Skocz do zawartości
tacza

Przyciemnianie szybek B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko odnosnie przyciemniania szybek. Robił ktos to z Was sam w pasacie?? Osobiscie robiłem kidys koledze w maluszku i volvo. Tylko ze w passku szybki sa klejone i nie wiem czy samemu podołam. Prosze wypowiedzcie sie. A tak przy okazji moze zakładał ktos w zakładzie, no i ile go to wynioslo. Lepiej folię czy może jakaś inna "kosmiczna" technologia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

a wiec w passacie tylne boczne szybki te co sa w bagazniku sa wykrecane aby sie do nich dostac musiasz niestety pozdejmowac wszystkie plastiki w bagazniku .lepiej je wyjac bedzie latwie Ci przyciemnic jak bedziesz wycinal folie to tak musisz wymierzyc zeby folia po przylozeniu do szyby konczyla sie w tym miejscu co zaczyna sie czarna obwodka wokol szyby (takie kropeczki ;) ) w dzrzwiach jak bedziesz wyjmowal szyby to musisz uwazac zeby niepourywac tych plastikow ktore zaslaniaja srubki do odkrecenia prowadnic musisz niestety rozebrac kompletnie drzwi zeby wyjac szybe :) i najlepiej zeby po przyciemnienu niezakladac odrazu szybek do samochodu bo folia musi wyschnac i dobrze sie przykleic.tylna klape to najlepiej robic we dwie osoby bo niestety szyby sie niewyjmuje i trzeba trzymac folie :D najpierw od zewnatrz wycinasz mniej wiecej na przymiarke to co ma byc przyklejone do szyby od strony wewnetrznej. musisz zdjac takze te plastiki ktore zaslaniaja kabelki od podgrzewania szyby i wielka oslone ktora jest na klapie jak juz wytniesz to musisz tak wymierzyc zeby folia konczyla sie na tych kropeczkach (a nawet troszke dalej ale niewiele zeby mozna bylo odprowadzac wode spod folii) tak jak na tych bocznych szybach bagarznika.mozna robic to przy otwartej klapie lub zamknac sie w bagarzniku :D potrzebna jest opalarka gdyby folia zaginala sie na krancach trzeba ja podgrzac to sie lekko skurczy trzeba podgrzewac zdaleka i ostroznie zeby nieprzypalic folii jak juz wszystko jest ladnie przyklejone to podgzrewamy z duzej odleglosci krance szyby tam gdzie konczy sie foli wtedy niebedzie sie odklejac ;) mi z oklejeniem wszystkich szybek procz przedniej zeszlo sie ok 3 dni zycze powodzenia i cierpliwosci ;) ps.dowiadywalem sie w firmie ktora wykonuje takie uslugi to oklejenie wszystkich szyb w passacie kombi moim kosztowalo by ok 1.200-1.500 zł z atestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję, ale jeszcze mam pytanie odnosnie tylniej szyby. Na szybie mam wyklejony napis od wewnatrz u góry. Czy folia nie będzie odstawac?? Jutro podesle fotke jak to wygląda. Ale jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

lepiej jak bys usunol wszystkie naklejki z tylnej szyby bo i tak masz podgrzewanie i tam bedzie troszke gorzej folia przylegala a jak masz naklejke to moze wogole sie nieprzykleic i po wyschnieciu bedzie sie odklejac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie przyciemniania szybek, pomożecie ?

 

Czy da się oklejać szyby nie wyjmująć ich z drzwi (byłoby prościej)?

I co z tylną szybą ? Nie jest ona całkiem płaska. Czy założenie 1 kawałka folii przejdzie, czy lepiej położyć 2 kawałki folii po 1 na każdą połówkę szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

ja bym proponowal jednak wyjac szyby a poza tym jak ma sie juz wyjeta to łatwiej sie ja oklieja niz tak na samochodzie :611: a tylna szybe to lepiej pomeczyc sie i zrobic z jednego kawalka ja oklejalem tylna 3 razy i dopiero za 3 wyszlo i jest super powodzenia :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

kolego masz może fotke jak wyglada twój Passat z przyciemnionymi wszystkimi szybkami? :>

jezeli masz to wstaw podgladowo :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

tak to wyglada :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bula02

wczoraj się dowiadywałem o koszt przyciemnienia tylnich szyb i jest to koszt ok. 400 zł w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

mi krzykneli za przyciemnienie samych bocznych szyb przednich z atestem ok 400zl niewiem jaki jest w innych serwisach oferujacych takie uslugi ja dowiadywalem sie tylko w jednym i postanowilem ze sie pomecze i zrobie to sam :643: na tyle mam folie super czarna a na bocznych przednich light black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon

Wg mnie łatwiej jest jednak wyjąć wszystkie nieklejone drzwi, bo w B4 nie jest to specjalnie trudne, a efekt będzie lepszy, nie będzie możliwości że gdzieś źle folie dotniesz, nawet jak coś źle dokleisz to nie będzie jej zrywało przy otwieraniu okna.

Nie zapomnij przy naklejaniu na otwierane okna żeby nie oklejać ich do końca, tylko zakończyć jakiś milimetr poniżej górnej krawędzi.

Folii nie musisz naklejać z dwóch kawałków, ja mam w B5 sedan tylną szybe zrobioną z jednego kawałka. Po protu zanim nakleich folie to formujesz ją na gorąco żeby miała kształt jak szyba, a potem bez problemu od środka się nakleja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

dokladnie tak jak kolega napisal :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki, jak tylko zrobi sie troszke cieplej od razu zabieram sie za "robótki ręczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

A jak sie dobrać do bocznej, tylnej szybki (w bagażniku) w kombi? tzn. jak rozegrać te plastiki aby odkręcić tą szybke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

http://www.passat35i-kata...verkleidung.php tak dobierzesz sie do plastikow dolnych a gorne zeby zdjac to musisz poszukac zaslepek ktore przyslaniaja srobki

 

[ Dodano: Nie Lut 19, 2006 12:15 ]

http://www.passat35i-katalog.blauu.de/kofferraumverkleidung.php to jest link zaporzyczony z forum tak sie dobrac mozna do glosnikow i szyb w bagarzniku

:641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

ta szyba wychodzi razem z uszczelkami? może ktoś ma jakieś foto?

Pytam się żeby po wymontowaniu nie było żadnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

szyba jest zatopiona w ten plastik co sa tez srubki a uszczelka (neoprenowa) jest ale nieprzyklejana tylko dociskana jak dokrecasz srubki niemasz sie co martwic :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

U mnie też by sie przydało poprzyciemniać szyby ale najpierw trzeba coś zrobic z plastikami żeby nie piszczały. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności