Skocz do zawartości
falla_x

woda w boczku bagażnika passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

witam przekładałem ostatnio lampy w swoim kombi i spadł mi klucz po lewej stronie tak głęboko w nadkole , wsadziłem rękę zeby go poszukać i odkryłem tan niezły staw , wody było ponad litr skąd ona sie tam bierze ? są tam jakieś odpływy zatkane ? nie wiem jak sie tam dostać wogóle czy musze zdejmować cała tapicerkę w bagażniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po bokach wywietrzniki - takie krateczki i gumowe żaluzie jak zsuniesz zderzak to zobaczysz .Ta woda to może efekt uszczelek pod lampami lub braku sprawnej tej krateczki

 

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

 

A i do spodu spod auta powinno być widać takie sączki w blasze lub gumowych korkach terza dokładnie tego nie pamietam musiał bym zerknoć pod auto. Ale coś powinno być z tego co Ci podałem namiar .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub braku sprawnej tej krateczk

 

ale co może być z tą krateczka ? lampy sa ok bo zmieniłem je dopiero co , a przed zmiana bylo podobnie bo już w trakcie wymiany stała woda , muszę zdjąć zderzak i popatrzeć , od spodu patrzyłem ale po te właśnie stronie zaraz przy baku zasłania to miejsce jakiś plastik i nic nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gumki w tej kratce muszą być ruchome a może jakiś specjalista to zakleił lub coś innego wykombinował . Te kratki jak dobrze pamietam to może i od srodka zobaczysz jak otworzysz tam ten boczek ( bez demontarzu całego ) to powinno być widać lub reką wymacaj czy coś takiego jest . Ja się spotkałem z połamaną kratką dlategoże zderzak wczesniej musiał być przytarty i połamało tą krateczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falla, a nie przecieka Ci wężyk od spryskiwacza tylnej szyby :?: Bo on właśnie w lewym boczku przebiega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam jest złączka katowa plastykowa i ona mogła spaśc tak miał muj brat lewy boczek zajrzyj tam do góry ( nad kluczem od koła ) jak bedziesz chciał to mogę Ci podać nr oryginalnych opasek bo są nietypowe (małe ) po 5 zł w serwisie jak co to daj znać .Pójde jutro do garażu i Ci spisze numer bo w serwisie nie mogą sie doszukać jak chciałem dokupić wpychali mi większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostateczności boczek zdejmuje się w 15 minut :)

jedna śróbka pod listwą chromowaną, jedna u góry przy łączeniu plastików, 4 śróbki pod uchwytami do mocowania bagażu, Bolec od mocowania siedzenia i jedna śróbka przy tylnich drzwiach widoczna jak zdejmiesz ten wąski pasek obok oparcia siedzenia (pas na nim leży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpędziłem sie piszac po lewej po prawej stronie mam wodę :/ z lewej wiem ze czasami lubi wężyk spaść bo u ojca w FL tak było , ale z prawej strony nie ma nic takiego , z lewej to ja bym tam reki nie włożył bo mam zmieniarkę i kupę śmieci plastikowych nawet bym nie wiedział jak to wykręcić w weekend możne zdejmę zderzak i od góry spróbuje coś wypatrzeć , ale powiedzcie mi jak wyjąć mocowanie apteczki taki pionowy plastik u gory ma jedna srube ale na dole wogule nie wiem jak sie to trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FallaX - ja tez po prawej stronie mialem basenik. Wiele razy te wode usuwalem gabka, i zbieralo sie jej dosc sporo (z litr), ale przypadkiem zauwazylem tez, ze na spawie w srodku jest kropelka wody i slad, ze sobie tam splywa w dol. Wiec spaw zasylikonowalem i od tej pory jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FallaX - ja tez po prawej stronie mialem basenik. Wiele razy te wode usuwalem gabka, i zbieralo sie jej dosc sporo (z litr), ale przypadkiem zauwazylem tez, ze na spawie w srodku jest kropelka wody i slad, ze sobie tam splywa w dol. Wiec spaw zasylikonowalem i od tej pory jest sucho.

 

a w ktorym miejscu był ten spaw czy musze rozbierać cały boczek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn spawu nawet nie widac, tylko w miejscu gdzie jedna blacha nachodzi na druga, tam cieklo. Nic nie musialem rozbierac - widac wyraznie. (tzn po otworzeniu tego prawego boku - nie zadnym rozkrecaniu) To usterka, ktora nie rzadko przytrafia sie Passatom. Czytajac niemeickie forum dowiedzialem sie, ze Paski, ktore nie skonczyly bodajze osmiu lat jeszcze, maja to naprawiane darmowo w serwiesie w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a tam przecież jest taki plastiki mocowanie apteczki i przez niego nic nie widać jak go wyjąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności