Skocz do zawartości
pab567

Zestawy głośnomówiące - FIS biały / czerwony

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum dość długo ale nie znalazłem odpowiedzi więc postanowiłem podzielić się wiedzą w razie gdyby ktoś potrzebował :)

 

Często zdarza się, że pomimo posiadania fabrycznego zestawu głośnomówiącego nie można korzystać z telefonu - przy próbie parowania wyskakuje komunikat typu "Telefon nie jest kompatybilny". Problem ten dotyczy najczęściej właścicieli samochodów z czerwonym FISem. Bardzo często były w nich montowane moduły (najczęściej produkowane przez Nokię) które działały tylko w trybie RSAP (Remote SIM Access Profile - profil zdalnego dostępu do karty SIM). Fabrycznie stosunkowo niewiele (choć na szczęście coraz więcej) telefonów wspiera ten tryb - na przykład nie wspiera go żaden iPhone. Z kolei są tylko trzy fabryczne moduły, które wspierają czerwony FIS i pracują w trybie HFP: 1Z0 035 729, 1Z0 035 729 B oraz 5P0 862 335 D (przy okazji wszystkie z nich współpracują z RNS-510). Niestety, żaden z nich nie wspiera streamingu audio (profil A2DP) a na dodatek w wielu przypadkach książka telefoniczna nie jest widoczna na RNS-510 (choć jest na FIS). W takich przypadkach możemy:

- wymienić telefon na taki, który wspiera RSAP (polecam stronę http://www.android-rsap.com/)

- wymienić moduł na taki, który wspiera czerwone zegary (jeden z trzech wyżej wymienionych)

- wymienić moduł na taki, który w ogóle nie wspiera zegarów ani RNS-510 ale za to działa w trybie HFP (najmniej wygodne - ale działa)

- wymienić moduł na taki, który wspiera białe zegary i RNS-510 oraz dołożyć specjalny konwerter do Gateway'a (rozwiązanie najdroższe ale najbardziej uniwersalne, nie podaję linku żeby nie być posądzonym o reklamę)

 

Listy modułów i ich funkcjonalności (niestety niepełne) można znaleźć na http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting oraz http://www.sovag.fr/index.php/marque-vw/equipements/telephones-bluetooth

 

Jeśli któryś z modów uzna, że wątek powinien się znajdować gdzie indziej, proszę o przeniesienie.

Edytowane przez Bimbasz
literowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dwa rozwiązania niefabryczne - moduły firm mobridge i kufatec. Działają bez zastrzeżeń zarówno z białymi, jak i czerwonymi zegarami. Wspierają streaming i kierownicę multifunkcyjną. Dodatkowo kufatec na czerwonych zegarach potrafi dodatkowo wyświetlić kilka dodatkowych wskazań (m.in. ciśnienie turbo i temperaturę oleju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie zakupić moduł aby mieć te dodatkowe funkcje na czerwonych zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, że się tym podzieliłeś. Już od kilku dni wałkuje ten temat, przeczytałem tony postów, jednak nigdzie nie znalazłem tak konkretnej odpowiedzi. Tym 5P0 862 335 D w ogóle mnie zaskoczyłeś, gdyż na ross-techu oznaczony jest jako BAP, czyli pod białe zegary. Jeszcze raz dzięki, przynajmniej wiem że muszę się skupić na tych trzech modułach. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 5P0 862 335D RossTech ma błąd na stronie.

 

Bierz Kufateca. Moim zdaniem najlepsze z tych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek wielki plus za ten post odrazu człowiek wie gdzie jest i co potrzebuje ale ma jeszcze pytanie czy ten modol 5P0862335D na czerwony full FIS sparuje się z Sony z3? i tak info gdzie ewentualnie kupie tego kaufateca?

 

Dodam jeszcze że u mnie wieje bieda zestaw premium ale radio rcd500

Edytowane przez pitekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparuje się. Widziałem 2 szt. Kufateca na znanym portalu aukcyjnym - jeden za 699 bez obsługi RNS, drugi za 750 z obsługą RNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-bluetooth-vw-kufatec-bluetooth-basic-plus-i5538731203.html cenny podobne jak do oryginalnego ale skoro ten obsługuje audio to jest jego plusem . wymiana p&p ?

 

to chyba trzeba wpiac pod radio?

 

https://www.kufatec.de/shop/pl/fiscon-bluetooth-solution/fiscon-bluetooth-handsfree-basic-plus-vw-skoda

 

tutaj 299euro ;(

Edytowane przez pitekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma swoje złącza więc albo trzeba przerabiać oryginalną wiązkę albo użyć wiązki dostarczanej w zestawie która jest Pług & Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie wykorzystuje oryginalnego mikrofonu z podsufitowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może - jest do kupienia w opcji. A jak nie masz dwóch lewych rąk to sam go sobie podłączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he kolego no ręce mam lewa i prawa ale czy dam radę :-) zastanawiam się nad tym.nie oryginalnym fajna opcja skuszę sie na też z allegro i może jakoś podłącze ten mój oryginalny mikrofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do białego FISa (wyświetlacza między zegarami) i nowego smartfona (mam LG G4 bez RSAP) zadziała moduł 3C8 035 730A lub 3C8 035 730? Czy działa plug and play czy trzeba coś kodować?

 

A może zadziała ten: 3C8 035 730D

http://allegro.pl/modul-bluetooth-3c8-035-730d-wi-fi-nowy-i6275542927.html

I znowu pytanie czy wystarczy go tylko podłączyć?

 

Mój obecny moduł 5n0 035 730 a nie obsługuje mojego LG a starą Nokię E51 z RSAP jak najbardziej

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C8035730 ma tylko RSAP więc też będzie kicha. 3C8035730A i następne będą już OK. Od D masz dodatkowo Wi-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C8035730 ma tylko RSAP więc też będzie kicha. 3C8035730A i następne będą już OK. Od D masz dodatkowo Wi-Fi.

 

pab567.

Możesz mi trochę rozjaśnić temat? Właśnie zmieniłem telefon z zabytkowej Nokii 6303i na Asusa Zenfone Max. No i oczywiście mój RNS 510, a właściwie moduł BT go nie widzi. Jaki mam kupić moduł, żeby go można było tylko zamienić, bez żadnych przeróbek i żeby wszystko chodziło jak trzeba? Tzn. sterowanie z kiery i RNS 510, książka telefoniczna itd. itp. Po prostu tak jak poprzednio z Nokią.

I jeszcze jedno. Czy mając moduł, który potencjalnie dodatkowo obsługuje WiFi można korzystać z internetu na RNSie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale 3 miesiące nie było mnie na forum. Z którego roku samochód, jaki FIS i jaki masz teraz moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, mam do was sprawę związaną z Bluetooth. Posiadam Passata z 2006 roku, VW UHV Premium z wysuwaną klawiaturą, duży czerwony fis, kierownica mulit-funkcyjna, Bluetooth pod fotelem to 3C0 035 730 B, nawigacja MFD 2 DVD (software v30) , chcę kupić iPhone 7 plus lub 7. I teraz moje pytanie czy wystarczy że zmienię ten modem pod fotelem na np. 3C8-035-730-A skorzystałem z tej listy http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej tabeli wynika, że FIS nie skomunikuje się z 3C8035730A po BAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atmosferyczny rozwijając twoją wypowiedź.

 

Moduły 3c0 035 729x parowało się tzw "Matką", do iphone 5s włącznie działa, na części androidów rozłącza po paru minutach rozmowy.

 

Moduły 3c8 035 730X ( musi być z literką ) zawierają wszystkie protokoły, dodatkowo D,E posiada WIFI ale to szczegół.

Parowanie nowych modułów wymaga minimum Białego FIS'u ponieważ procedura parowania odbywa się właśnie w nim tzn działa to bardzo podobnie ustawienia na pełnym czerwonym FIS.

 

Są moduły ( Nie 3c8 ), które wspierają Biały + czerwony FIS czyli 5N0 do końcówki C jednak ich cena jest hmm duża.

 

BAP to tylko rodzaj komunikacji, co do 729X można było je zaprogramować w aucie z "Matką" i przenieść do auta z " dołożonym modułem BT ", sam moduł zapamiętał telefony i łączył się z nimi. W 730 nie wiem jak jest, też szuka z listy ale nie wiem jak to będzie na czerwonym FIS.

 

Co do 730 nie wiem czy sam moduł wymaga wymiany moduły ale biały fis działa na minimum 3c0 907 530 E.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Daku
błąd w modelu modułów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się koledze pomyliło - WiFi to tylko 3C8035730D/E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności