Skocz do zawartości
carl0s

[B5 VARIANT]Tapicerka bagażnika - jak zdemontować

Rekomendowane odpowiedzi

Witka,

 

Jak w temacie - szukałem pod hasłami "tapicerka bagażnika kombi", "demontaż tapicerki" i kilka podobnych, ale szukajka nic konkretnego nie pokazała.

 

Pytanie moje brzmi - jak w B5 Variant zdemontować bez czynienia szkód boczne tapicerki, te które zasłaniają nadkola? Tzn wiem, że są one zamocowane na takie wciskane jakby kliny, nie wiem tylko, czy gdzieś są śruby jeszcze? Jak zdemontować te "kliny" żeby ich nie połamać? Co w przypadku połamania? Są one klejone do boczku, czy można je jakoś zamontować nowe? Macie jakieś sprawdzone metody?

 

Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź, albo linkę do tematu w tym temacie;).

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie to rozbieralem i mialem porobić zdjecia :)

Nie wiem jak bardzo chcesz to rozebrać, czy kompletnie czy tylko zeby dostac sie do czegos.

 

Generalnie:

0. Podnosisz schowek gdzie jest kolo zapasowe - wtedy jest wygodniejszy dostep

1. Zdejmujesz srebrna blachę ktora jest na samym poczatku bagaznika patrzac od tylu (jest ona na zatrzaski)

2. Odkrecasz haczyki do ktorych mozna mocowac siatke bagaznika - w dwoch rogach na pcozatku bagaznika patrzac od tylu samochodu

3. Potem zaczynasz juz boczki podwazac i zdejmowac - sa na zatrzaski od strony bocznych szyb tez sa na zatrzaski - tylko wkladane z gory.

 

Robota nie taka straszna jak sie wydaje.

Przy skladaniu trzeba tylko pamietac aby i boczki i ta blache ladnie schowac pod uszczelkę.

 

Jak chcesz to moge porobic zdjecia i wieczorem wrzucic to zaznacze co i jak.

Edytowane przez bor0wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bor0wy - super by było, jakbyś zapodał zdjęcie, bo nijak sobie nie mogę uzmysłowić punktu 3 ;).

 

Podważać boczek, czyli do góry gnoja w stronę dachu, czy podważyć w kierunku środka auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podważać boczek, czyli do góry gnoja w stronę dachu, czy podważyć w kierunku środka auta?

Idac od dolu najpierw do srodka a potem przy szybie do gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra, dzisiaj akcja "demontaż". Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i **** jest blada Panowie - tak jak mówicie to może i jest, ale nie u mnie w aucie. U mnie boczek nie trzyma się na spinkach jak w tym linku podanym, tylko na plastikowych klinach, które przy próbie demontażu elegancko łamią się w drobny mak.

 

Ostrzegam zatem kogokolwiek kto wpadnie na ten temat - otrożnie i jeszcze raz ostrożnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...tylko na plastikowych klinach, które przy próbie demontażu elegancko łamią się w drobny mak.

 

teraz mi sie przypomnialo jeszcze boczki trzymaja sie na tych wkretach/klinach na dole je trzeba troche odkrecic krzyzakiem a potem wyjac. Czy to Ci sie polamalo, czy z boku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mi sie przypomnialo jeszcze boczki trzymaja sie na tych wkretach/klinach na dole je trzeba troche odkrecic krzyzakiem a potem wyjac. Czy to Ci sie polamalo, czy z boku?

Dokładnie.Te dwa dolne (w kombiaku) trzeba najpierw nieco wykręcić-później dopiero wyciągać.Ale żeby zdemontować boczek pozostaje jeszcze wyjęcie tej blachy z tyłu bagażnika-tam akurat się urywają,ale wystarczy spiłować górną ułamaną część i ładnie pasuje w swoje miejsce ;) Po zdemontowaniu tego ustrojstwa pojawia się przy samym boczku na dole jeden wkręt.rerszta jest na zatrzaskach,a góra boczka jest wsuwana-więć ładnie wysówamy ku górze.Jeszcze trzeba pamiętać o zdemontowaniu mocowania siedziska-odkręcenie śruby,bo pod boczkiem (tym koło kanapy tylnej) też jest jeden wkręt-wsio,cały manual (szkoda że fotek nie zrobiłem wczoraj) :)

Tutaj jeszcze foty do opisu: http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/kofferraum/index.htm

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafilo mi sie ze musialem zdemontowac troche tapicerki w bagazniku, mialem problem z demontazem tej srebrnej blachy, zagladam a tu fotek brak, wiec przy okazji pstryknalem kilka.

 

przede wszystkim, zeby nam na rece nic nie lecialo to wyjmujemy mate bagaznika (po zlozeniu siedzen)

 

blacha trzyma sie na zatrzaskach tak jak juz bylo wspomniane wyzej, nalezy jak "wyrwac" delikatnie oczywiscie ;)

viu1275869930m.JPG jdv1275869867o.JPG klz1275871454t.JPG

 

pod ta bacha mamy jedna srobke (z kazdej strony)

arx1275870097d.JPG

 

zaslepki/zabezpieczenia pokrywy kola zapasowego (wystarczy podwadzic srobkiem)

bwy1275870351x.JPG viu1275870485b.JPG

 

teraz mamy te srobo-kliny (od prawej), a od lewej nasadowa 10-ka :)

opt1275870658p.JPG

 

nie zapominamy o mocowaniach siatki bagaznika, na kazde po dwie sroby torx

jdv1275870841u.JPG

 

zostaje jeszcze do odkrecenie tylnej kanapy, i wkret za boczkiem

arx1275870974g.JPG

 

jak juz wszystko porozkrecalismy to teraz zostalo nam tylko wyrywanie ;) tapicerki, bez szalenst bo nikt nie chce pourywac zaczepow, ale sily trzeba uzyc ;)

viu1275871196z.JPG bwy1275871322w.JPG rgh1275871378b.JPG

 

i to by bylo chyba na tyle, mam nadzieje ze foty sie przydadza. z drugiej strony powinna byc ta sama sytuacja, ale ja demontowalem tylko strone prawa. ktos zapyta dlaczego, a dlatego:

rgh1275871583i.JPG

po tym jak wywozilem stara lodowke, zebrala sie woda w tej czesci bagaznika, i zaczelo smierdziec, jakbym zamiast kola zapasowego wozil zdechlego kota :doh

naszczescie po wysuszeniu, przemyciu, zapach odlecial i jest tak jak powinno byc :)

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjmujemy mate bagaznika (po zlozeniu siedzen)

Chciałbym wyjąć tą materiałową matę do solidnego wytrzepania z nieczystości i wyprania.

Czy na krawędzi przy siedzeniu są jakieś zatrzaski/inne patenty bo mi się ostatnio coś ten teges wyciągnąć nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych zatrzaskow, skladasz siedzenia, i pociagasz od stony siedzen za mate do gory i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke tam sa zatrzaski,na macie masz ranty,wypustki a w plastikowej czesci ( 2 czesci) co przykrywa nam gołą blache masz piekne rowki,i wlasnie tam one wskakują,trza bardzo solidnie pociagnać,i wtedy wyskoczy.pozniej po prostu ja wcisnąć spowrotem w te rokwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam sa zatrzaski

u mnie takowych nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie takowych nie ma

 

to zapewne są bardzo wyrobione, ale skoro piszesz że musiałeś złożyć oparcia i wyciągać matę do góry to znaczy, że jednak mata wchodzi w rowek czyli jest jakieś zabezpieczenie przed przesuwaniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zmuszony wymienić boczki bagażnika w pasku b5 kombi. Pytanie: czy te od kombika b5fl będą pasowały do tego sprzed liftu? Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności