Skocz do zawartości
Gość Michu_82

Numer silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michu_82

Witam.

 

Mam wyjęty silnik z mojego pasia [1,8 na gaźniku Pierburg'a], jestem w trakcie remontu [wymiana uszczelek + przeróbki głowicy]. Z ciekawości spojrzałem sobie na numer silnika, na polu nad aparatem zapłonowym i oto, co znalazłem:

 

* DT 073 157 *

 

Nie znalazłem w opisach podobnego numeru. Ktos może pomóc to rozszyfrować?

Zwykła ciekawość o parametry silnika :)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT był robiony w latach 83-88r i ma 1600cmł

DT/DTA 83-88, 75KM i tez ma 1600 cmł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Wszystko ok, ale na silniku jest jak byk odlane 1.8, a numery nie wygladaja na przebijane... Co w takiej sytuacji??

 

Silnik był zresztą kupiony jako 1.8 i tyle było w papierach... Co jest nie tak?

Jak go przewrócę z powrotem miska olejową w dół, to sprawdzę jeszcze raz numer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewniłem się jeszcze w dwóch miejscach, zobacz skany. A może masz inne oznaczenie silnika? Dodam jeszcze że na forum jest kilka osób co mieli mieć w B3 silnik 2.0 a był 1.8 lub 1.8 a był 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

jutro będę na warsztacie, to zmierze średnice i skok tłoka... i nie będzie już wątpliwości...

Ale gwoździa mam... teraz nie będę spał :) Aż mi sie wierzyc nie chce... Wszystkie części, które kupowałem, brałem do 1.8 [min. uszczelka pod głowice, simerngi na wał korbowy] i wszystko pasowało.. No, chyba, że 1,6 i 1,8 miały takie same. Ale nOOmer :zdegustowany::zdziwko:

 

Nic... jutro suwmiarka w dłoń i trza se wzór na objętość walca przypomnieć, pomnozyc przez 4 i będzie... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Wygląda na to, że faktycznie jest 1600 :( Dzis pomierzyłem cylindry...

Średnica ma 81mm, a skok tłoka 80mm, chyba, że niedokładnie wykonałem pomiar skoku tłoka. 2 i 3 były w górnym martwym położeniu a 1 i 4 w dolnym, mierzyłem tylko raz od krawędzi bloku, do tłoka. No, chyba, że górne martwe położenie nie równa sie dolnemu...

 

Wychodzi 1648cm3, to dlaczego na bloku jest 1,8? poniżej kilka fotek...

 

numerr.jpg

 

silnik.jpg

 

rozsypka.jpg

 

... ale mnie oszukali, miało być 1,8 ;(

 

Więcej o moim samochodziku tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie ja tez mialem miec 1.8 a mialem 1.6 (1F):P Na szczescie mam juz upragnione 1.8 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Wszystko OK, ale ja już przygotowałem głowice do 1,8, a to jest 1,6 i co teraz robić? Jeśli nie będzie pasowała? Szukać bloku 1,8 czy głowicy do 1,6? :przestraszony::mur:

 

 

Edit:

 

Chłopy w warsztacie mi powiedziały, że będzie ok. Zobaczymy, jak będzie chodziło... Niech juz będzie ten 1.6 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andi

witam wszystkich chciałbym sie dowiedziec ile koni ma mój silnik 1.9 TDI (SG5) NA POMPOWTRYSKIWACZACH ROK 2001 .GDZIE TEGO SZUKAĆ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam wszystkich chciałbym sie dowiedziec ile koni ma mój silnik 1.9 TDI (SG5) NA POMPOWTRYSKIWACZACH ROK 2001 .GDZIE TEGO SZUKAĆ ?

 

Przedewszystkim nie ten dzial, to jest B1-B2 a Ty masz B5. Zobacz sobie do bagaznika na wklejke tam Masz podane ...kw, mnozysz to przez 1,36 i Masz ile koni ma silnik.

 

A i w dowodzie rejestracyjnym tez jest nr silnika zaraz pod nr. nadwozia jak edytujesz profil to masz do dyspozycji wszystkie silniki i odrazu podana jest ich moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andi

w bagazniku pisze 74 kw :confused: czyli ma 100 KM DZIEKI :( MAŁO TROCHE ALE DZIEKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmien sobie w awatarze,bo Masz B5 (3BG) a nie (3B).

 

P.S. Nastepne posty w dziale B5 pisz bo mody beda dawac nagany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andi

:Dale ja jestem nowy i pierwszy raz sie zalogowalem i niezabardzo wiem o co chodzi ale dojde do tego dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numerr.jpg

Czy ktoś może mi tak łopatologicznie wytłumaczyć, gdzie znajdę to oznaczenie na silniku. Ewentualnie jak odróżnić silnik CR od JK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy samej krawedzi styku z glowica, w okolicy krocca tego na dwa weze chlodzenia, mocowanego do glowicy... mniej wiecej w polowie drogi miedzy nim a pompa wtryskowa ;D pole numerowe zwykle jest zardzewiale i nieczytelne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlew na bloku nic nie mówi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nikusss. Wieczorem będę szukać.

odlew na bloku nic nie mówi....

Tak czy inaczej facet w sklepie chce dwie pierwsze litery oznaczenia, bo inne jest PODOBNO sprzęgło do CR i inne do JK:644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz jeszcze rozbebeszony silnik to pomierz jeszcze raz. był 1.8 o kodzie DS poj. 1760 cm3. 1.6 DT miał 1595 cm3. Z danych które podałeś wychodzi pojemność 1648 cm3 czyli więcej niż 1.6 DT :P IMO to jest 1.8, GMP na jednym cylindrze nie oznacza DMP na drugim

 

EDIT:

tłok w 1.8 DS ma 81,1 mm

tłok w 1.6 DT ma 80,1 mm

wg IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim nie ten dzial, to jest B1-B2 a Ty masz B5. Zobacz sobie do bagaznika na wklejke tam Masz podane ...kw, mnozysz to przez 1,36 i Masz ile koni ma silnik.

 

A i w dowodzie rejestracyjnym tez jest nr silnika zaraz pod nr. nadwozia jak edytujesz profil to masz do dyspozycji wszystkie silniki i odrazu podana jest ich moc.

__________________

B5 3BG 1.9 TDI-PD 131KM AVF sedan

Mam ten silnik w pasacie ale pisze 74kw/4000 a z twojego przelicznika wychodzi ze jest to 101koni to w koncu ile on ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko na ten temat.

Jeśli ktoś ma coś do dodania proszę o PW do któregoś z modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności