Skocz do zawartości
Kuczi

programowanie wycieraczek czasowych

Rekomendowane odpowiedzi

Programowanie

 

Programowanie jest bardzo proste:

Trzeba przełączyć przełącznik z pozycji neutralnej w pozycję dolną (w cykl czasowy), następnie z powrotem powrócić do pozycji neutralnej i należy odczekać ten czas, który będziemy chcieli aby był on odstępem pomiędzy cyklem pracy wycieraczek czasowych, następnie przełączamy dźwignię spowrotem w dół.

I takim sposobem praca wycieraczek czasowych została zaprogramowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ;) a to tak we wszystkich b4/b3 jest czy było to w jakiejś opcji :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia ale chyba we wszystkich ( przekaznik 99 chyba za to odpowiada )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem przedzial cyklu czasowego wynosi od 2 do 22 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości sprawdze :) ale teraz zimno, ciemno. nie chce mi się do garażu. rano zobacze.

aczkowliek wątpie żeby w zwykłym CL było :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, tak się je programuje, ale konia z rzędem temu, kto powie mi, jak zaprogramowany czas (np. 3 sek.) wydłużyć (np.do 6 sek.). Nie chodzi mi o konkretną wartość, ale skróconego czasu poprostu nie da się wydłużyć. U mnie pomaga jedynie wyłączenie zapłonu i ponowne ustawienie dłuższego czasu przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się temat przykleił :) w sumie dobra nowina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda, tak się je programuje, ale konia z rzędem temu, kto powie mi, jak zaprogramowany czas (np. 3 sek.) wydłużyć (np.do 6 sek.). Nie chodzi mi o konkretną wartość, ale skróconego czasu poprostu nie da się wydłużyć. U mnie pomaga jedynie wyłączenie zapłonu i ponowne ustawienie dłuższego czasu przerwy.

Jak najbardziej się da.

Włączasz pracę przerywaną i natychmiast ją wyłączasz, a ponownie ją włączasz po czasie jaki ma być czasem przerwy.

Czyli postępujesz dokładnie tak jak przy programowaniu na np. 3 sekundy, tyle że wydłużasz czas pomiędzy pierwszym włączeniem/wyłączeniem, a ponownym włączeniem.

Trochę to może zagmatwane, ale nie wiem jak Ci to prościej wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no prościej się nie da i nie jest zagmatwane. Wszystko jasne, będę próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konia z rzędem temu, kto powie mi

 

Hm, JAFO czy mam już zaczynać zakładać powoli stadninę?

:lol: Nie no, żartuję, cieszę się, że mogłem pomóc :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest inaczej włączam w dół biorę od razu na sekunde spryskiwacz wycieraczki ida raz i stoją jak jest szyba mokra biorę drugi raz na spryskiwacz wycieraczki ruszają i juz z taka częstotliwością chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie jest inaczej włączam w dół biorę od razu na sekunde spryskiwacz wycieraczki ida raz i stoją jak jest szyba mokra biorę drugi raz na spryskiwacz wycieraczki ruszają i juz z taka częstotliwością chodzą.

sprawdze ten sposób bo pierwszy u mnie nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób programowania spryskiwaczem jest np w polonezie .Czy ktoś wie czy przekaźnik ten z poldka nie pasuje do paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem .Jeżeli masz przekaźnik nr 19 to nie masz programowanych wycieraczek a jeżeli masz przekaźnik w tym samym miejscu lecz z nr 99 to wycieraczki są programowalne.Ja już mam nr 99. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konia z rzędem temu, kto powie mi

 

Hm, JAFO czy mam już zaczynać zakładać powoli stadninę?

:lol: Nie no, żartuję, cieszę się, że mogłem pomóc :) .

 

 

ZAKŁADAJ !!!

Dziś sprawdziłem Twój sposób i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystius
Programowanie

 

Programowanie jest bardzo proste:

Trzeba przełączyć przełącznik z pozycji neutralnej w pozycję dolną (w cykl czasowy), następnie z powrotem powrócić do pozycji neutralnej i należy odczekać ten czas, który będziemy chcieli aby był on odstępem pomiędzy cyklem pracy wycieraczek czasowych, następnie przełączamy dźwignię spowrotem w dół.

I takim sposobem praca wycieraczek czasowych została zaprogramowana.

 

U mnie to dziala :)

 

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 23:39 ]

Po kilku dniach testow tego programowania dochodze do wniosku ze u mnie to nie do konca dziala a mianowice jak zaprogramuje czas dluzszy niz 5 sec to nie moze wejsc na ten czas tylko 3 sec i wiecej sie nieda ale jeszcze jedna uwaga to programowanie u mnie dziala na dany rozruch po wylaczeniu silnika i ponownym uruchomienu traci sie pamiec i wraca na 1 sec :( co robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

juz?? gdzie dostales 99???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystius

juz mam zakupilem na allegro przekaznik z nr 99 dalem za niego 30 zl i super dziala :) jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
Programowanie

 

Programowanie jest bardzo proste:

Trzeba przełączyć przełącznik z pozycji neutralnej w pozycję dolną (w cykl czasowy), następnie z powrotem powrócić do pozycji neutralnej i należy odczekać ten czas, który będziemy chcieli aby był on odstępem pomiędzy cyklem pracy wycieraczek czasowych, następnie przełączamy dźwignię spowrotem w dół.

I takim sposobem praca wycieraczek czasowych została zaprogramowana.

 

Ja pinkole a cały czas sie wku.. że raz odstęp jest krótszy a raz dłuższy(dotego zawsze na odwrót do opadów deszczu). Ten Passaek to mnie cały czas zaskakuje. :629:

A swoją drogą nie mogli zrobić suwaka jak w B5 :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności