Skocz do zawartości
Gość Słonik

Jak montujecie CB do B3/B4?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Dokladnie chodzi o kombiaka? No ale kwestia radia wydaje sie tez ważna. Pod radyjkiem montowac drugie?? Czy macie jakies znane dobre miejsca i ewentualnie co polecacie z antenka ?? Na samym środku? Nie chce wiercic dachu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coprawda posiadam b3, ale to prawie to samo.

 

A więc radio włożyłem sobie luzem do półki za lewarkiem, (pod sterowaniem dmuchawą), nie lata, nic się nie dzieje, więc niech leży, a natenę mam na magnesie więc, jak trza to ją poprostu przyczepiam do dachu i problem rozwiązany.

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

widziałem antenkę mocowana u dołu klapy tylniej elegancko!!! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o czymś takim. A czy to w ogóle jest funkcjonalne, podczas otwierania klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego jak na zdjeciu, antene woze magnesowa okolo 1m. w nogach pasazera z tylu, jak jade w trase to antene na dach i kabelek przytrzaskuje drzwiami tylnimy.

 

//Zdjęcie się nie ładowało, musiałem usunąć - Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dobry zasięg to zamocuj antenke zamiast radiowej na dachu ja tak mam i jest super,wcześniej miałem na relingu ale nie polecam .Potem do tej anteny spliter i masz cb i radio z jednej anteny.A co do radia to pod regulacją ogrzewania jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

mialem do wyboru 2 opcje montarzu CB

 

1. zdjcie2424dz.jpg

 

2. zdjcie2440mc.jpg

 

2 opcja jest zdecydowanie bardziej wygodna i minimalnie (czyt. zero) inwazyjna.

 

antene mam na "dzwonku"

 

zdjcie2431li.jpg

 

P.S. to jest chyba temat na forum CB... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Jeżeli chcesz mieć dobry zasięg to zamocuj antenke zamiast radiowej na dachu ja tak mam i jest super
zgadza się.Też tak mam i jest to najlepsze rozwiązanie.Najmniejsze zakłucenia i najlepsza czułość i zasięg.Przewód puszczony pod tapicerką tak że nigdzie go nie widać.Radio mam we wnęce przed lewarkiem biegów,gruszka wisi w miejscu gdzie u kockodo, jest zamontowane radio.

 

Potem do tej anteny spliter i masz cb i radio z jednej anteny
a takiego rozwiązania nie polecam.Są to zazwyczaj badziewne urządzenia.Koledze się popsuło i spaliła się końcówka mocy w CB.Poza tym pogarsza się jakość odbioru na CB.Do zwykłego radia lepiej kupić antenkę wewnętrzną ze wzmacniaczem i przylepić ją na szybie za lusterkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam po lewej stronie, pod skrzynką z bezpiecznikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam po lewej stronie, pod skrzynką z bezpiecznikami

a wygodne chociaz ? zapodaj jakies foto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wygodne chociaz ? zapodaj jakies foto

Dzisiaj wrzucę foty.

Dodam że mam magnesówkę, antena jest na środku dachu, przewód jest przełożony pod relingiem (antenę odkręcam ;) ) , przytrzaśnięty tylnymi lewymi drzwiami i poprowadzony pod plastikiem z pasem bezpieczeństwa a dalej progiem do samego radyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

No i stalem sie szczesliwym posiadaczem cb :hurra:

Na razie radyjko pod dmuchawa..moze tam zostanie. Niestety obawiam sie złodziejstwa....

radio c, gps, radio..ehhh co za czasy wszystko zabierac trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto obiecane zdjęcia, tylko mi nie wytykać porządków w samochodzie bo nie sprzątałem już w nim ponad 4 tys km :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam atenke na stale zamontowana tak :

 

http://voila.pl/zh7fy/index.php?get=1&f=1

 

a samo radyjko identycznie jak kolega ppmarian, , jezeli w ogole mozna mowic o zamontowaniu, bo jest ono wcisniete miedzy fotel pasazera a tunel od biegow. mysle ze to najbardziej praktyczne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam nadzije że nie wylecie z tego forum bo konkretnie chodzi mi o b3

przeglądałem forum i poza miejscem pod popielniczą w tej wnęce, obok tej wneki obok kolan pasażera i pomiedzy fotelem pasazera a ręcznym nic ciekawego nie znalazłem.

Czy macie jakieś jeszcze koncepcje w b3???

Chodzi mi po głowei zamontowanie go w miejscu po popielniczce z przodu bo i tak jest mi ona zbeda, próbował ktoś coś takiego???

 

pozdro i dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszta007

oj cos mi się nacisneło:)

Ja tak próbowałem nawet na jednym zdjęciu u mnie zobaczysz że mam tam radio (raczej miałem) ale niestety po pewntm czasie zrobiły mi się tam pewne luzy i przełozyłem je na standardowe miejsce a w tamto zamierzam wpakować (w przyszłości) odtwarzacz dvd albo coś podobnego

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a standardowe czyli jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszta007

standardowe czyli pod wywietrznikami na środku panela

tam się czuje najlepiej , jeżeli znudziło by ci się machanie ręką przez cały czas do panelu możesz sobie zawsze sprawić pilot:) (ta opcja jest najlepsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale chyba nie zrozumieliśmy sie

mi chodzi o radio cb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności