzieć ciśnienia i stąd też wiadomo czy jest ok.

 

Osuszacz oryginalny czy zamiennik ?

 

U mnie schodzi do około 4-4,5 stopnia na ręcznym włączeniu bez auto przy takiej pogodzie jak dzisiaj po około 3-4 min, ale to zależy jak nagrzany jest środek samochodu... patrzę na kanale chyba 8 klimatronika.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności