Skocz do zawartości
giecu

dziwne zachowanie sie auta podczas hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem od jakiegos czasu pasek podczas hamowania przy duzych predkosciach caly sie trzesie natomiast przy wolnych np dojazd do swiatel przy nacisnieciu hamulca wydaje sie jak by hamowal i puszczal takie bujanie autem.wymienilem wszystkie klocki poniewaz podobne objawy byly jak przy zuzyciu klockow lecz dalej to samo, obstawilem ze krzywe tarcze wymienilem obie przod i dalej to samo, dodam ze na kierownicy nic nie czuc, na pedale tez tez slabo, raczej to czuc na budzie, hamulce ok, abs dziala jak powinien. zauwazylem ze jak jest mokro to jest to mniej odczowalne. poradzcie co to moze byc, planuje wymienic lozyska przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobne objawy jak twoje u mnie okazało się że wina tkwi w oponach podczas jazdy nie trzęsło ale jak za hamowałem to masakra.Może to właśnie to;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie. to wina opon. otóż kiedy tylko jedziesz możesz nie odczuć problemu ale kiedy podczas hamowania nacisk na opone wzrasta 3 krotnie to można się domyślić jaka jest reszta historii. jeź na oponiarnie i niech ci zobaczą co się dzieje.

Edytowane przez royal90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam objaw ale i na letnich i na zimówkach dodam że zimówki nówki sztuki, więc jakoś u siebie nie obstawał bym przy oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie zawieszenie , tulejki , wahacze , amortyzatory .. jestem na 99 % pewny, że wina lezy w zawieszeniu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też felgi możliwe że któraś jest nieznacznie uderzona czy "jajowata" i tak jak koledzy piszą będzie dawać bicie przy zmianie obciążenia np. przy hamowaniu... Ja tak miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze tarcze hamulcowe.

Wadliwa opona daje o sobie znać także podczas jazdy, tarcza tylko podczas hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak pisalem tarcze sa nowe i nie dodalem ze na innych felgach z oponami tez tak jest,pozatym felgi i opony byly sprawdzane i sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy jak pisalem tarcze sa nowe

..ta ale tylko przednie masz nowe a co z tyłem ???????? ...tym bardziej że nie czujesz na kierownicy a budą ci trzęsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tylne tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze tyl wymieniane w tamtym roku, jakies 3 miesiace temu zmienialem klocki na tyle i przod razem z tarczami poniewaz tez myslalem ze to wina tarcz i klockow, lecz to nie to, tarcze tyl sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że są dobre ??? zapinałeś je do tokarki??? nie ważne że w tamtym roku je zakładałeś, jak masz jakieś lipne to wystarczy jeden przejazd przez kałużę na rozgrzanych tarczach i je zwichruje. Tak więc sciągaj tylne tarcze i marsz biegiem do tokarza bo na oko to nic nie zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy niedlugiej wymianie lozysk zostanie sprawdzone zawieszenie przod wiec dam znac czy problem dalej istnieje

Edytowane przez giecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dałeś mi do myślenia. Ja jestem po wymianie tylnych tarcz i klocków (ogólne zużycie) i z tego co dobrze pamiętam, to przed ich wymianą chyba również miałem taki efekt ale tylko przy dohamowywaniu. Hamulce jakby "lepiej-gorzej-lepiej-gorzej" działały.

Teraz tego nie mam więc u mnie winowajcą był tylny komplet hamulcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy niedlugiej wymianie lozysk zostanie sprawdzone zawieszenie przod wiec dam znac czy problem dalej istnieje

 

 

Teraz tego nie mam więc u mnie winowajcą był tylny komplet hamulcy.

 

..podajemy ci najbardziej prawdopodobną przyczynę a ty swoje dalej ...a może masz szyby nie domknięte ?? ...szukasz nie tam gdzie powinieneś ...tylne tarcze i nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podajemy ci najbardziej prawdopodobną przyczynę a ty swoje dalej ...a może masz szyby nie domknięte ?? ...szukasz nie tam gdzie powinieneś ...tylne tarcze i nic innego
dalej swoje bo wiem ze to nie tarcze. czuc by bylo na pedale.pozatym czyc ze to sie dzieje na przodzie a nie na tyle.nie masz innego pomyslu to sie nie wypowiadaj bo uparcie trzymasz sie jednego tematu, a ja juz temat z hamulcami przerobilem chwilowo nie mam czasu zajrzec sam, bo bym znalazl przyczyne,a te swoje madrosci typy masz szyby nie domkniete to zchowaj dla siebie.

 

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

 

a tarcze sprawdze jutro juz jestem umowiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawdą jest że na pedale byś to czuł. A to że tobie się wydaje że czuć to z przodu to może być tylko twoje odczucie bo przecież siedzisz z przodu, sam to samo przechodziłem w zeszłym roku w sumie 5 miesięcy po wymianie tarczy (wszystkich czterech) okazało się że się zwichrowała jedna z tarcz i trzeba było nowe kupować. Jest jeszcze inna możliwość że autem ci trzęsie przy hamowaniu może masz samochód z dwu zrobiony i podczas hamowania masz największe siły i naprężenia i może pracować w miejscu gdzie był zespawany ale domniemam że nie masz składaka ;) więc naprawde warto spradzić tarcze ewentualnie gumy z tyłu (ale to by ci coś trzaskało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem podobną sytuacje nie wiem jak się auto zachowywało przy większych prędkościach, ale kiedy wolno dojeżdżałem np. do świateł miałem podobną sytuacje. Pomogło czyszczenie czujników ABS-u, magnes w czujnikach przysięgną opiłki metalu i odczyty z nich były błędne. Prawdopodobnie czasami pomaga przedmuchanie sprężonym powietrzem. Ja u siebie wyciągałem i czyściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaly wymienione lozyska z piastami tyl, nowe tarcze i klocki tyl lecz problem nadal istnieje, za tydzien biore sie za przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam problem od jakiegos czasu pasek podczas hamowania przy duzych predkosciach caly sie trzesie natomiast przy wolnych np dojazd do swiatel przy nacisnieciu hamulca wydaje sie jak by hamowal i puszczal takie bujanie autem.wymienilem wszystkie klocki poniewaz podobne objawy byly jak przy zuzyciu klockow lecz dalej to samo, obstawilem ze krzywe tarcze wymienilem obie przod i dalej to samo, dodam ze na kierownicy nic nie czuc, na pedale tez tez slabo, raczej to czuc na budzie, hamulce ok, abs dziala jak powinien. zauwazylem ze jak jest mokro to jest to mniej odczowalne. poradzcie co to moze byc, planuje wymienic lozyska przod.

 

Możesz powiedzieć, na czym się skończyło? Hamuje Twój passek już OK czy dalej masz problem? Szukam rozwiązania identycznego przypadku u mnie.

Mechanik twierdzi - krzywe tarcze ( 4 tys km przebiegu) , ale ja mam wątpliwości, bo zaczęło poszarpywać od razu jak odebrałem autko po wymianie lewej osłony zew. przegubu. Tak się zastanawiam nad czujnikiem abs czy jakiś syf-smar tam nie podszedł.

Tylko nie wiem jak się zabrać za wyczyszczenie czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności