Skocz do zawartości
lysy225

chrobotanie przy rozrządzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... Jak to zazwyczaj się post zaczyna "szukałem i nie znalazłem" problem taki, że po wymianie rozrządu pojawiło się coś jakby chrobotanie w jego okolicach... Słyszane tylko na ciepłym silniku przy 900 obr/min jakby coś się ocierało, dźwięk pulsujący nie bardzo głośny ale go słychać. Co to może być? Rozrząd wymieniony kompletnie, wszystkie rolki, pasek, napinacz kółka wielorowkowego,pompa wody... Sprawdzane dwa razy czy czasem nowa rolka nie padła i wszystko niby ok... Może ktoś mial podobny przypadek? Części ruvile ,gates. Proszę o odp a nie domysły bo wszystko co możliwe sprawdzone. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że część dolna osłony nigdzie nie ociera np...?

Ciężko coś powiedzieć nie słysząc tego własnym uchem tylko bazując na czyimś opisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem to dźwięk wydobywa się z góry a nie od dołu... Dźwięk to jakby chrobotanie i słyszy się go na wolnych obrotach stojąc przy błotniku od strony kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzegielko alternatora, pompa wspomagania to to co mi do glowy przychodzi, sciagnij po kolei paski oprocz tego od rozrzadu oczywiscie i moze w ten sposob zdiagnozujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko było już sprawdzane i jest ok, kiedyś słyszałem o podobnym przypadku i te odgłosy ustały po okolo 10kkm, czy to możliwe aby nowe elementy się docierały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak, a nie umiałbyś nagrać tego? i czy jest to głośne czy musisz się lekko wsłuchiwać?

Może to nic poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się Nagrać jutro ale wątpię żeby to było słychać na nagraniu... Zaufany mechanik po sprawdzeniu nic nie zauważył aby było coś. Nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo się tak zastanawiam czy to nie podobny odgłos co czasami nasłuchiwałem u siebie i wydaje mi się dlatego że to nic poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na centralny napinacz paska wielorowkowego, co jest z przodu silnika. Jeśli skacze - pomimo tego, ze jest nowy, to masz sprzęgiełko alternatora do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napinacz od wielorowka ładnie pracuje,nic nie skacze, a odgłos dobiega jak pisałem z okolic rozrządu a nie alternatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo się tak zastanawiam czy to nie podobny odgłos co czasami nasłuchiwałem u siebie i wydaje mi się dlatego że to nic poważnego.

 

A jakbyś opisał ten odgłos u Ciebie? Nie miałem jak nagrać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakbyś opisał ten odgłos u Ciebie? Nie miałem jak nagrać ...

 

Szkoda, że nie masz możliwości nagrania. Jak byś filmik umieścił to o wiele łatwiej można stwierdzić przyczyny jej usterki. Kiedyś źle założyłem górną obudowę w AVFie i wchodziła mi przez to w dziwny rezonans. Drugim razem miałem wadliwą pompę, która za to wyla jak suka za psem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili będę sprawdzał wszystko po kolei... Prawda jest taka,że gdyby takie rzeczy działy się przy starym rozrządzie to stres byłby większy tym bardziej,że nie widać oznak defektów nowych elementów i nie są one z najniższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakbyś opisał ten odgłos u Ciebie? Nie miałem jak nagrać ...

 

No właśnie ciężko określić ten odglos ale bardziej przypominało to jakby trzeszczenie czy jakby naprężająca się guma czy plastik.ale nie byla to na pewno oslona. W sumie to nie przejmowalem sie tym a dzisiaj to chyba nawet tego juz nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pasek jest za mocno napiety to sa takie odglosy jakby tarcia czy wycia lozyska. Jak masz dyktafon w telefonie to nagraj to jesli znowu sie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koledze się kończy już sprzęgiełko alternatora??

Właśnie ja miałem kiedyś taki przypadek że takie właśnie podobne dźwięki słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Danek sprzęgiełko alternatora może powoli niedomagać, jednak wczoraj patrzyłem u kolegi, który ma ten element do wymiany i u niego sprzęgiełko piszczy. Na czasie wymieniam amory więc wszystko idzie pod lupę . Próbowałem nagrać na Tel ten dźwięk lecz praca silnika wszystko zagłusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal nie rozwiązany ale poczytałem na forum i znalazłem temat, gdzie kolega mial identyczny dźwięk. Samo u niego ustało. Jeśli czegoś więcej się dowiem napiszę.

 

 

Dziś zdjąłem osłonę paska rozrządu... Podczas pracy na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku, docisnąłem palcem pasek. Chrobotanie ustało. Pasek nie wydaje się luźny. Ma ktoś może jakieś sugestie?

Edytowane przez lysy225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :

pompa wody ruville wadliwa... po wyciągnięciu i zakręceniu wirnikiem skrzeczała jak stary tapczan... założona SKF,

Dźwięk pozostał choć delikatniejszy, wszystkie rolki sprawdzone- bez zastrzeżeń, na 99% pasek rozrządu( być może za twardy- GATES, czytałem na forum golfa, kolega miał taki sam przypadek, po wymianie na contitech'a wszystko ucichło, więc też zmienie lub oleję i będę jeździł aż sie przyzwyczaję :) )

 

Grunt, że inne podzespoły sprawdzone i nie ma do czego się przyczepić. Amory kayaba na przodzie, teraz zero stuków... w końcu :)

Edytowane przez lysy225
interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności