Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedz :). Tak myślałem ale chciałem się upewnić czy będzie pasował do ori kabla. To zamawiam.

Wiem że to od golfa ale w passacie z tego co się orientuję nie było pdc tylko na tył. Ktoś kiedyś pisał że na stany była robiona wersja tylko na tył. Więc kupiłem od golfika :D.

 

Nie wiem kto ci takie głupoty powiedział (zmien informatora) jest moduł obsługujący tylko tył i ma OPS podpisuje sie pod tym textem obiema rekoma, bo sam taki miałem w testach jak znajde foto to ci podeśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6R0 od Polo obsługuje OPS i tył. Tak samo 3T0 od Skody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie pytanie za 100 punktów jak w pasku b6 2007 (model 2008) działa fabryczny park-tronik przód i tył z fabrycznym radiem / nawigacją ( wyświetlaczem) MFD2. Czy powinien być tylko sygnał dźwiękowy czy powinno też wyświetlać się na wyświetlaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy powinien być tylko sygnał dźwiękowy

 

tylko dźwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów montował VALEO 623000 bez wyświetlacza? Jeżeli tak to czy pasuje i spełnia oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkało mnie takie coś: włączam wsteczny lub wciskam "P", rozlega się dźwięk z tyłu przez klika sekund, "P" miga, na RNS-ie nic sie nie pojawia. Za chwilke dźwięk znika i wszystko wraca do normy. Po chwili sytuacja sie powtarza. I tak naprzemian, bardzo nieregularnie. Jakies pomysły z Waszej strony? Czujnik czy brzęczyk? Czy jak piszczy tylny brzęczyk to awaria dotyczy systemu tylko z tyłu? Wiem, że to wróżenie z fusów ale może ktoś z Was miał podobny przypadek. I jeszcze jedno: gdzie znajduje sie brzęczek w sedanie i jak sie do niego dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Passacie ale ja w Audi tak miałem i to oznaczało uszkodzenie jednego z czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno: gdzie znajduje sie brzęczek w sedanie i jak sie do niego dobrać?

 

Pod tylną półką z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod tylną półką z prawej strony

 

Rozumiem że w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy będziesz miał dostęp od strony bagażnika to nie wiem. Po zdjęciu półki jest jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy .... poproszę o jakieś wskazówki jak najmniej drastycznie dostać się do tego brzęczka w sedanie bo też mi wywala błąd . Nie chcę pourywać lub połamać czegoś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste jak budowa cepa ;) Boczek trzyma się na 3 wsuwkach od góry- wykręcasz je małym imbusem a potem ciągniesz, odkręcasz śrubkę od haczyków na siatke i już możesz boczek odginać i masz dojście do brzęczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie poniższego błędu :

Przechwytywanie 1.JPG

Komputer prócz tego błędu wywalał jeszcze błędy uszkodzonych obu chromowanych czujników i z racji tego nie działała sygnalizacja zbliżania się do przeszkody.Wymieniłem oba chromy,błędy czujników już się nie wyświetlają.Myślałem że będzie wszystko ok ale jednak dalej nic nie "pika" po dojeżdżaniu do przeszkód tylko wywala ten błąd o uszkodzonym sygnale.Czy gdy ten brzęczyk będzie uszkodzony to też nie będą działać czujniki parkowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... odpowiem sobie sam ...

Tak Pawle ... jeśli brzęczyk będzie uszkodzony to nie będą działać poprawnie czujniki parkowania !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff... i dotarłem do 16 strony. Też jestem po montażu czujników na tył, Valeo. Wszystko pięknie, tylko że autko srebrne a czujniki czarne. W całym wątku doczytałem że były przypadki malowania i działa, czy może ktoś opisać czy malował samemu - jakiś spray, czy lakiernik, na coś trzeba zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja malowałem w sprayu podałem kolor lakieru i gostek podał mi spray w gliwicach na giełdzie jak wyschło pózniej clar lak i jest git !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba też tak zrobię. Obawiam się tylko czy czujniki nie zaczną wariować jeśli je pomaluje. Demontowałeś czujniki czy obkleiłeś taśmą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magic1986

Witam. specjalnie zalogowałem się tutaj, żeby "pomóc" innym użytkownikom, tak jak pomocne okazały się mi wiadomości wyżej napisane.

Przez kilka miesięcy po umyciu samochodu wariował mi jeden czujnik chrom. Po naciskaniu na niego czasami "ciągłe piszczenie" ustępowało. Jednak piszczenie powracało np. po deszczowej nocy. Czujnik więc wyjąłem dokładnie osuszyłem i następnie skleiłem plastik w każdym miejscu oprócz kostki. Klejenie wszędzie wokół chromu, z tyłu. Z tyłu było małe pęknięcie. Jeśli chodzi o tą gumę to zdjąłem ją z opaską a następnie założyć nową i mocno zaciągnąłem. Od tego czasu czujnik działa bez zarzutu. Kilka dni drugi czujnik tak samo zaczął wariować. Zrobiłem to samo i działa:). dlatego jeśli macie problem można samemu w pierwszej kolejności spróbować tak zrobić i nie pchać się w zbędne koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po montażu czujników, po malowaniu działają bez zarzutu, szkoda że się pośpieszyłeś i nie pomalowałeś przed montażem.

Polecam stronkę http://www.pielegnowacauto.pl/lakier-w-sprayu-do-volkswagena-i-audi.htmlhttp://. Wystarczy podać kod lakieru + dokupić bezbarwny i nie trzeba nigdzie jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zamówiłem 2 nowe bo mnie h.. strzela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności