Skocz do zawartości
Gość marcelix

Regulacja xsenonów - po raz ostatni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcelix

Po pierwsze witam szanowne grono.

 

Chciałbym postawić konkretne pytanie - a mianowicie - Czy aby ustawić zasięg reflektorów trzeba podłączać VAG'a czy też nie jest to konieczne i zrobi to diagnostyk w SKP?

 

Dodam że chodzi o oryginalne bi-xenony zamontowane w fabryce.

 

Pozdrawiam

"marcelix"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej użyć do tego celu VAGa. Oto procedura diagnostyczna:

 

Headlight Adjustment

 

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

 

* The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).

* Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

 

[ON/OFF/Next]

The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

Don't forget to check/clear fault codes afterwards.

[Close Controller, Go Back - 06]

 

Dodam, że samochód musi stać na równym podłożu, powinien mieć zwolniony hamulec ręczny i nie może w nim być pasażerów. VAG ustawia reflektory w centralnym położeniu i wtedy dopiero diagnosta reguluje światła ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zrobić gdy wywala że nie ma sie dostepu do tego kanału 001 i 002

 

blad3.th.jpg

 

czy błąd co został po skasowaniu ma jakis wpływ na to ?

 

blad2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 01539 w wolnym tłumaczeniu na polski bez wielkiego wgłębiania się w temat to

" nie spełnione warunki niezbędne do prawidłowej regulacji wysokości świecenia świateł ksenonowych"

 

Podstawowe i najważniejsze to czy auto w czasie nastaw podstawowych ksenonów stało na dokładnie płaskim i wypoziomowaniem podłożu.

Jeśli czujniki na wahaczach odpowiedzialne za pomiar przechyłu auta odczytały że auto nie stoi na płaskim i wypoziomowaniem podłożu to sterownik wywalił właśnie taki błąd i nie przeprowadził nastaw podstawowych czyli nie wypoziomować świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w ASO (i może innych serwisach też) zrobią to też bez używania VAGa. Ja kilkakrotnie próbowałem zmieniać poziom świecenia fabrycznych xenonów - za pierwszym razem miałem prawie drogowe ;), za drugim niestety świeciły za krótko, ale teraz wszystko jest już super.

Gość w ASO tłumaczył mi, że regulują to jakimiś śrubami/pokrętłami mającymi związek z żyroskopami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić vcdesem pojechać później na skp i wrócić do kumpla warsztatu i dokończyć/zakończyć procedurę vcdesem ?

U mnie prawa lampa świeci za bardzo do góry a błędów brak wiec myślę , że się najzwyczajniej przestawiła.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że w ASO (i może innych serwisach też) zrobią to też bez używania VAGa. Ja kilkakrotnie próbowałem zmieniać poziom świecenia fabrycznych xenonów - za pierwszym razem miałem prawie drogowe ;), za drugim niestety świeciły za krótko, ale teraz wszystko jest już super.

 

Też tak zrobiłem było super....po kilku dniach lampy znowu zaczęły nisko świecić, wygląda na to, że lampy wracają, po kilku uruchomieniach, do swojego zaprogramowanego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba je jednak zresetować przed manualna regulacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak kupiłem passata to świecił za wysoko. Pojechałem do skp i tam mi ustawili pokrętłami przy lampach. Diagnosta powiedział, że silnik musi być włączony do regulacji. Światła świecą od tej pory prawidłowo a było to cztery lata temu.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności