Skocz do zawartości
Gość plutob6

Drgania w skrzyni DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość plutob6

Witam

Kupiłem passata b6 2.0 TFSI za stanów. Po przyprowadzeniu okazało sie ze podczas wrzuceniu D lub S słychać i czuć drgania z okolicy skrzyni DSG :confused: na innych biegach tego niema. Na misce olejowej skrzyni widac ze była uszkodzona.

Co polecacie? Auto bez gwarancji.

Jak tam sprawdzic stan oleju w skrzyni?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie DSG tylko Tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się kupuje samochody bez oglądania z USA. Cóż Ci doradzić, DSG to "młoda" skrzynia i nie wiele osób na forum Ci pomoże. Jedź do ASO tylko weź wcześniej relanium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcje sa takie.najpierw basci settings pozniej software update (aso) ,wymiana sterownika z zaworami.Moze jakies bledy w sterowniku???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja też mam auto ze stanów z tym samym silnikiem 2.0TFSI.Auto ma 200hp i zwykły tiptonic nie DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja też mam auto ze stanów z tym samym silnikiem 2.0TFSI.Auto ma 200hp i zwykły tiptonic nie DSG.

 

A co to ma do rzeczy ? Ty masz tak, on ma tak.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty z usa z tym silnikiem mają tylko tiptronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie można tak od razu napisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz tak, on ma tak. Temat jest o tym czemu szarpie a nie kto ma auto z USA i z jaka skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość plutob6

:eek: no patrz. Wszędzie mówią inaczej. Raz mnie przekonuja że to DSG a raz ze to jednak zwykły tiptronic. Jak to odróżnić?:confused:

 

Ale okazało się że nie potrzebuje relanium :P Sam zajrzałem pod spód i z pomoca brata ustaliliśmy że drgania przenoszą sie przez łapę silnika tą środkową. Poduszka była porwana i łapa uderzała o element podwozia przez co drganie przenosiło sie na całą budę. :) Wystarczyła nowa poduszka i po kłopocie. Jest cacy :)

Moja skrzynka pracuje jak należy :)

 

Dziekuje wszystkim za zabranie głosu w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:eek: no patrz. Wszędzie mówią inaczej. Raz mnie przekonuja że to DSG a raz ze to jednak zwykły tiptronic. Jak to odróżnić?:confused:

 

info w serwise po numerze VIN,

lub analiza materiałów VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności