Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia przycisku ogrzewania tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk o numerze 3B0 959 621 B. Modyfikacją ma na celu zmianę podświetlenia z zielonego na niebieski oraz zmiana diody włączenia ogrzewania szyby z żółtej na czerwoną.

 

Żeby rozebrać przycisk najpierw musimy z obu stron wyjąć metalowe blaszki, które mocują nam przyciska w konsoli. Podważamy blaszkę oraz ciągniemy ją w stronę pinów.

 

1m.jpg

 

Operację tą powtarzamy z obu stron.

 

2m.jpg

 

Numer przycisku.

 

3m.jpg

 

Żeby dostać się do środka, musimy z obu stron podważyć obudowę, nie wpychamy zatrzasków do środka lecz podważamy obudowę lekko ciągnąc ją w stronę pinów.

 

4m.jpg

 

Podświetlenie przycisku ma masę pod pinem 1, a plusa pod pinem 6

 

5m.jpg

 

Żeby przylutować diody musimy zdjąć plastik z przodu. Diody podnosimy do góry po czym ściągamy plastik do przodu

 

6m.jpg

 

Czerwona dioda - to ta która zapala się gdy włączymy ogrzewanie, biała to podświetlenie przycisku.

 

7m.jpg

 

Polaryzacja diod.

 

8m.jpg

 

9m.jpg

 

Fotki środka.

 

10m.jpg

 

 

Autor artykułu: MrWho

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygladalo to inaczej:

- diody sa oznaczone na plytce (jest znaczek "+" dla kazdej diody przy nózce).

- na pinie 1 jest "plus" a na 6 "minus", na 5 jest "minus" dla swiecenia obu diod...

 

555copyie3.jpg

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie..zmienilem wlasnie diode zielona na czerwona drugiej nie ruszalem i teraz jak podlaczam juz do zasilania to swieci ladnie na czerwono ale nie wlacza mi sei po nacisnieciu grzanie szyby(nie zmienia sie kolor na zolty czyli ten co byl wczesniej) ktos wie o co chodzi?do tego wypadlo mi takie malutkie kuleczko jak wyjmowalem wnetrze z obudowy nie wiem do czego to sluzy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade ktos odswiezyc zdjecia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności