Skocz do zawartości
bastek39

Światła przeciwmgielne w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z światłami przeciwmgielnym jak włączę to świeci z przodu prawy a z tyłu lewy na krzyż

a lewy z przodu i prawy z tyłu nie świecą żarówki sprawdzałem są ok jaka może być przyczyna

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna jest taka że z tyłu podłączone jest fabrycznie tylko lewe światło, także pozostaje ci sprawdzenie wtyczki i żarówki w przedniej prawej lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dostac do zarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba odkręcić halogen, bo od tyłu to nie kojarze żeby było dojście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego halogeny u mnie swieca jak by tylko weglik od peta tam był? swieca ale nic to swiatło nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego halogeny u mnie swieca jak by tylko weglik od peta tam był? swieca ale nic to swiatło nie pomaga?
Sprawdź napięcie dochodzące do żarnika,może jest gdzieś w instalacji w/w spadek napięcia , a może problem z masą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze jak najbardziej , juz myslałem nad kupnem nowych bo naprawde czasmi by sie przydały, sprawdz ei dam znac jakie efekty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ..w moim passcie nie mam halogenów z przodu. mam na zderzaku zarys otworów.

czy robił ktoś tak że wycinał i wstawiał halogeny?? czy jest sens sie za to zabierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupilem nowy zderzak i musialem wycinac dziurki, sens jest jesli kupisz halogeny razem z tymi krateczkami na zderzak, bo inaczej bedzie brzydko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego halogeny u mnie swieca jak by tylko weglik od peta tam był? swieca ale nic to swiatło nie pomaga?

 

spadek napięcia może i gdzieś jest, ale ja bym obstawiał na "wypalone" halogeny. Niestety jeśli o halogeny w B3 to HELLA dała d..y przez wielkie "D". Z różnych przyczyn rozbierałem już kilka halogenów. Robiłem z dwóch jeden, z lewego prawy itp. akcje. I w każdym bez wyjątku połowa odblasku przy żarówce jest spalona na węgiel. Nie ma prawa to dobrze świecić. Mało tego.. w końcu w tym miejscu się aż tak wypala że odpada ta końcówka plastiku razem z żarówką od temperatury.. Raz tak mi się stało w moim pasku i jak przeglądałem na allegro w poszukiwaniu nowych nie byłem osamotniony jeśli chodzi o taką przypadłość. Jakiś inżynier VW chyba myślał, że halogenów i tak praktycznie nikt nie używa, a jeśli już to tylko na syberii przy -35 stopniach C. Tam jest taka malutka oprawka i to plastik pokryty odblaskiem. Jeśli by było to jeszcze metalowe, to jakoś by oddawało to ciepło i sie nie wypalało, a plastik izolator niezły to nie ma co się dziwić. Odpalałem te halogeny w domu na prostowniku to tak się nagrzewają, że można na tych obudowach obiad gotować, cały aż świerczy jak w piekarniku.

 

Wniosek ? Halogeny oryginalne jak ktoś częściej używa nigdy nie będą dobrze świecić tylko coraz gorzej, aż do momentu pęknięcia obudowy i widoku dyndającej się żarówki na kabelkach pod zderzakiem. Jedynym rozwiązaniem "może" byłoby kupienie nowych oryginałów i założenie do nich xenonów (oczywiście chińkich :) )? 35W = mniejsza temp. wewnątrz=niewypalający odbłyśnik? Dodatkowo większy strumień świetlny i wtedy te halogeny rzeczywiście by coś oświetlały. Nie wiem tylko czy palnik by się zmieścił. Kiedyś to przetestuję.

 

Tak więc nie ma co się tak zachwalać Hellą, bo też czasami robi lipę... pozałować kilku groszy na metalową obudowę halogenu...

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie proponujecie halogeny zamiast Hella (żeby ładnie wyglądały) chce kupić do kombi tylko nie wiem jakie. Prosze o linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie, czy montował ktoś halogen z b4 do b3? Bo cena halogenu do b4 jest znacznie niższa niż do b3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zderzaki. Jak chcesz to zamontować? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy ,moja propozycja w tej sprawie to uniwersalne halogeny z wesemu , ja mam założone w tym miejscu dzienne , bo halogeny nie były mi potrzebne ale to są takie same lampy gabarytowo jak halogeny. Niestety nie jest to propozycja dla ortodoksyjnych posiadaczy paska ponieważ trzeba troche przerobić otwór w zderzaku mocowanie lampy i oszlifować wewnętrzną część ramki , ponieważ lampki sa minimalnie większe , ale cena i dostępność są o wiele lepsze , całość wygląda całkiem nieźle jak na taka rzeźbe i raczej sie nie przegrzewaja a mają jeszcze taką zalete że mniej kuszą niż oryginały. tutaj link do wesemu na obrazek poglądowy:rolleyes: http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_370_hm1_pl.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam te wesemy pod zderzakiem. Wrzucisz fotkę jak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też są cosik w tym stylu (były już jak kupowałem auto)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36753

http://www.allegro.pl/item662766210_ladny_passacik_1_9d_warto.html

 

we mgle to raczej nie za wiele pomagają

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie nienajgorzej to wygląda, chyba lepiej niż lampki wiszące pod zderzakiem. Muszę pokombinować :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. W sumie nienajgorzej to wygląda, chyba lepiej niż lampki wiszące pod zderzakiem. Muszę pokombinować :piwo:

 

Już to raz komuś proponowałem. Ale znacznie lepiej jest podmienić same soczewki w środku, na jakieś metalowe i ogólnie zaprojektowane do tego by pomagać we mgle, wtedy na zewnątrz zostaje oryginalny wygląd a rzeźba pozostaje w środku.

 

Najlepsze jakie mogę polecić to takie z lexusa:

http://www.allegro.pl/item652377039_lexus_is200_halogeny.html

 

Wiem, że cena sporo wyższa od rozwiązania z halogenami wesem, ale za to świeci to tak jak powinno, czyli tak:

KLIK 1, KLIK 2

Tak wyglądają po rozebraniu: KLIK 3

 

Oczywiście łatwo z instalacją nie będzie, ale jak ktoś majsterkować potrafi spokojnie sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności