Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne pytanie. Też odnosi się skrzypienia ale tym razem chodzi mi o boczek.

Mam zamiar rozbierać boczek (z powodu krańcówek - zamek) i przy okazji pozbył bym się trzasków. Zakładam ze mam pourywane lub podczas operacji sam pourywam spinki wiec chcę zawczasu kupić kilka sztuk żeby za jeden dzień temat ogarnąć.

I tu moje pytanie

które mam kupić?

te są podobno do mojej wersji czyli 3B

http://allegro.pl/spinki-spinka-boczkow-drzwi-golf-iv-v-passat-b5-i1477038158.html

a te do wersji FL

http://allegro.pl/spinki-spinka-tapicerki-vw-golf-iv-seat-toledo-i1483151985.html

z tego co się zorientowałem to różnią się średnicą 9 i 10 mm

Niby oczywiste że powinienem wziąć od swego modelu ale jak widzę ze zdjęcia te FL są "bardziejsze". Jakby z gąbką która może pomóc tłumić drgania.

Pisałem do sprzedawcy i przed zakupem radził żebym najpierw rozebrał i sprawdził co siedzi umnie. Ale to komplikuje mi robotę.

Ktoś już to rozbierał i ma wiedzę w temacie?

i tu cię zaskoczę bo wg etki (nr kat3B0 868 243) oba pasują ja mam w swoim te drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra. To nawet dobrze bo znaczyło by to że można użyć tych "lepszych" z gąbeczką co powinno pomóc w usunięciu skrzypień. Tylko zastanawia mnie ta różnica w średnicach.

Miałeś oryginalnie te z FL czy sam zaadoptowałeś?

 

Acha i możesz mi podpowiedzieć ile sztuk jest na jeden boczek potrzebnych?

Edytowane przez r_afaello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 sztuk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra. To nawet dobrze bo znaczyło by to że można użyć tych "lepszych" z gąbeczką co powinno pomóc w usunięciu skrzypień. Tylko zastanawia mnie ta różnica w średnicach.

Miałeś oryginalnie te z FL czy sam zaadoptowałeś?

 

Acha i możesz mi podpowiedzieć ile sztuk jest na jeden boczek potrzebnych?

ja nic nie adaptowałem tak już było jak kupiłem ;)a kolega wyżej podał ilość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I mnie dopadł problem stukającej deski. Stuki są tylko na luzie, rytmiczne, równe z pracą silnika, jakby śrubka była luźna i terkotała. Gdy dodam gazu, cisza. Stuki dochodzą jakby zza zegarów. Poza tym w aucie jest cisza. Co można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

I mnie dopadł problem stukającej deski. Stuki są tylko na luzie, rytmiczne, równe z pracą silnika, jakby śrubka była luźna i terkotała. Gdy dodam gazu, cisza. Stuki dochodzą jakby zza zegarów. Poza tym w aucie jest cisza. Co można zrobić?

U mnie w benzynie tez pojawiaja sie tylko na jalowych obrotach. Lokalizacja ta sama co u ciebie. Robie tak, ze przy....bie z gory reka i pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

I mnie dopadł problem stukającej deski. Stuki są tylko na luzie, rytmiczne, równe z pracą silnika, jakby śrubka była luźna i terkotała. Gdy dodam gazu, cisza. Stuki dochodzą jakby zza zegarów. Poza tym w aucie jest cisza. Co można zrobić?

 

Sprawdzałeś pokrywę silnika i inne plastikowe elementy pod maską ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałeś pokrywę silnika i inne plastikowe elementy pod maską ?

 

Tak, wykluczam cokolwiek dochodzące z pod maski (no, może poza tym świetnym klekotem :) ) Stuka równo i rytmnicznie ewidentnie z okolicy zza zegarów, koło przekaźników. Sprawdzałem podnóżek kierowcy - tę blachę i reszte, ale to nie to. Pozostaje dobrać sie głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zdjąć osłonę od bezpieczników i tam zobacz czy nic nie widać

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/10753-Skrzypiąca-deska-po-raz-n-ty/page6?p=558380&viewfull=1#post558380 post 108

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/19918d02addefe8b.html

i zobaczyć te miejsce

jeżeli to nie pomoże zdemontować licznik, jeżeli tam nic też nie zauważysz to obstawiam niestety

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/10753-Skrzypiąca-deska-po-raz-n-ty/page8?p=616796&viewfull=1#post616796 post 148

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/10753-Skrzypiąca-deska-po-raz-n-ty/page8?p=643766&viewfull=1#post643766 post 156

a żeby zlikwidować ten temat ostatecznie, niestety konieczny jest demontaż deski, u mnie jak naciskałem deskę przy szybie w rogach wydobywał się ten właśnie stuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, a raczej qmpel mi pomógł. Samemu to nie robota. Rano akcja w aucie - lokalizacja skąd to stuka. Wychodzi na to, że z okolic podnóżka kierowcy. Po rozkręceniu wszystkiego co tam było, połowy deski i prawie dobraniu się do skrzyni od góry, okazało się, że winowajcą była...

...

...

...

...

...

spinka na samym dole nadkola :D

Przenosiła stuki do środka i skutecznie myliła mnie. Odnośnie deski, to dzięki KrajesK za dobry solution odnośnie deski.

pozdrawiam i dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz na mnie przyszła kolej ;/ Problem jest taki że przy 2 tys obrotach brzęczy mi deska przy szybie od strony kierowcy ;/ Dociskam ręką żeby sprawdzić mniej więcej miejsce i nic . Powoli myślę nad demontażem deski rozdzielczej bo jak tak dalej będzie słychać to wyzionę ducha :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety teraz na mnie przyszła kolej ;/ Problem jest taki że przy 2 tys obrotach brzęczy mi deska przy szybie od strony kierowcy ;/ Dociskam ręką żeby sprawdzić mniej więcej miejsce i nic . Powoli myślę nad demontażem deski rozdzielczej bo jak tak dalej będzie słychać to wyzionę ducha
A nie pomaga przylozenie z reki przed ruszeniem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie również zaczęło skrzypieć coś pod deską rozdzielczą w okolicy środkowego nawiewu nad przednim panelem radia, a raczej to takie metaliczne brzęczenie na nierównościach. Pół roku temu mechanik wymieniał mi przeciekającą nagrzewnicę i uważam że to ona brzęczy. Mam pytanie jak zdjąć cały przedni panel z radiem i klimatronikiem, może wtedy dostanę się do żródła tego brzęczenia, które jest nad panelem. Proszę o pomoc lub jakiś link. Jakie jest Wasze zdanie co tak może brzęczeć i jak to usunąć bez zdejmowania całej deski.

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie pomaga przylozenie z reki przed ruszeniem? ;)

 

Nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pomaga
W rog szyby i deski wcisnalem paczke chusteczek higienicznych i wkurzajacych dzwiekow juz mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem z deska pojawil sie od wypadku.niby nie taki straszny dzwon ale deska skrzypi.uszkodzona została podłużnica,prawa strona karoseri,oczywiscie pas,błotnik,maska itd.bylo teo troche.wydaje mi sie ze warto zwrócic uwage na takie skrzypienie i zastanowic sie czy auto nie miało jakiejs fatalnej przeszlosci.oczywiscie nie w kazdym przypadku trzaski na desce musza oznaczac czarna przeszlosc auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam,iż wystarczy parę miesięcy na większych felach po naszych dziurawiskach i w kabinie słychać koncert życzeń deski.Zimą naturalnie problem się nawarstwia ze względu na panujące temperatury.Polecam dobry sprzęt audio i tyle.No chyba,że ktoś nie jest melomanem...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewniam,iż wystarczy parę miesięcy na większych felach po naszych dziurawiskach i w kabinie słychać koncert życzeń deski.Zimą naturalnie problem się nawarstwia ze względu na panujące temperatury.Polecam dobry sprzęt audio i tyle.No chyba,że ktoś nie jest melomanem...:D

 

Ulalala pomocna odpowiedź :) To jak by kogoś kości bolały to byś kazał podać pavulon ? :bleble heeh

 

Pierwsze skrzypienie zlokalizowane jest to antena gps obijająca się o przednią szybę :dupablada ..... Szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności