Skocz do zawartości
Duży

Podkładki pod antenę magnesową

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jak trzymają anteny na każdej z tej podkładek, jakie różnice w SWR?

Co testowaliście, co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem podkładkę magnetyczną na allegro, kosztowała coś około 3zł, trzyma się dobrze a i różnic w odbiorze i nadawaniu nie zauważyłem, no najważniejsze - klapa się nie rysuje :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa adamsa :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co testowaliście, co polecacie?

Ja mam taką podstawę http://www.allegro.pl/item185304415_cb_podstawa_magnetyczna_160_mm_pl_nowa_magnes.html

 

i tam osłoną jest taka guma .Nic się nie rysuje pod warunkiem utrzymywania czystości tzn. czysty dach przed położeniem i czysta guma.Co do SWR to nie powinno być większych odchyłów od normy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

no to powiem jakie ja mam spostrzezenia... mialem podkladke magnetyczna w ksztacie kola pod antene no i szczerze to lipa. bo jak sie jezdzi bez anteny a podkladka zostaje na dachu to ja zwieje, a i amatorzy cudzych wlasnosci lubia zabrac. Wiec pozostaje zdejmowanie podkladki razem z antena. No a przy takim postepowaniu to przed polozeniem podkladki trzeba dokladnie wyczyscic dach w miejscu polozenia podkladki jak i sama podkladke zeby piasku nie bylo bo rysuje. Wiec odlozylem ja narazie a kupilem sobie folie samoprzylepna przezroczysta. Nie widac jej prawie a i dach sie teraz nie rysuje :) Mam zamiar sobie oblkleic nia jeszcze progi. jest ona ciensza od tej co jest na zderzaku w variancie. No i nie zauwazylem zadnych roznic w jakosci sygnalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem podkladke magnetyczna w ksztacie kola pod antene

 

A co to za cudo jakieś , a antena to jaka też na magnesie to jak to tak magnes na magnes i magnesem przykryty?? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

gobi a nie widziales nigdy takich przylepek magnetycznych na lodowki :)? w jogurtach byly :P A podkladka to jest wlasnie taka magnetyczna jak te przylepki na lodowki. Kladziesz to na dachu a i to juz sie trzyma lekko a na to kladziesz antene z podstawa magnetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kladziesz to na dachu a i to juz sie trzyma lekko a na to kladziesz antene z podstawa magnetyczna.

 

No wiesz widziałem już reklamówkę z Biedr...i kawałek tekturki ale żeby takie cos pod antenę to jeszcze nie za to widziałem zrobione z tego materiału ceny na nowych autach u dealerów albo naukę jazdy lub reklama szybka do zdjęcia z auta.

 

Jak już musisz się tak bawić to nie prościej przykleić folię samoprzylepną na podstawę taką ze sklepu papierniczego . :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

no dlatego przeciez napisalem wyzej ze dalem sobie ztym spokoj i mam folie z papierniczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam folie z papierniczego

 

Tylko chodziło mi o to żebyś taką folię nakleił na antenę a nie na auto.

 

A jakbyś miał dojście do tej folii orginalnej co to wyklejają błotniki-nadproża to byłoby super bo taka jest bardziej elastyczna(gumowa)ja dostałem kiedyś od pewnwego kierownika serwisu kawałek o nazwie 3M(chyba) i oddałem w prazencie koledze bo kupił gdzieś podstawę ale bez osłony to zadowolony jest jak mały dzieciak.

 

:hurra::ok::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

no i wlasnie tez nie masz racji mowiac ze powinienem nakleic to na podstawke anteny. Poniewaz podstawka jak i dach brudza sie i dostanie sie tam piach. a piach miedzy antena a dachem powoduje tylko rysy. dlatego tez wycialem sobie wikszy kwadracik i nakleilem na wyczyszczony dach. i teraz jedyne co sie dzieje to rysuje mi sie ta folia. jak sie zniszczy to ja zedre i przykleje nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego tez wycialem sobie wikszy kwadracik i nakleilem na wyczyszczony dach

Zrobiłem tak i ja :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczyszczony dach.

 

Nie wiem czy widzisz ale mówimy o tym samym dach i to co się na niego stawia musi być czyste a co podłożysz między magnes a blachę to już każdy indywidualnie ustali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

tylko zauwaz gobi ze jesli przykleimlbym folie na podstawke anteny to za kazdym razem musze czyscic dach przed postawieniem anteny na niego. a tak to sobie raz wyczyscilem dach, przykleilem folie a teraz mnie wali czy folia jest brudna czy nie i stawiam na nia antene. jak sie zniszczy folia to ja zedre i nowa nakleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie zniszczy folia to ja zedre i nowa nakleje

 

Masz rację ale trzeba pamiętać że po folii też zostają nieprzyjemne ślady ja miałem taki patent jak twój na dachu mojego służbowego samochodu i po dwuch laltach mam blina na środku dachu nie dość że odbarwiony to jeszcze drobne kamyki i też poryły lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie. a ja mam takie pytanie. co w przypadku gdy deszcz pada. i potrzebuje przykleic antenke. przeciez nie wytre tego do sucha. czy woda bedzie miala jakis wplyw na odbior??

 

nie mam jeszcze zestawu ale niedlugo kupie. i tak dzis dzeszcz spadl i zaczelo mnie to zastanawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas deszczu nawet z podkładką wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie podkładek powiem tylko tyle iż te z Allegro to nic nadzwyczajnego - kupiłem w sklepie zwykłą podkładkę pod myszkę (samoprzylepna - koszt jakieś 4-5 zety) i wyszło na to samo(wcześniej ja tylko przyciąłem na wzór anteny- acha są w róznych kolorach więc można dopasować pod kolor samochodu).Jednak powiem Wam moi mili że magnesówa to szajs więc zakupiłem bacika Lemm'a + mocowanie i teraz jest :ok: antene mogę zdjąć kiedy chce(motylek tylko odkrecam) a mocowanie mogą zapierniczyć razem z klapą :P no i odbiór jest lepszy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkristof

ja mam podkladke pod antene magnesowa za 10 zl kupiona w serwisie gdzie kupowalem caly komplet i gdzie mi je montowano i nie zauwazylem jakiegos pogorszenia w odbiorze no i lakier sie nie rysuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś kotleta odgrzał :hyhy: To temat sprzed dwóch lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności