Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze, jestem nowy na forum. Na wiele pytań znalazłem na nim odpowiedź. Dziękuję.

 

Nie działa TMC (oczywiście nie tylko w Polsce)

Samochód VW Pasat B6 jesień 2006 1.9 TDI z salonu z nawigacją MFD2 DVD (pierwotnie).

 

W zeszłym roku wymieniłem navi na RSN510 "B" FW 1200, zaktualizowałem mapy wraz z POI dołożyłem telefon na BT (wszystko działa świetnie). Niestety nie wyjeżdżałem za granicę i nie sprawdziłem TMC. U nas niestety usługa niedostępna. Jakiś czas temu podczas podróży przez naszych zachodnich sąsiadów okazało się, że komunikaty TMC nie przychodzą. Komunikaty TP i owszem ale z TMC "kicha". W konfiguracji SETUP -->radio i trafic wydaje się wszystko OK.

W SETUP-->radio pokazuje całą listę stacji z TMC ale żadnych komunikatów nie odbiera.

 

Poprzednia navi odbierała i pokazywała na mapie.

 

Co więcej Wrocław jest w zasięgu stacji czeskich CR1 i CR3, które nadają komunikaty ale nic z tego. Na poprzedniej NAVI pojawiały się komunikaty z CR1, CR3.

 

Po wciśnięciu klawisza "Trafic" pojawia się komunikat "Update message list", a po chwili "No message available"

 

Pierwotnie była wgrana mapa V4, teraz V6 (obecnie oryginał bez mapy BMW i własnych POI)

 

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez krajan123
Pomyłka w tytule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problem tkwi w samej mapie V6. Oryginalnie miałem mapę V4 i TMC działało, ale po wgraniu mixa V6 + BMW + POI przestało - myślałem, że to problem z mixem map, ale skoro oryginalne V6 tez nie działa, to może trzeba spróbować wersję V6.1 - z jakiegoś powodu VW wypuściło tę wersję chyba miesiąc po V6...

Edytowane przez Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek,

na początku miałem V4 ale szybko zrobiłem mixa z BMW, poza tym wcześniej nie wiem czy chodziło. Muszę chyba zdobyć oryginał płyty np. v4 lub inny i zobaczymy.

Na pewno dam znać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja to jest płytka z bmw to ona obsługuje tmc ? bo jak nie to nic z tym nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mix z BMW robiłem z przepisu TEGO.

Może on nie do końca jest poprawny jeżeli chodzi o TMC. W przyszłym tygodniu wrócę do tematu, przeanalizuję różnice baz, lub wgram oryginalny VW. Może wiesz jak powinna wyglądać struktura zbiorów płyty + zbiory cfg i ini ?

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to ta płytka nie ma tmc więc jak wrócisz do vw lub jakiej kol wiek innej z tmc to dopiero będziemy myśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz,

wracamy do tematu w poniedziałek lub wtorek. Dzisiaj wyjeżdżam.

A jak myślisz, mapa o identyfikatorze CD_7011 z netu jest dobra? (niby oryginalna VW), na niej też nie działało.

W katalogu TELEMAT jast kat. TMC2 oraz w zbiorze CDROM.TOC

zapis: "TMC: nt_q408_84X", a z tego co wiem tmc2 jest płatna. Na płtycie z BMW jest kat. tmc.

A czy Tobie TMC działa ? I z jaką mapą ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i odświeżam temat. Czy ktoś sprawdził już czy to wina mapy? Mam ten sam problem z TMC (navi ver.B, fv.2660, mapy jakiś składak ściągany z netu).

Pozdrawiam i dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj wyszarpać od kolegi oryginalną płytę (auto z 11.2009, prawdopodobnie z mniejszym identyfikatorem niż moja) ale nie wiem czy:

1. można starszą płytę wgrać na dysk ?

2. jeżeli nie, to czy praca w trybie TEMP jest w pełni funkcjonalna. Jeżeli "nie" to trzeba wywalić to co mam zainstalowane i wgrać oryginał.

3. Czy można to zrobić bez wgrywania jeszcze raz FIRMWARE?

Jak coś będę miał, napiszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. można starszą płytę wgrać na dysk ?

 

Jak identyfikator płyty jest inny można na dysk załadować usuwa się automagicznie ten co był dotychczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak identyfikator bedzie niższy to też pozwoli? Nigdy się nie zastanawiałem i zawsze jak robiłem płytę dawałem wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat,

 

oryginalna płyta VW V4 w trybie TEMP - TMC działa.

 

Niedługo sprawdzę inne wersje z net-a.

 

Dziękuję wszystkim za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trybie TEMP

Co dokładnie oznacza ten tryb i gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb TEMP (od temporary -> tymczasowy).

Po włożeniu płyty z mapą do DVD w RNS-510 pojawiają się 2 komunikaty:

1. Eject / Continue -> wysuń / kontynuuj

2. Temp / Save -> tymczasowy / zapis

Zapis - zapisanie mapy na dysk twardy

Temp - używanie mapy z płyty DVD (oczywiście lekko "zamula")

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info. Nie zauważyłem tego nigdy przy wkładaniu płyty z mapą do DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMC działa aż miło na mapie V6, główny problem tkwił w mixie mapy z BMW.

Podziękowania dla tomaszek-1234-, jego sugestie były najtrafniejsze.

Pozostałym również dziękuję za dołączenie się do dyskusji i info na temat ID mapy.

Jak znajdę trochę czasu spróbuję coś "porzeźbić" przy mixie. Może się uda.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczęło działać TMC, ale sama zmiana płyty na V4/V6 nie pomogła.

Musiałem wgrać FV1100 (wyczyściłem tym sposobem wszystko na HDD - mapy i muzykę). Później dograłem do tego sprawdzone mapy V6+BMW od jednego z forumowiczów, i dopiero ruszyło :)

Tak więc jak ktoś nadal ma problem z TMC w RNS510 to polecam czyszczenie HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego po czym poznajesz ze TMC działa? Rozumiem ze wyswietla sie na navi i liczniku napis TMC bo mapy Polski z TMC dla vw nie ma jeszcze...u mnie przy sofcie 2660 w miescie czasem wyswietla sie napis TMC ale zazwyczaj tylko TP. Czy u was jezeli nie ma dostepu do zgranicznych radii nadajacych TMC wyswietla sie zawsze TMC czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznaje po tym ze mam informacje drogowe pod przyciskiem TRAFFIC. Mieszkam w niemczech i tutaj system TMC działa. W polsce nie złapiesz TMC bo nie działa taka usługa. Jeżeli mieszkasz gdzies koło granicy z niemcami lub czechami to może się zdarzyć że złapiesz takie informacje właśnie od nich.

 

TP o którym piszesz to tylko funkcja, która przełączy Ci automatycznie radio na inną stacje która w tym momencie nadaje informacje drogowe (opiera się to o RDS i ni ekazda stacja radiowa obsługuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności