Skocz do zawartości
marcinbo

Dobór wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę do was Panowie w sprawie doboru odpowiedniego wzmacniacza do mojego sprzętu w samochodzie.

Posiadam radio Alpine 9882ri, głośniki z przodu Signat H16, z tyłu Mac Audio 2.19.

Subwoofer pasywny 2 cewki o mocy 300 wat, 2x150 watts, 2x4 ohms dostałem od kolegi w prezencie.

Co byście zaproponowali do tego za wzmacniacz?? Cena w granicach do 600zł jestem w stanie wydać.

Pozdrawiam

Edytowane przez marcinbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam takie coś:

wzmacniacz - http://www.peiying.pl/wzmacniacz_samochodowy/py_1k76d

taki głośnik w skrzyni - http://www.peiying.pl/glosnik/py_pa300f4 + seryjne głośniki. żadnych problemów juz przez 4 lata, wiec jestem zadowolony - a czasem naprawde dostawal w pi*de.

Tak wiec polecam tego wzmaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byście zaproponowali do tego za wzmacniacz

 

Do całego zestawu, czy do zasilenia przodu i suba, a może pod samego suba - jak widzisz potrzebna informacja odnośnie ilości kanałów

 

Tak wiec polecam tego wzmaka

 

zanim coś polecisz to popatrz na parametry - chcesz władować 500W w 300W głośnik ?? Przy pierwszej lepszej okazji nastąpi takie p...cie, że puścisz z dymem tego suba !!!

 

żadnych problemów juz przez 4 lata, wiec jestem zadowolony - a czasem naprawde dostawal w pi*de.

Tak wiec polecam tego wzmaka

 

A to dziwne bo ten twój sub ma 250W a wzmak podaje 500W więc coś tu nie gra ... Skoro dostał w p..ę a się nie zjarał to wygląda na to że ten wzmak nie podaje nawet 300W. Poza tym Peiying to raczej kiepska firma, nie ma się co oszukiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi samo podłączenie Subwoofera pod wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy mi samo podłączenie Subwoofera pod wzmacniacz

 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby skupienie się na scenie, czyli zestawie przednim... i o to właśnie bym zadbał. Krótko mówiąc zasilenie tych Signatów mocą ze wzmaka zmieniło by kompletnie brzmienie w aucie oczywiście na plus. Dodatkowo moc na suba i wówczas możesz cieszyć się dobrym efektem, który na pewno odczujesz. Dlatego polecałbym ci wzmacniacz 4 kanałowy, gdzie dwa kanały dajesz na przód a kolejne dwa mostkujesz pod suba. Np. wzmacniacz TEGO typu. Ustawiasz GAIN pod zestaw przedni na 3/4 mocy ze względu na większą moc wzmaka 100W > 70W (Signat) żeby nie puścić z dymem głośników. A za resztę kasy wygłuszysz drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że drzwi mam wygłuszone :) Signaty wypatrzyłem wcześniej z forum dlatego je założyłem na przyszłość w razie podpięcia wzmacniacza i subwoofera. Podejrzewam, że po podłączeniu pod wzmacniacz będą grały jeszcze lepiej. Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak chcę kupić Magnat B30 skrzynię i nie wiem jaki wzmacniacz...czy dwukanałowy wystarczy ? z przodu glosniki ori ktore mi wystarczaja, chco wlasnie minimalnie większego bassa jednak chce miec ;p ? prosze o szybka odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak chcę kupić Magnat B30

 

Polecałbym coś odrobinę lepszego, dołóż parę groszy i kup np. POWERBASS P S-10. Szkoda kasy na Magnata. Do tego suba możesz zastosować monoblocka albo dwukanałówkę na mostku (wówczas będziesz miał stereo). Podaj przedział cenowy to ci coś podrzucę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wlasciwie chyba zdecyduje się na jakies radyjko i HELIX B 62C BLUE nie chce bawic się w skrzynie bagaznik zbyt często wręcz cały potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo wlasciwie chyba zdecyduje się na jakies radyjko i HELIX B 62C BLUE

 

Patrz żebyś nie narzekał, że nie masz basów - pamiętaj, że zestaw odseparowany przy tej mocy głośników zgra zupełnie inaczej. Ostatnio na forum była taka sytuacja, że jeden z kolegów narzekał na Helixy, że grają duzo gorzej pod samym radiem niż ori głośniki. I tak faktycznie jest - do Helixów też potrzebujesz wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie katastrofa to i się w wzmacniacz kupi, chyba super extra mocnego mi do glosnikow nie bedzie potrzebny, znasz jakies tańsze propozycje na wszelkiego ? ;p

 

aaa chłopaki takie pytanie nie na temat, zwlaszcza do podlasiaka cinula, jak ori radio wyjąc , znaczy domowym sposobem czy sie da, bo nie wiem czy te blaszki czy co szukac na miescie

Edytowane przez hpnoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tu

mam radio: ALPINE IDA-X311RR

i głosniczki: 2xHERTZ DSK 165 na przod i tył (4xglosnik 4xgwizdek)

prosze mi doradzic jakiej mocy kupic wzmacniacz i co byscie polecili tak do 400zł

jakie kable do tego i czy kupowac kondesator.

Auto jak w opisie z góry dziekuje i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OuTcAsTno1 najlepiej jak podłączysz tylko te dwa HERTZ DSK 165 kupić wzmacniacz i kable, jeżeli nie masz w radiu wyjścia na kable RCA to polecam konwerter http://allegro.pl/brak-rca-w-radiu-konwerter-sygnalu-audio-rca-m006-i2117914260.html bo nie wiem o co chodzi z tym kondensatorem , konwerter łatwy w podpinaniu jeżeli ktoś nie chce się bawić za dużo z kablami no i taki wzmacniacz ci starczy Blaupunkt VA 275

Edytowane przez Royalpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze mi doradzic jakiej mocy kupic wzmacniacz i co byscie polecili tak do 400zł

jakie kable do tego i czy kupowac kondesator.

 

Niepotrzebnie wsadziłeś Hertze w tylne drzwi, zamiast tego trzeba było zainwestować w wygłuszenie drzwi przednich. Po drugie najlepiej do tego przedniego zestawu dorzucić suba na tył zamiast tych głośników w tylnych drzwiach zasilając to wzmakiem. Po trzecie kondensator ci niepotrzebny, bo stosuje się go zazwyczaj na każde 500W mocy nominalnej. Nie napisałeś, czego oczekujesz od swojego sprzętu, bo zauważyłeś już pewnie że gra to gorzej niż oryginalne głośniki. No i szkoda, że nie czytałeś wcześniejszych wątków - tam uzyskałbyś odpowiedź na swoje wszystkie pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo zauważyłeś już pewnie że gra to gorzej niż oryginalne głośniki.

Bez obrazy , ale oryginalne głośniki w b5 to już dawno swoje lata mają za sobą (swoje już wygrały) ;) , a hertze słyszałem kilka razy i graja całkiem przyzwoicie :) nie każdy ma słuch i oczekiwania melomana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niepotrzebnie wsadziłeś Hertze w tylne drzwi, zamiast tego trzeba było zainwestować w wygłuszenie drzwi przednich. Po drugie najlepiej do tego przedniego zestawu dorzucić suba na tył zamiast tych głośników w tylnych drzwiach zasilając to wzmakiem. Po trzecie kondensator ci niepotrzebny, bo stosuje się go zazwyczaj na każde 500W mocy nominalnej. Nie napisałeś, czego oczekujesz od swojego sprzętu, bo zauważyłeś już pewnie że gra to gorzej niż oryginalne głośniki. No i szkoda, że nie czytałeś wcześniejszych wątków - tam uzyskałbyś odpowiedź na swoje wszystkie pytania...

 

nie no grac gorzej od ori to na pewno nie gra gra conajmniej 2x lepiej napewno o niebo,

ale oczekuje od tego ze bedzie grało ładnie na kazdym zakresie cicho-głosno.

nie chce tego zmieniac bo musi zostac tak jak jest czyli 4głosniki,

potrzebuje dobrac dobry wzmacniacz pod to ale nie za 1000zł a tak do 400zł max

jakie do tego kable maja isc zeby nie były za małe a dobre do tego zebym mogł w przyszłosci jak wpadne na pomysł ze dołoze suba

zebym nie zmieniał inastalacji,

narazie bas który wydobywa sie z hertzów jest wystarczajacy ale jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia :).

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje dobrac dobry wzmacniacz pod to ale nie za 1000zł a tak do 400zł max

jeśli nowy za 400 zł i to czterokanałowy to ciężko cokolwiek znaleźć ciekawego, można dostać nowego crunch, jbl itp hitów allegro, ale szału nie będzie, bardziej bym się rozglądał za używkami

jeśli naprawdę zależy Ci na nówce to warto się zastanowić nad np.

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,230,241&kid=241&pid=1749

to już można nazwać wzmacniaczem.

jeśli chodzi o kable to przykładowe pod tego wzmaka wystarczy 20mm2, jeśli będziesz planować w przyszłości dołożenie mocnego wzmaka pod suba to pomyśl o kablach 35mm2 i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za malo troszke 4x50w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak z most kujesz to na wyjściu już masz 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej bym się rozglądał za używkami

Kolega dobrze doradza , mój przód napędza używany alpine V12 z allegro i jestem mega zadowolony :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności