Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

w razie problemow przy stluczce fajna sprawa. Jest tylko maly minus, nie przechodzi mi sygnal gps przez szybe i troche ogranicza funkcjonalnosc kamerki, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w razie problemow przy stluczce fajna sprawa. Jest tylko maly minus, nie przechodzi mi sygnal gps przez szybe i troche ogranicza funkcjonalnosc kamerki, szkoda.

 

bo zapewne kupiłeś z szyba ogrzewaną i blokującą IR. Przy okazji blokuje sygnał, jak ktos zamawia zwykła szybe to nie ma takiego kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy jest miejsce na telefon czy poprostu jest słabszy zasięg ?

bo zapewne kupiłeś z szyba ogrzewaną i blokującą IR. Przy okazji blokuje sygnał, jak ktos zamawia zwykła szybe to nie ma takiego kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę pięknie podłącza się pod zasilanie lampki podsufitki z przodu. Nie trzeba żadnych kabli nigdzie ciągnąć. Ładowarka mieści się w lampce. Napięcie jest tylko jak pojazd jest otwarty lub podczas jazdy więc nie rozładuje aku. To są dwa kabelki do wlutowania w lampkę lub dwie szybkozłączki na kable. A dla purystów można nawet zrobić przejściówkę plug @ play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo zapewne kupiłeś z szyba ogrzewaną i blokującą IR. Przy okazji blokuje sygnał, jak ktos zamawia zwykła szybe to nie ma takiego kłopotu

 

Jeżeli kamerę powiesisz pod tym czarnym kropkowanym obszarem to GPS bez problemu zadziała. Tam nie ma tej folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dla purystów można nawet zrobić przejściówkę plug @ play.

Powiedz coś więcej o przejściówce P&P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wtedy jest miejsce na telefon czy poprostu jest słabszy zasięg ?

 

to wtedy kupujesz instalacje telefoniczna wyzsza niz basic - tak że dostajesz dodatkowe ,chyba 2, anteny wzmacniajace zasieg telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą szybę podgrzewaną, w kamerce GPSa nie mam, za to w telefonie nie odczuwam utraty siły sygnału. Zawsze na pełnym zasięgu, a nie trzymam jej w tej kieszonce z anteną (bo się tam nie mieści... co jest żenujące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vahu, przejściówka P&P polega na zakupie dwóch wtyczek - męskiej i żeńskiej 6-pinowej i wykonujesz jakby mały przedłużacz, do którego bezkarnie się dolutowujesz, nie dotykając instalacji samochodu. Oryginalną wtyczkę wypinasz z lampki i między nie wpinasz swój przedłużacz z odgałęzieniem na zasilanie ładowarki USB.

 

Numery wtyczek są następujące:

6Q0 972 706 - żeńska + piny 000 979 009 E - to jest taka wtyczka jak jest w aucie

po drugiej stronie męska 6Q0 972 716 + piny 000 979 012 E

 

Piny z racji chorych cen - do kupienia na Allegro,

http://allegro.pl/pin-zenski-konektor-vw-mqs-f063-0-5-0-75-tyco-2szt-i5041034067.html

http://allegro.pl/pin-meski-konektor-vw-mqs-f063-0-5-0-75-tyco-i5041060276.html

 

No i to tyle w temacie.

Ja się w to nie bawiłem u siebie (ale miałem takiego jegomościa, który życzył sobie takiego rozwiązania), tylko dolutowałem kabelki do ładowarki po prostu wprost do lampki, tam gdzie jest wlutowana wtyczka zasilania. W razie czego wylutowujesz wszystko i też nie ma tematu. Tylko kto tam będzie zaglądał i po co? Kabel od kamery jest na tyle krótki, że jak ktoś się boi ASO, to może go po prostu wypiąć z kamery i schować do podsufitki na czas serwisu.

 

Myślę, że przelotkę na podobnej zasadzie można stosować w wielu miejscach, aby uniknąć ingerencji w auto, o ile komuś to przeszkadza. Ja u siebie jak mi się chce, obcinam oryginalny pin i zaciskam nowy, ale z dwoma kablami - ma to tę zaletę, że przy drganiach pojazdu nie połamie mi się to. Ale to muszę mieć na to akurat wenę :)

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info enriquez. Zasadę przejściówek znam, bardziej chodziło mi o numery kostek. Masz możliwość sprawdzić numery kostek przy lampkach oświetlających przestrzeń na nogi z przodu? Podłączyłem tam podświetlenie dekorów w desce (jak w ambient plus) ale też chciałbym zrobić przejściówkę P&P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 1J0 971 972 oryginalna i do tego 3B0 972 712.

piny 000 979 019 E i 020 E

 

btw, tu masz bardzo fajną ETKĘ online:

http://nemiga.com/pl/cat_spares/etka/

 

co prawda korzystam z oryginalnej, ale ta jest w pełni legalna, o ile nie masz dojścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, na dniach odbieram Passata Varianta w wersji Comfortline 150KM TDI Manual + Pakiet Business, Pakiet Lusterka, Pakiet oświetlenie Ambient, Pakiet Zimowy 1.

 

-Brakuje mi strasznie elektronicznie zamykanej/otwieranej klapy bagażnika czy jest możliwość, żeby to dołożyć przez ASO lub samemu (jaka cena)

-Czy można zmienić zwykłe lampy tylne na led jak tak, to jaka jest orientacyjnie cena?

-Czy konsole środkową, która na obecna chwile jest stylizowana na "szczotkowane aluminium" można podmienić na piano black? (system discover media) czy lepiej oddać do profesjonalnej firmy w celu obklejenia tych elementów?

-Posiadam bezkluczykowe odpalanie samochodu lecz już bez komfortowego dostępu - czy jest możliwe dołożenie tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się mocno "na oko" wydaje, że lepiej wyjdzie sprzedać to auto jeszcze jako nówkę (wliczając już utratę wartości) i zamówić nowe z pożądanym wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem bardzo korzystny rabat na to auto więc nie wiem czy to takie korzystne będzie.

Co do opcji, które mnie interesują a nie mam ich w specyfikacji auta, to najbardziej chyba zależało by mi na elektrycznej klapie i światłach tylnych.

Z tego co już zdążyłem znaleźć to ze zmiana koloru konsoli centralnej nie powinno być problemu, są firmy, które zajmują się profesjonalnie obklejaniem i wygląda to na prawde dobrze.

 

Ten komfortowy dostęp to bardziej taka niepotrzebna zachcianka z ktorej moge zrezygnować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo zamawiac klape elektyczna i dostep bezkluczykowy razem z samochodem. To jest spora ingerencja w elektryke i sporo roboty, jak sie jakies ASO podejmie to powiedza ze 20tys zl z czesciami, jeden z kolegow chcial dolozyc bezkluczykowy dostep to powiedzieli ok 12 tys zl.

Dekory udajace aluminium bez problemu wymienisz na piano black, na allegro jest tego sporo tylko proponuje obejzec osobiscie bo rysuje sie od samego patrzenia a na zdjeciu tego nie zobaczysz.

Tylne lampy bedziesz mial led tylko bez zmiennej grafiki, przekladka na ledy od higlina nie taka latwa bo sa inne kostki i trzeba jeszcze zakodowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryczna klapa nie ma problemu, zobacz na aledrogo, byl gdzies post o tylnych lampach, z tego co pamietam ktos pisal, ze inna wtyczka jest ale nie dam sobie reki uciac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz uzywana klape w nowym samochodzie i po gwarancji na elektryke, trzebabpol tylu rozebrac i mase kabli pociac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie o klapie:) litosci, tylko sa cale zestawy do montazu, silowniki, wszystkie kable, mowie co widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub jako nieoryginelny dodatek - sterowanie fabrycznym pilotem oraz przyciskiem w klapie i drzwiach kierowcy (bez Easy Open):

https://www.kufatec.de/shop/de/volkswagen/passat/passat-b8/nachrst-set-elektrische-heckklappe-vw-passat-b8-variant?info=12592

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamp z HL-a nie dołożysz. Nawet jak zmienisz kostki i zakodujesz to i tak nie będą działały jak oryginalne z HL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności