Skocz do zawartości
topek

Rodzaje uchwytow anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam sie jak pies do jeza do CB i obecnie jestem na etapie wyboru montazu anteny.

sprzet juz wybralem TTI 880 (multistandard bo uzywam radia za granica) i antena: Sirio turbo 2000 (bo pochylana a parkuje w garazu podziemnym)

 

1. wiercenie w dachu/blachy ODPADA zdecydowanie :) Nie bo nie ;)

2. Magnes. Fajne rozwiazanie ale boje sie ze mi przy 180km/h zleci z dachu. Slusznie czy nie?

3. Montaz na reling. Problem z masa i bagaznikiem na rowery (4 rowery :)

4. inne/ sa jakies?

 

Auto to pasek kombi z 2003. Mozecie polecic jakis uchwyt dla punktu 4?

Albo moze napisac cos o magnesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto to pasek kombi z 2003. Mozecie polecic jakis uchwyt dla punktu 4?

Albo moze napisac cos o magnesie.

 

idę robić foty bo zmontowałem właśnie zestaw, zaraz podrzucę Ci link jak to u mnie wygląda :)

 

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

 

http://www.a8team.pl/topics28/343.htm tak to wygląda, patrz na dole posta na zdjęcia i opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy pkt 2

Mam na dachu antenę na magnes President Missouri i mogę Cię zapewnić ze bardzo mocno się trzyma, była testowana na niemieckich autostradach i watr jej nie zdmuchnął nawet przy 220km/h, pożyczałem też ją kumplowi który ma wóz rozwijający większe prędkości niż 220km/h i nic mi nie mówił ze "zgubił" antenę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca z ktorym ustalam koszty zakupu zestawu twierdzi, ze do passata na klape pasuje uchwyt SF-40. O taki:

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/uchwyty/bagaznikowe/rid,85,rel,typy.html

 

Probowal ktos ?

Faktycznie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SF 40 wygląda jak budzik, mi osobiście się nie podoba, w moim podpisie masz linki do mojego auta z założoną anteną 150cm Presidenta na uchwycie SP-S antena nie lata, uchwyt jestt sztywny i antena ma dobra masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje, już takie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten SF 40 wygląda jak budzik, mi osobiście się nie podoba, w moim podpisie masz linki do mojego auta z założoną anteną 150cm Presidenta na uchwycie SP-S antena nie lata, uchwyt jestt sztywny i antena ma dobra

 

:)

No widzisz. Kwestia gustu.

Mnie sie ten sf-40 o wiele bardziej niz sp-s podoba. Zwlaszcza dlatego, ze jest czarny. A auto mam, jak ty. Tez czarne :)

 

---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

 

pasuje, już takie widziałem

Ale na kombi czy sedanie?

ja mam kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na kombi czy sedanie?

 

na kombi i na sedanie. Nie do końca jestem pewein ale nawet chyba w mojej w sensie Łódxkiej grupie jeżdzi 3B w kombi z takim uchwytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kombi i na sedanie. Nie do końca jestem pewein ale nawet chyba w mojej w sensie Łódxkiej grupie jeżdzi 3B w kombi z takim uchwytem

O to fajnie :) typujesz kogos?

 

A skad sie bierze mase w uchwytach magnesowych?

 

Jakie wypada porowananie (wady i zalety) mocowanie na takim uchwycie vs magnes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typuję ( kolega Sobol- 3B i z takim uchwytem) zdjecia znajdziesz w jego poscie o jego pasku.

skad sie bierze mase w uchwytach magnesowych, hhmm, nie wiem bo sie nie wyznaje ale jak dla mnie to słyszałem o antenach tzw. zwarciowych i podobno te masy nie potrzebuja wiec i może takie sa staosowane.

Zalety i wady:- zalety: jest to mocowanie sztywne wiec antenka nie odfrunie przy duzej predkosci podczas mijanki z duzym mobilkiem., po drygie podobno anteny na uchwycie maja lepsze osiagi. Co do "uszkodzeń" powstałych po0 srubach to raczej znikome dwie maleńskie dziureczki w powłoce lakierniczej i to w dodatku od srodka.

wady uchwytu: z regóły bardziej czasochłonny demontarz ( ale tylko jak główka PL).

magnesy : szybko się zdejmuja ale i szybciej potrafia zgniac ( demontarz przeprowadzony przez osoby nie upoważnione i z zregóły bezzwrotny). Poza tym jak magnesik postawisz po wyjeciu juz kilka minimetrów w innym miejscu, zmienia sie juz strojenie anteny, ale to tylko mały minusik.

Edytowane przez strus251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam uchwytu SF-40 na klapę, ja miałem go zamontowany w połowie klapy w kombi i zniszczył mi lakier. Poza tym tracisz połowę anteny tak naprawdę. Na górze klapy mi jakoś nie chciał pasować, może w 3bg da się go tam zamontować. Ja mam zamontowaną antenę do relingu i nie narzekam ani na masę ani na odbiór. Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać jakieś foto i link do uchwytu jaki mam.

 

A co do radia to miałem takie TTI-880 i nie powiem żebym był zadowolony. Generalnie zależy czego oczekujesz od radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam uchwytu SF-40 na klapę, ja miałem go zamontowany w połowie klapy w kombi i zniszczył mi lakier. Poza tym tracisz połowę anteny tak naprawdę. Na górze klapy mi jakoś nie chciał pasować, może w 3bg da się go tam zamontować. Ja mam zamontowaną antenę do relingu i nie narzekam ani na masę ani na odbiór. Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać jakieś foto i link do uchwytu jaki mam.

Zapytam goscia, czy ten SF-40 naklada sie z boku czy na gorze klapy w 3BG.

 

A co do radia to miałem takie TTI-880 i nie powiem żebym był zadowolony. Generalnie zależy czego oczekujesz od radia.

Mami sluzyc do pytania mijanych aut, jak sytuacja na drodze (korki, bo policja mnie interesuje srednio. I tak jezdze przepisowo, tak ze mnie we wiochach maluchy nawet wyprzedzaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnąłem uchwyt SF-40 z klapy, nie powiem, trochę szkód narobił, głównie obtarty lakier. Zrobiłem dziurę w dachu, antena na swoim miejscu i jakość połączeń nieporównywalnie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Zrobiłem dziurę w dachu

 

Wywierciłeś dodatkową dziurę w dachu na antenę CB, czy podmieniłeś antenę od radia na antenę CB. Nie szkoda było dziurawić dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TTI 880 to szumofon z dużą ilością bajerów. Zmieniłem na JMC Supercom 400(president walker z innym napisem) i jestem bardzo zadowolony. Odkryłem na nowo przyjmność korzystania z CB radia, skończylo się kręcenie gałkami i denerwowanie na szumy i zakłócenia.

 

A co do montażu anteny to moim zdaniem tylko reling albo dziurka po antenie FM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywierciłeś dodatkową dziurę w dachu na antenę CB, czy podmieniłeś antenę od radia na antenę CB. Nie szkoda było dziurawić dachu?

Wywierciłem nową :)

A czy szkoda? Niby czemu, jest dziura ale jej nie widać, przecież nikt tego już nie będzie ściągał, może jakbym miał B6 to bym się zastanowił chwilę dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytam goscia, czy ten SF-40 naklada sie z boku czy na gorze klapy w 3BG.

 

Na górze SP-S nie pasował- nie mieścił się więc ten sf-40 też raczej nie podejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem uchwyt SPS.

Pomalowalem go na czarno bo auto mam czarne. Antene tez mam czarna :)

W miare estetycznie to wyglada.

Jak kogos interesuje to moge to obfocic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno wielu interesuje!kazda fotka mile widziana

pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem troche o tym watku :)

Jutro bede ruszal auto z garazu to strzele fotki i wieczorem wrzuce tutaj.

Ok? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności