Skocz do zawartości
jeri1987

Koło dwumasowe 2.0 TDI DSG 125kW do regeneracji czy na złom i zakup nowego ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przy odpalaniu wpadł mi w ucho dziwny dźwięk, po opuszczeniu pojazdu odgłosy dochodził z okolicy silnika. Po ruszeniu dziwny dźwięk zniknął, lecz po zatrzymaniu się znowu się pojawił. Zaniepokojony udałem się do najbliższego "Fachowego znawcy grupy VW", po nasłuchu diagnoza jednoznaczna ""...to koło dwumasowe". Propozycja ze strony "fachowego warsztatu" regeneracji lub zakup używanego na allegro, niski koszt niecałe 1000zł. Myślę sobie fajnie, lecz mam w planach poruszać się autem jeszcze jakieś 2-3 lata, zatem pokuszę się o zakup nowego. Udaje się do najbliższej hurtowni a tam zaskoczenie "...koła dwumasowego brak w zamiennikach", "...występuje tylko z firmy LUK a zakupić można w serwisie VW". Jakie było moje zaskoczenie po zjawieniu się w serwisie VW i zapytaniu co mi na sercu leży, a w zasadzie mojemu autku. Kiedy usłyszałem cenę za koło ręce i szczęka mi opadły. Blisko 4000zł za część + 1000zł wymiana. Myślę sobie rewelacja. Lepiej sprzedać auto i kupić inne za 5 tys. zł i tutaj pojawia się moje zapytanie drodzy koledzy, wielbiciele marki VW co zrobić by nie zbankrutować ??? :dolamam

Pozdrawiam

Edytowane przez jeri1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj "szukaj" a na pewno znajdziesz - poruszane wiele razy...

do tego "LUK" z tego co wiem to nie oryginał

Edytowane przez bocheno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podzwoń po innych ASO można mieć tą dwumase ori bez zdania starego za ok 3000zł. Ale jak chcesz to podaj jeszcze VIN napiszę Ci jaka dokładna cena jest.

Edytowane przez MDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj vin kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blisko 4000zł za część + 1000zł wymiana.

Rozumiem że masz DSG?

W Częstochowie można kupić za 2300 oryginał, jezeli nie masz DSG to 1500 oczywiście oryginał nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tu ja sprawdzałem do mojego 140 konnego z DSG wychodzi 2479

aso-vag.pl

 

---------- Post added at 11:28 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

 

W Częstochowie można kupić za 2300 oryginał, jezeli nie masz DSG to 1500 oczywiście oryginał nowe

gdzie w Częstochowie w serwisie ?

Edytowane przez zibi-r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie w Częstochowie w serwisie ?

 

Nie w serwisie, gość ma firmę i handluje tylko częściami oryginalnymi tu masz link do jego

sklepu na allegro. Brałem ostatnio od niego kompletny rozrząd.

http://allegro.pl/sklep/6077534_dzigit-06

Pytałem go ile u niego dwumasa do DSG, powiedział 2300 ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przerobisz ten temat do końca to opisz dokładnie na forum bo większość z nas w niedługim czasie też to czeka:)

u mnie też już zaczyna słychać na postoju dwumasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem Dwumas przy 247tyś w servisie. Za część z montarzem zapłaciłem 3200 brutto(2700netto). Miałem 20% rabatu ponieważ kupiłem auto u nich i serwisuje regularnie co 15tyś. Do tego mam 2 lata gwarancjii! Swoją drogą w skrzyni DSG dwumas nie powinien nigdy się rozlatywać. Skrzynia nie dopuszcz do jazdy na wysokich biegach z niskimi obrotami i wciśnietym pedałem gazu do oporu! Zawsze redukuje! Szkoda że B6-tka tak mocno niedopracowana jest. Nigdy nie zdecyduje się już na tą marke ani żadne auto z ich koncernu

 

 

 

 

Masters: 188Ps 406Nm

Edytowane przez Andreus1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja jutro jadę na wymianę dwumasy. Obdzwoniłem kilka serwisów i okazało się że w samym poznaniu co ASO to inna cena. Najtaniej wyszło w Krotoski-Cichy w Poznaniu. Cena dwumasy 3050 zł + 400 wymiana ale to już poza serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać dwumasę głównie podczas gaszenia samochodu jak myślicie ile można z tym pojeździć jeszcze na postoju jak daję na N lub P to nic złego sie nie dzieje bo słyszałem ze jak pada dwumasa to na N telepie czy jakos tak u mnie jest ok tylko jak gaszę to słychać taki dziwny dźwięk i mechanik twierdzi że to oznaka że dwumasa już nie jest idealna ale nie dopytałem ile z tym można jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja byłem u mechanika i zalecał raczej szybka wymianę dwumasy, bo przy przełączaniu biegu z pozycji N na D i S słychać było że silnik nierówno pracuje, do tego oczywiście stukanie. Z tym podobno nie ma żartów więc jak już są objawy dwumasy to lepiej od razu wymienić bo z tym nie ma żartów, a wydatek prędzej czy później i tak nas czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych stuków może się skrzynia uszkodzić jeśli się to zbagatelizuje i będzie jeździło długo z tym, więc niema też zbytnio co z tym z wlekąć jak kolega wyżej pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwumas zaczoł odzywać się przy około 180-tyś. Na neutralu przy zimnym silniku słychać było takie metaliczne ocieranie. Przejeżdziłem jeszcze troche i gdy słychać go było juz na zimnym i ciepłym silniku wymieniłem przy około 247tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wielu waszych wypowiedziach zdecydowałem się na wymianę we Wrocławskim servisie VW ASO, rachunek jaki na mnie czekał to niecałe 3500 zł. Po zabiegu niepokojące stuki zniknęły i na postoju i przy przerzucaniu biegów też jest spokojnie, brak wibracji itp.

Dla mnie to i tak takie przygody nie powinny mieć miejsca, popieram tu kolegę, który już więcej nie kupi auta z koncernu VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na aso to rozsadna cena jak na dsg

standardowa czy jakies zniżki miałeś?

a i jeszcze jedno czy ty masz na pewno z dsg czy manual bo w opisie nie masz podane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, po wielu waszych wypowiedziach zdecydowałem się na wymianę we Wrocławskim servisie VW ASO, rachunek jaki na mnie czekał to niecałe 3500 zł. Po zabiegu niepokojące stuki zniknęły i na postoju i przy przerzucaniu biegów też jest spokojnie, brak wibracji itp.

Dla mnie to i tak takie przygody nie powinny mieć miejsca, popieram tu kolegę, który już więcej nie kupi auta z koncernu VW.

Inne marki też mają podobne problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mają, ale ceny pewnie niższe i auta też fajniejsze! Kupiłem Passata ze względu na jego opinie solidnego i bezawaryjnego auta. Inne podobały mi się bardziej i cena też była niższa, ale klamka niestety zapadła i kupiłem to nieszczęście! Osobiście to nie pierwszy mój diesel i raczej potrafie nimi jeździć, pozatym używam auta na długich trasach a nie męcze po mieście. Serwisuje regularnie co 15 tyś, leje diesla zawsze na tej samej sprawdzonej stacjii, poprostu dbam! ale B6 mnie rozczarował. Mam trzech znajimych którzy jak ja kupili także B6-tke, ale 140-stke i mają jeszcze większe problemy. Ich eksploatacja jest kosztowna i do tego nigdy nie wiadomo kiedy cię zawiedzie, Najorsze jeśli awaria np. wtryskiwacza przypadnie za granicą np. na Niemieckim autobanie. Koszt naprawy na zachodzie pewnie jest dużo wyższy. Szkoda że koncern VW poszedł na ilość pomijając jakość. Pozatym ciekaw jestem kiedy DSG zacznie stwarzać kosztowne problemy!!!

Edytowane przez Andreus1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powoli daje znać w moim Passku dwumasa... lekkie szarpanie już mnie denerwuje (głównie jak stoję np. na światłach i trzymam sprzęgło).

Silnik 1.9TDI 105KM (BXE).

Panowie... Czy ktoś się już brał za to? Jaki koszt wymiany? Proszę o wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności