Skocz do zawartości
darco112

HELP! drzwi się nie otwierają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z B5 '97 a konkretnie z drzwiami. Otóż czasami nie otwierają się niektóre drzwi:

1. Jak otworzę pilotem nie da się otworzyć z zewnątrz - najczęściej pasażera albo tylnich; muszę zamykać i otwierać aż do skutku

2. Jak jestem w środku, zamknę przyciskiem na drzwiach i poźniej otworzę to czasami nie można otworzyć drzwi pasażera z zewnątrz lub tylnich od środka

3. Ostatnio jak zamknąłem drzwi przyciskiem wewnątrz to zamknęły się wszystkie oprócz drzwi kierowcy (te zamknęły się i zaraz otworzył).

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty na płytce w drzwiach, poszukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie ma żadnych problemów ze oświetleniem wewnątrz, światłem w progu i brzęczykiem świateł mijania.

edit: odnośnie pkt 1 z poprzedniego postu - dzyndzelek w drzwiach zawsze wyskakuje a mimo to czasami drzwi pozostają zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturze +10 C na zewnątrz to na pewno zaparzły... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety są to objawy padającego modułu konfortu.

Odkręć fotel kierowcy.Odepnij listwe progową.Podnieś dywanik.Pod dywanikiem masz plastikową skrzynkę.Zobacz czy przypadkiem nie masz tam wody(wilgoci).Wysusz wszystko.Poskładaj i zobacz,czy objawy ustąpiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat już był poruszany, jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Mam podobny problem, a konkretnie czasem centralny nie otwiera przednich drzwi pasażera i tylnich za kierowcą.

Szukać przyczyny w module komfortu czy raczej w zamku - zimne luty?

 

Druga sprawa jest taka, że mam rąbniętą krańcówke w drzwiach kierowcy, można gdzieć ją dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś moje pytanie będzie głupie - nie zabijajcie. Jestem totalnym lamerem :)

 

Mam podobny problem jak koledzy powyżej. Sprawdzę ten moduł komfortu. Jeśli z modułem będzie wszystko OK, to będę się brał za sprawdzenie samych drzwi. I tu mam pytanie: czy rozkręcanie i skręcanie drzwi jest, że tak powiem "głupkoszczelne" oraz czy muszę mieć jakieś niestandardowe narzędzia, żeby móc to zrobić? Nie chciałbym, żeby po rozkręceniu drzwi okazało się, że nie mam jakiegoś tam klucza i nic nie zrobię.

 

BTW 1: czy jest w ogóle możliwe rozkręcenie drzwi jeśli są one zamknięte?

BTW 2: czy każdy Passat ma moduł komfortu czy to była opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj i poczytaj nt rozkrecania drzwi zanim sie za to zabierzesz. latwo mozna polamac kilka plastikow.

bez wycagniecia szyby nie dostaniesz sie do zamka.

poszukaj wiele razy bylo juz to omawiane. jest nawet gdzies manualz fotkami

Ad1 tak

ad2 kazdy pasek ma modul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak troche kumasz (np wiesz w ktora strone odkreca sie srubki :D ) to bez problemu to opanujesz, jest stronka na ktorej demontaz jest opisany krok po kroku. wydrukuj sobie zdjecia z tamtad zebys wiedzial co w jakiej kolejnosci odkrecac - bez tego raczej nie dasz rady. specjalnych kluczy nie potrzebujesz

 

stronke moze ktos to podlinkuje jak znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod ten temat. Otóż mój problem wygląda następująco:

- kluczyk - wszystko ok, otwiera zamyka

- pilot - zamykanie ok, natomiast po naciśnięciu przycisku otwierania, otwiera wszystkie zamki z wyjątkiem drzwi kierowcy :(

- błąd w module komfortu (o ile dobrze pamiętam) - "nieprawidłowy sygnał otwarcia drzwi kierowcy"

Gdzie szukać problemu - w zamku, module, kablach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podepnę się pod ten temat. Otóż mój problem wygląda następująco:

- kluczyk - wszystko ok, otwiera zamyka

- pilot - zamykanie ok, natomiast po naciśnięciu przycisku otwierania, otwiera wszystkie zamki z wyjątkiem drzwi kierowcy

- błąd w module komfortu (o ile dobrze pamiętam) - "nieprawidłowy sygnał otwarcia drzwi kierowcy"

Gdzie szukać problemu - w zamku, module, kablach?

Modul komfortu wystawia sygnal otwarcia na wszystkie drzwi, wiec jesli pozostale sie otwieraja to modul jest OK. Problemem moze byc:

1. zobacz czy nie masz uszkodzonej wiazki pomiedzy drzwiami a samochodem (przejscie) moze od wilgoci jakis przewod jest uszkodzony, w samych drzwiach raczej nie powinno byc problemu z okqablowaniem (tam raczej wszystko jest zawsze OK)

2. jesli powyzsza kontrola jest OK to pewnie uszkodzony masz switch w drzwiach, czeka ciebie rozebranie boczku i dostanie sie do zamka, jednak wczesniej mozesz to sprawdzic miernikiem sprawdzajac wtyczke ktora wchodzi do modulu J386 (to jest modul - silniczek od podnoszenia szyb w drzwiach kierowcy - sterownik), po odpieciu wtyczki mozesz sprawdzic na pinach czy ten switch dziala (rozwieranie/ zwieranie sie styku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności