Skocz do zawartości
fonfel

światła do jazdy dziennej-jak zamontować????

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zamiar kupić taki zestaw do jazdy dziennej:

 

http://moto.allegro.pl/item550341544_swiatlo_dzienne_28_led_vw_golf_polo_passat_bora.html

 

 

ale nie wiem jak to podłączyć:583: morze ktoś pomorze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłacze sie do Ciebie kolego :D ale mysle ze jakos w kratke nad chalogen i pod pozycje :D cała medycyja moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izia ma coś takiego, może się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to badziewie ale niech mnie ktos poprawi jak się myle, podłączyć mozna na wiele sposobów, najlepiej tak, że po odpaleniu właczają sie automatycznie, a na to jest kilka sposobów np. włacznik automatyczny z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mocowanie to nie ma co sie martwic

ale to:

Artykuł oznaczony znakiem dopuszczalności do użytku drogowego „E”

czyli jak je zamontuje to wystarczy ze je bede mial zapalone w dzien?? czy do tego i tak trzeba bedzie mijanie z tylu i produ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak je zamontuje to wystarczy ze je bede mial zapalone w dzien?? czy do tego i tak trzeba bedzie mijanie z tylu i produ??

Tak, zwłaszcza mijania z tyłu obowiązkowe... Masz bana na google?

Światła dzienne powinny się zapalać automatycznie po uruchomieniu silnika.

Powinny automatycznie gasnąć po zapaleniu świateł mijania (więc należy dokupić i zamontować przekaźnik ze stykiem rozwiernym, o ile nie ma go w komplecie).

Powinny się wraz z nimi zapalać tylne pozycyjne (chociaż tu obowiązują dwa wzajemnie sprzeczne dokumenty prawne i co do tego zdania są podzielone - u mnie się nie zapalają i miśki nie czepiają się).

Powinna być możliwość ich deaktywacji bez użycia narzędzi (np. przez wyłącznik lub łatwy do wyjęcia bezpiecznik).

Szczegóły np. tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to badziewie ale niech mnie ktos poprawi jak się myle

 

Potwierdzam agrotuning jak się patrzy rodem z przesadzonych golfów.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, zwłaszcza mijania z tyłu obowiązkowe... Masz bana na google?

Światła dzienne powinny się zapalać automatycznie po uruchomieniu silnika.

Powinny automatycznie gasnąć po zapaleniu świateł mijania (więc należy dokupić i zamontować przekaźnik ze stykiem rozwiernym, o ile nie ma go w komplecie).

Powinny się wraz z nimi zapalać tylne pozycyjne (chociaż tu obowiązują dwa wzajemnie sprzeczne dokumenty prawne i co do tego zdania są podzielone - u mnie się nie zapalają i miśki nie czepiają się).

Powinna być możliwość ich deaktywacji bez użycia narzędzi (np. przez wyłącznik lub łatwy do wyjęcia bezpiecznik).

Szczegóły np. tutaj.

[/quote

czyli to nie jest takie proste a ja myslałem że je tylko do postojówek podłacze i gra gitara a tu widze wyszła szkoła jazdy się kłania:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale nie dał bym za te lampki nawet 20pln, imho badziew jakich mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poluje na helle ale cena jak na razie zaporowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

JSXX właśnie po tym linku który dołączyłeś do opisu wzioł się pomysł z tymi światłami do mojego passka:D

Edytowane przez fonfel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że prócz znaku homologacji międzynarodowej składający się z litery "E" i numeru określającego kraj w którym został wydany dany certyfikat, światła do jazdy dziennej oznaczone są literami RL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś ma pomysł jak zrobić światła do jazdy dziennej tak jak jest w pasku B6 lub audi A6 lub w golfie 6,czyli w miejscu długich świateł dołożyć żarówki inne czyli o mniejszej mocy tak aby świeciły jak w oryginale,dodam że chodzi mi o lampy bixenonowe,bo wtedy długie światła byłyby w soczewce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś ma pomysł jak zrobić światła do jazdy dziennej tak jak jest w pasku B6 lub audi A6 lub w golfie 6,czyli w miejscu długich świateł dołożyć żarówki inne czyli o mniejszej mocy tak aby świeciły jak w oryginale,dodam że chodzi mi o lampy bixenonowe,bo wtedy długie światła byłyby w soczewce

 

To byłby dobry pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może plotę głupotę,ale z tego co słyszałem w naszym kraju nie dozwolona jest jazda tylko na samych dokładanych "paskach diodowych" nawet jak mają homologację.Diody w tuningowych lampach też nie mają dopuszczeń(a raczej korzystania na polskich drogach) i policja może wlepić mandat.Dopuszczone do ruchu są tylko oryginalne fabryczne lampy z diodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest najlepsiejsze z tego wszystkiego :)

Według statystyk, na które powołują się zwolennicy tego nakazu, przed jego wprowadzeniem aż 75% kierowców jeździło w dzień z włączonymi światłami mijania, a 27% kierowców uważało, że poprawia to bezpieczeństwo. Co w takim razie myślało 48% kierowców, jeżeli uznać te dane za prawdziwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może plotę głupotę,ale z tego co słyszałem w naszym kraju nie dozwolona jest jazda tylko na samych dokładanych "paskach diodowych" nawet jak mają homologację.Diody w tuningowych lampach też nie mają dopuszczeń(a raczej korzystania na polskich drogach) i policja może wlepić mandat.Dopuszczone do ruchu są tylko oryginalne fabryczne lampy z diodami.

to co powiesz na produkt z homologacją np.HELLA http://moto.allegro.pl/item521209686_swiatla_do_jazdy_dziennej_hella_10_led_homologacja.html ,jeśli wypuszczają coś takiego to znaczy że można doposażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności