Skocz do zawartości
don_mateo

podłaczenie elektrycznej regulacji światel

Rekomendowane odpowiedzi

Mój passek nie ma elektrycznej regulacji świateł. Często jeżdżę z obciążeniem, więc przydało by się pociągnąć instalację pod silniczki. Mam chyba kompletna wiązkę (przełecznik z czerwoną wtyczką, drugą czerwoną wtyczkę i wtyczki pod silniczki). Czy to jest kompletna instalacja? Jak tak to skąd najlepiej pociągnąć plusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wysyłałem cały komplet na przekładkę koledze Jaszczomp i wysłałem mu na maila zdjęcia gdzie który kabel wpiąć.

Odezwij sie do niego, może jeszcze ma, bo ja już chyba nie znajde tych fotek.

 

 

EDIT:

Mam fotki :D

Podaj maila, to Ci wyśle gdzie jaki kabel podpiąć.

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój passek nie ma elektrycznej regulacji świateł. Często jeżdżę z obciążeniem, więc przydało by się pociągnąć instalację pod silniczki. Mam chyba kompletna wiązkę (przełecznik z czerwoną wtyczką, drugą czerwoną wtyczkę i wtyczki pod silniczki). Czy to jest kompletna instalacja? Jak tak to skąd najlepiej pociągnąć plusa?

 

zakładałem ostatnio elektryczną regulację do siebie, i... cała instalacja jest fabrycznie pociągnięta! wymieniasz tylko włącznik na taki przystosowany do regulacji, podpinasz wolną wtyczkę, montujesz silniczki, podpinasz wtyczki i ma wszystko działać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak przy pokretle jak i przy silniczku jest 3 piny srodkowe laczysz ze soba zarowno przy silniczkach jak i przy pokretle

a pozostale 2 skrajne dajesz mase i plusa przy pokretle a przy silniczkach na jeden skrajny mase a na drugi kabel od swiatel mijania(robisz rozgalezienie) i powinno dzialac

Jak dziala regulacja odwrotnie niz powinna to zamieniasz przy silniczkach 2 skrajne przewody jak jeden dziala w gore a drugi w dol(na odwrot) to przy jednym odwracasz 2 skrajne przewody

 

na schemacie wszystko jest ja to robilem w cordobie 3 lata temu i z pamieci pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się podepne....mam problem z silniczkami,a dokładniej z prawym...gdy ustawie np na pokrętle na 0 czy 1,2,3,to cały czas piszczy,jakby ktoś morsem nadawał,denerwuje mnie to bardzo,nie wiem czy to wina tego pokrętła wewnątrz czy silniczka...

 

aha...dodam ze lewy nie pracuje w ogole,nie podnosi sie ani nie opuszcza,bo pewnie wyskoczył z tej kulki

Dzisiaj wyciągnąłem ten regulator poziomowania reflektorów i jak włączyłem światła bez tego regulatora to nie piszczy,a z regulatorem piszczy i jeździ góra dół,więc wziąłem spirytus i przeczyściłem potencjometr po wcześniejszym rozebraniu tego regulatora,ale problem nie znikł,dalej piszczy:-(Może trzeba wymienić ten regulator...

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może odkopię temat..:) Mianowicie kupiłem sobie lampy, ori hellenki zwykłe, bo moje już żużyte z deka.. Mam przy nich silniczki + kawałki wtyczek..Czy coś jeszcze jest mi potrzebne, poza przełącznikiem od wysokości?? Może mi ktoś rozrysować jak to podłączyć wg tego co napisał kolega R@lph?? Bo nie mogę za bardzo zaczaić jak to ma być...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo nie ma sensu zakładać nowego ;) Mam problem mianowicie kupiłem ori Hellki zwykłe nie soczewki w stanie IDEALNYM :P Wyglądają jak nowe.. Kierunki to samo.. Nic nie połamane i odbłyśnik naprawde fajny.. Są z silniczkami bo w moim b3 mam podłączenie ori do silniczków z przycisku i na wlepie też pisze że są elektryczne lampy.. Podłączyłem lampy lewa chodzi fajnie a prawa nic.. Podlączyłem prawą lampe do lewej strony gdzie chodził w lewej lampie silniczek i dalej nie chodzi.. A lewa lampa z prawej strony chodzi.. Tj. silniczek walnięty.. Mam pytanko, jak go wyciągnąc? Obracam go i jest luźny ale dalej nie chce wyjsć a nie chce nic połamać.. P.S. Ma ktoś taki silniczek na sprzedaż? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że on jest kulką zakończony i odbłyśnik zaskakuje jedną częścią na silniczek, właśnie na tą kulkę..:) Więc powinien wyjść.. spróbuj z czuciem pociągnąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności