Skocz do zawartości
mirekserwus

Po zmianie NAVI nie działa kierownica wielofunkcyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum i mam pytanie mianowicie wcześniej miałem Navi MCD zmieniłem teraz na MFD wersja D i zaczęły się schody i poprosiłbym żeby ktoś mi opisał dokładnie co mam zrobić żeby mi kierownica wielofunkcyjna chodziła i wyświetlało się radio miedzy zegarami bo po kupieniu adaptera na Allegro podaje link http://www.allegro.pl/item547711712_plug_play_adapter_do_montazu_nawigacji_dx_mfd.html odblokowałem tylko Navi, Proszę kolegów tych co podłączali to w jakiś sposób o jakiś opis jak to uruchomić , wiem ze ten temat był poruszany już o tym ale nie do końca bo jak by było czarne na białym to dziś już bym przełączał radio w kierownicy czytałem dokładnie wypowiedzi innych kolegów jakieś tam schemaciki ale to jeszcze nie to do końca próbowałem podłączenia tego jak opisują inni forumowicze ale nie ruszyło to wiem ze jak Passat nie ma Cana to problem mój juz by był rozwiązany z opisów w poruszanych tematach niestety Passat jest na pełnym Canie ostatnie dni 2004 rok, proszę Moderatora o nie usuwanie mojego posta ponieważ ta sprawa nie jest jeszcze opisana do końca Pozdrawiam

Edytowane przez mirekserwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zalozyc navi wersje g.Ona wypuszcza cana do multifunkcji i licznika tak samo jak mcd.A w wersji D sygnal jest analogowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wersja G wspolpracuje z Tunerem TMC i musi on byc na pokladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zalozyc navi wersje g.Ona wypuszcza cana do multifunkcji i licznika tak samo jak mcd.A w wersji D sygnal jest analogowy

To dlaczego u mnie w B5 z 2003 roku z navi D wszystko działało jak trzeba - była i multifunkcja i wyświetlanie informacji na wyświetlaczu pomiędzy zegarami?

 

Z tego co się orientuję a przynajmniej u mnie w B6 tak jest, to po wymianie czy to radia czy navi trzeba nowy sprzęt zakodować VAGiem, bez tego kilka funkcji radia może być nie dostępnych. Po prostu sterownik samochodu nie widzi sprzętu więc zewnętrznie go nie obsłuży. Najlepiej jedź do serwisu, za diagnozę zapłacisz 100pln ale wreszcie się dowiesz o co chodzi a moze w 5 min. rozwiążą Twój problem. Czyba, że chcesz dalej słuchać rad kolegów, wydać kolejne 1000pln i nie mieć gwarancji, że zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to ci pomoze w czyms.

anschlussdiagrammvwnavigationm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lesny

Mirekserwus - mam w sharanie 2003r wersję G, kierownica wielofunkcyjna ją obsługuje natomiast nie działa mi wyświetlacz między zegarami. Z tego co się oriętuję powinienem mieć wer.D, która daje sygnał analogowy do zegarów. Jak będziesz w okolicach Koszalina to zapraszam na sprawdzenie i ewentualną zamianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość navi-forum.pl

Wersja D również działa z kierownicą.

Często pracownicy serwisów to matoły, jedź do prywatnego specjalisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w salonie VW nie poradzą sobie z tym bo są za tępi tylko kroją z portfela

W salonie nie poradzą, jedź do serwisu :). W Warszawie mogę polecić 2 serwisy, które znakomicie znają się na elektronice passatów i nie ściemnają - ceny też mają OK. Tylko pewnie nie będzie Ci się chciało gnać do Warszawy.

 

jedź do prywatnego specjalisty

Szkoda tylko, że jest ich tak mało. Mam na myśli prawdziwego specjalistę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pisałem w B5 miałem wersję D i wszystko działało - kierownica i wyświetlacz komputera z tym, że ja nie dokładałem navi tylko miałem wszystko fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie mogę polecić 2 serwisy, które znakomicie znają się na elektronice passatów i nie ściemnają - ceny też mają OK.

 

To padaj jakie to serwisy w Warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To padaj jakie to serwisy w Warszawie

Zasada na Grochowskiej i Auto Viva na Połczyńskiej.

U tego pierwszego serwisuję po przeniesieniu się od Szewczyka (stanowczo odradzam) i jestem bardzo zadowolony. W Auto Vivie serwisuje auto kolega i też nie ma zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...gadka gadka a kierownica jak mu nie dziala tak nie dziala. Sprasdziłes wogole kodowanie VAG-iem, moze sie zmeinilo cos jak zmieniles radia, i na nowo trzeba zakodowac kierownice. Moze cos nie tak z NAVI, moze ma uszkodzone to złacze od kierownicy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.naviservice.com.pl/navi/kontakt.html

mozesz zadzwonic tu. Kupowąłem u nich 2 navigacje i pomogli mi tez z instalacja, w jednym przypadku nie mogłem rozgryźć emulatora CAN, bo to bylo do mojego B5 z 99 a navi byla MFD2.

czy VAG sie komunikuje z kierownica w jakis sposob ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie te trzy schematy i poprzepinaj piny z tej czerwonej kostki od navi MCD do tej 26 pin niebieskiej navi MFD. Co do sterowania kierownicą w nawi MFD odpowiada 11 pin zielonej kostki. W navi MCD jest on obsadzony na tym samym pinie. Nie rozumiem dlaczego Ci nie działa. Sprawdź dokładnie wszystkie połączenia.

Navi MCD.jpg

Opis pinĂłw navi MFD.jpg

Navi MFD 26 pin i 10 pin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam na razie Navi G żeby sprawdzić kierownice czy będzie działać bo juz sam nie wiem jedni piszą koledzy na forum ze działa inni zaś piszą ze nie działa

 

Kolego jeżeli jeszcze nic się na ten temat nie dowiedziałeś to powiem Ci ,że po wymianie na wersje G także nie działa kierownica :) Założyłem sobie zamiast MCD tą wersje G-MFD no i mam ten sam problem zastanawiam się nad tunerem TMC bo podobno to sobie z tym poradzi i potem jest wszystko ok... Ale narazie poczekam na rozwój wypadków bo skoro już z FISem sobie poradziłeś to może i kiere podłączysz przez ten tajemniczy,magiczny kabelek :)

Jak by co to pisz tu bo pewnie nie tylko Ty i ja mamy te problemy i innym także przydadzą sie dobre rady bo w innych wątkach na ten temat szczerze mówiąc to GUZIK jest...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twojej MCD nie był obsadzony 11 pin zielonej kostki? Jeżeli tak to MCD komunikowała się z kierownicą poprzez CAN. Musisz sprawdzić czy z komputera kierownicy pin nr5 wychodzi kabel do sterowania navi MFD zielona kostka pin 11.

Rozmieszczenie po??cze? komputera kierownicy..JPG

sterownik komputera kierownicy.JPG

Edytowane przez gbels
UpDate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zakodować;

 

1. Kierownica;

 

Lenksäulenelektronik}

Steuergerät Codierung

STG 16 (Lenksäulenelektronik) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

00008 - Audio und GRA (nur 1J0907487 und 1J0907487B)

00118 - Audio und GRA (nur 1J0907487A)

00119 - Audio, GRA und Telefon (nur 1J0907487A)

 

2. Radyjko MFD; ale tam juz będziesz miał wpisane - 1 / przy wersji D, bez TMC /

 

Steuergerät Codierung

STG 37 (Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

0000?: Mehraussattung

 

1 - kein Stg. für Verkehrsfunk (TMC-Box), kein GSM-Telefon

 

2 - Stg. für Verkehrsfunk (TMC-Box), kein GSM-Telefon

3 - GSM-Telefon, kein Stg. für Verkehrsfunk (TMC-Box)

4 - Steuergerät für Verkehrsfunk (TMC-Box) und GSM-Telefon

 

absatz.jpg

Edytowane przez Stefano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam z uśmiechem na twarzy ze wszystko zakończyło się sukcesem licznik Fis działa i sterowanie w kierownicy

 

No to gratulacje. Jak byś mógł to napisz wszystko po koleji co zrobiłeś że kiera i fis działają. Napisz wszystko dokładnie bo ja także bym chciał kożystać z tych funkcji. Wiem ,że większość rozwiązań jest już podana powyżej ale jakoś nie moge tego ogarnąć... Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że sobie z tym poradziłeś. No to 150 zł w kieszeni i 500 km mniej przebiegu. Ale za to jaki wielki banan na twarzy. Powodzenia w dalszych usprawnieniach auta.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeś mi smaka narobił tą kierownicą że może się skuszę i sobie założę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności