Skocz do zawartości
Gość robcio

Woda na dywaniku - z przodu lub z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robcio

Witam.Wiem, że był już na forum podobny temat, ale dotyczył dywaników z przodu.

U mnie problem pojawił się z tyłu za siedzeniem kierowcy. Po deszczu na dywaniku pojawiła się woda. Po ostatniej ulewieprawie stoi kałuża. Woda przychodzi raczej od spodu bo dotykając tapicerkę wyżej (idąc do góry miski na nogi) jest ona sucha. Uszczelki w drzwiach, cały kanał oraz reszta miejsc na nogi są suche. Zauważyłem, że prawie centralnie pod miską na nogi pasażera pod spodem jest otwór, którym skapuje woda. Czy nim się również dostaje ?. Czy trzeba go zatkać, a może powinien być odetkany. Jeśli odetkany to któredy może dostawać się woda. Proszę o informację.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niuteq

ja mam identyczny problem, wszedzie sucho a za kierowca dywnaik mokry narazie suszarka pomogla ciekawe na jak dlugo, a tu plucha jesien idze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem, że prawie centralnie pod miską na nogi pasażera pod spodem jest otwór, którym skapuje woda.
Dokładnie poprzyciskaj tam gdzie masz mokro i zobacz pod spodem, że będzie Ci woda lecieć przez ten otwór :) Silikon powinien tutaj załatwić sprawę. Aha jeszscze jedo teraz nie pozostaje Ci nic innego jak wysuszenie dobrze tej wykładziny, z wierzchu może i jest sucha ale pod spodem może być nawet z litr wody jeszcze :( Wysusz dobrze tą matę co jest pod wykładziną po w przeciwnym razie będziesz mial ładny zapach w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być dwie przyczyny:

I Przyczyna - to niedrożne kanały odpływowe w drzwiach, a właświe pod nimi są niedrożne, woda nie ma właściwego odpływu i znajduje sobie drogę tędy co nie powinna. Najlepiej czyścić je potyczkamy do uszu przy każdym sprzataniu auta.

II Przyczyna - to uszkodzona uszczelka lub źle osadzona w drzwiach, woda zamiast lecieć wokół niej to w uszkodzonej lub źle osadzonej części wali do środka.

Nie podejżewam, abyś miał dziurę jak jak pięść od spodu żeby lała się nią woda do środka. Co do wspomnianego otworu przez ciebie to mam tak samo, a panuje u mnie susza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Wszystko dokładnie sprawdzałem.

Drzwi, uszczelka, otwory w drzwiach są OK.

Uszczelki są dobrze spasowane.

Nie chce mi się wierzyć, że przez otwór w podłodze wlewa się woda tak, że aż lustro stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi się wierzyć, że przez otwór w podłodze wlewa się woda tak, że aż lustro stoi.
Jeszcze jedno zapytanie, auto stoi w jakiejś kauży ?? Sprawdź odpływ pod akumulatorem . Kiedyś słyszałem taką wersję że jak jest odpływ zapchany w osuszaczu to też może się woda dostać do środka (ale ta wersja jakoś mi nie pasuje :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź odpływ pod akumulatorem .

 

No kubotek pomyśl, jakim to trafem woda z pod akumulatora znalazła się za fotelem kierowcy ? Ech....Kuba jak Ty już coś powiesz........ :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kubotek pomyśl, jakim to trafem woda z pod akumulatora znalazła się za fotelem kierowcy ? Ech....Kuba jak Ty już coś powiesz........ :rotfl: :rotfl:
Eh Glizda poczytja sobie trochę forum szczególnie wątek o odpływie pod akumulatorem. Z tego co pamiętam to była nam zmianka o tym, że kiedy ten odpływ jest niedrożny to woda przedostaje się do wnętrza :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eh Glizda poczytja sobie trochę forum szczególnie wątek o odpływie pod akumulatorem. Z tego co pamiętam to była nam zmianka o tym, że kiedy ten odpływ jest niedrożny to woda przedostaje się do wnętrza :krzeslem:

 

No tak, tyle że ta woda była pod nogami pasażera po prawej stronie z przodu, a nie po lewej z tyłu ! :kwasny: (byłem, przeczytałem, widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, tyle że ta woda była pod nogami pasażera po prawej stronie z przodu, a nie po lewej z tyłu ! :kwasny: (byłem, przeczytałem, widziałem)
wrrrr każdy ma rację ja twierdzę inaczej, Ty inaczej :P:evil: Co mu szkodzi sprawdzić ? Od razu sobie wyczyści odpływ i będzie miał już spokój :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

No niestety woda dalej jest. Otworzyłem tylne siedzenie i jest tam wilgotno. Nie wiem czy nie dostaje się słupkiem, może przez reling ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było - woda była tylko za siedzeniem kierowcy.

Powodem były zapchane kanały odpływowe pod akumulatorem (jak wyjedziesz z myjni i tam stoi woda to sa zapchane) - woda dostawała się najprawdopodobniej po lince do otwierania maski (oczywiście wtedy gdy już był basen w grodzi akumulatora)

Kanały przepchałem a to miejsce gdzie linka wchodzi do srodka posmarowałem silikonem.

To było ponad rok temu - do tej pory sucho.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio
U mnie tak było - woda była tylko za siedzeniem kierowcy.

Powodem były zapchane kanały odpływowe pod akumulatorem (jak wyjedziesz z myjni i tam stoi woda to sa zapchane) - woda dostawała się najprawdopodobniej po lince do otwierania maski (oczywiście wtedy gdy już był basen w grodzi akumulatora)

Kanały przepchałem a to miejsce gdzie linka wchodzi do srodka posmarowałem silikonem.

To było ponad rok temu - do tej pory sucho.

 

Pozdrawiam

 

Ale czy to mozliwe aby spod akumulatora dostawała się od razu do tyłu. W miejscu kierowcy jest sucho - z resztą "macałem" cały samochód i sucho. Tylko tam jest mokro. Pod siedzeniem pasażera z tyłu jest wilgoć ale to chyba dlatego, że ta woda paruje i skrapla się na blasze pod siedzeniem jak jest duże słońce i nagrzewa się tapicerka. Sprawdziłem i żeczywiście pod akumulatorem i w rejonie zbiornika na płyn hamulcowy stoi woda i to sporo po deszczu - może to jest to :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od udrożnienia kanałów odpływowych - co by to nie było - woda powinna momentalnie zejść z tej grodzi. Wyjmij akumulator i wyczyść wszystko. Jak woda nie bedzie tam stała to i do środka nie powinno sie dostawac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio
:hurra: Przeczyściłem odpływy pod akumulatorem. Sporo syfu było. Trochę popadało i na razie sucho - pewnie to było to. Dzięki. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witus78

ale jak ta woda sie tam dostaje bo chyba nie przez ta mala dziurke od spodu?

Mam ten sam problem w Passacie B5 variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

coś musi być z tym akumulatorem ,.jak kupiłem swojego Paska kilkanaście m-cy temu miałem to samo po myjni , deszczu itp.Przy małej robótce z przodu wyjmowany był akumulator , zobaczyłem sterty liści i innego badziewia , wyczyściłem i iod tamtego czasu mam z tyłu sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Mam pytanko, czy wiecie może co dzieje się u mnie? Wcześniej myślałem że bagażnik przecieka mi po myjce, ale teraz po dokładniejszych oględzinach i powąchaniu(zapachowy płyn ziomowy), wiem że najprawdopodobniej, zbiera mi się płyn do spryskiwaczy pod plastikiem klapy(wersja variant) i przedostaje sie do zamka. Najgorsze jest to, że kiedy tak się dziej to komputer daje sygnał o otwartym bagażniku i mniejsze zło kiedy wyje podczas jazdy komputer. Najgorsze, że auto włącza alarm i syrene podczas postoju. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzabar

witus78, Witam,

sprawdź, czy woda (ściekająca po szybie) nie dostaje się do obudowy filtra kabinowego a stamtąd przez kanał nadmuchu powietrza na wykładzinę za kierowcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4motion_LBN - sprawdź przewodzik, co doprowadza płyn do "sikacza". :D Po drodze moze być nieszczelne połączenie gdzies i pomimo tego, ze na szybę pryska, to część po drodze ucieka i zbiera się przy zamku :hyhy::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności