Skocz do zawartości
Gość arturgold

passat 1.8 TSI czy jetta 2.0 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arturgold

witam,

 

śledzę forum od kilku tygodni ale nadszedł już czas na zamówienie samochodu, potwierdzony budżet pozwala na całkiem ciekawą konfigurację

passat variant comfortline 1.8 TSI z podstawowymi pakietami.

 

zastanawiam się jednak czy nie warto dla silnika 2.0 TSI zejśc klase niżej na jettę 2.0 TSI DSG sportline z tym silnikiem ?

 

niestety nie wiem jak te oba auta jeżdzą, na jezdzie próbnej było tylko 170 hp TDI w passacie które oceniam pozytywnie ze względu na DSG ale z racji cen TDI te modele odpadają i zostają benzyniaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave! No nareszcie fan benzyny w tym morzu traktorzystów. Jak dla mnie to tylko Passat dłuższy, szerszy z większym rozstawem osi, ciekawiej wykończony. Nie mam prównania z silnikiem 2.0 TSI nie jeździłem ale 1,8 jest jak dla mnie super ale dlaczego kombi???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli nie masz koniecznosci zakupu wiekszego auta (rodzina, dzieci itp) to wybieraj passata , oczywiscie 2.0 TSI jest mocarny ale 1.8 tez nie jest ułomkiem i 160 kucyków spokojnie wystarczy zeby sobie poszaleć , poza tym 2.0 duzo pali ,nie wiem czy bierzesz to pod uwagę

 

pamietaj ze kazdy passat kosztuje 9 tys mniej niz w cenniku i ze negocjacje czynią cuda

 

przykładowo highline za 150 tys pojdzie za 120

a comfort za 100 pojdzie za 90 itd

 

jesli dany salon nie będzie chciał negocjowac masz jeszcze inne salony

 

widze ze jestes z wawy - tutaj to jest taka walka o klienta ze predzej czy pozniej znajdziesz atrakcyjną ofertę - polecam vw w nadarzynie - z racji kiepskiej miejscowki i słabego obrotu są w stanie zejść z ceny dosyc znacznie

 

nawet jesli cena bedzie juz maksymalnie obnizona to w ostatecznosci dorzuca Ci jakies pakiety , felgi z al, halogeny, nawigacje itp... - nie wiem jakim budzetem dysponujesz

 

jesli juz mialbym kupowac tą jettę to bardziej dla DSG niz dla 2.0 TSI

 

ale DSG znowu ma obiegową opinię wadliwej - oczywiscie mocno przesadzoną

 

uff.... ale sie rozpisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Jetta to tak naprawde golf sedan a jak wiadomo Passat to jednak klasa wyżej... podstawowe pakiety? czy mowa o tym gdzie sa navi xenony i inne?

ja byłem w podobnej sytuacji

Albo Golf V GTI 2.0 TSI DSG+Xenony,Climatronic

Albo Passat Highline 1.8 TSI Navi,Xenony,Kessy,Parktornic,El. Fotele

 

Oba w cenie 115 tys

 

To co wybralem widać...

 

1.8 Tsi ma realtywnie niskie spalanie ( od ostatniego tankowania, 6,6 l przejechane 230 km na V-powerze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie decyzja też byłaby dość prosta. Cenię sobie jakość materiałów i ich wykończenie a w tym porównaniu jetta wypada bardzo blado na tle passata. Plastiki moim zdaniem wyglądają na dość tandetne i mam wrażenie że odezwą się dużo szybciej jak w passacie :). 1,8 TSI to w passacie bardzo dobra propozycja - mocny, bardzo dobra charakterystyka, cichy i w miarę oszczędny. Przy dzisiejszych cenach paliw nie wiem czy nie zdecydowałbym się teraz właśnie na ten silnik zamiast 2,0 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturgold

dzięki za pozytywne odpowiedzi i sprowadzenie na właściwe tory, od początku chciałem 1.8 TSI ale jak się przejechałem 2.0 tdi 170 hp (sprzedawca mówił że osiągami są bardzo podobne) to chciałem więcej mocy.

 

To wszystko przez motocykl, odkąd jeżdzę żadne przyspieszenia i opóźnienia nie robią na mnie wrażenia :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

a ja uwazam tak, jelsi chcesz kupic auto dla rodzinki, czy tam nawet dla siebie ale bardziej do pracy, komfortowe itd, to zdecydowanie PAssat!!!

 

a jelsi chcesz kupic auto tylko dla siebie i bardziej dla radosci z jazdy i zalezy ci bardziej na emocjach i sporcie to ,,,, nie kupuj Jetty 2.0TFSI bo to ani sportowe ani limuzynka, tylko kup roczną Subaru Imprezę !!!!!!!!!!!!!!! ewentualnie golfa GTi !!! Jetta jest PASKUDNA, i do nawet w wersji 2.0TFSi dupa a nie sportowa, ani dupa a nie limuzyna, taki troche szybszy golf z dluzsza dupą.

 

Impreza dla mnie to jedno z najfajniejszych auto do jazdy po miescie! oraz poza nim :D co prawda spali troche wiecej od VW ale tem pomruk boxera pod maską, ten napęd 4x4!

Ewentualnie Golf GTi po pierwsze przepiękny!! po drugie zdecydowanie sportowe auto a nie takie niewiadomo co jak jetta, ktorej zawieszenie nie nadaje sie do szybkiej jazdy i nie da ci radosci z jazdy takie jjak GTi chociazby ani takeigo komfortu jak Passat.

 

jak pisalme jesli potrzebujesz limuzyny bierz passata, jelsi czegos co ma dac ci Fun z jazdy Imprezę :635: lub Golfa GTi :635: bo Jetta sucks :634:

 

ale DSG znowu ma obiegową opinię wadliwej - oczywiscie mocno przesadzoną

 

wolne żarty :D 90tys zrobilem dosyc dynamicnzie jezdzac na DSG bez zadnej awarii i w ogole ile tu na tym forum bylo awarii DSG ? ja jakos nie zauwazylem a uzytkownikow sporo, w ASO tez pytalem o awaryjnosc DSG i powiedzieli mi ze nie odnotowali zeby ta skrzynia byla awaryjna, tak samo jak manualne sie trzyma mi powiedzieli a ile daje komfortu i przyjamnosci z jazdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piki - wiedziałem ze zareagujesz :-)

jedyną kwestią pozostawało pytanie "kiedy" he he

 

napisałem "obiegową" , napisałem "mocno przesadzoną" więc się nie czepiaj mi tu

 

myśl lepiej jak tu chłopa przekonać do passata a nie golfa ze spuchniętą dupą co tam się bora nazywa czy jak tam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piki - wiedziałem ze zareagujesz :-)

myśl lepiej jak tu chłopa przekonać do passata a nie golfa ze spuchniętą dupą co tam się bora nazywa czy jak tam :-)

 

Borze prosze dac spokoj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże to się pisze przez ż a nie rz :-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę benzyne:

-jest cicha

-ciągnie już od 1500 rpm do 7000 rpm

-zużywa relatywnie mało benzyny w stosunku do radości z jazdy

Diesel 2.0 170 HP jest ok.ale... robiąc ok 20 TKM rocznie (auta służbowe,drugie auto w domu) nie zwróciłby się tak szybko.Myślę,że 1.8 TSI będzie łatwy w odsprzedaży.Zniechęciłem się do diesla jeżdżąc służbową Antarą 2.0 CDTI auto przyzwoicie przyspiesza od 2 do 3500 rpm.Jadąc passatem 2.0 tdi można czuć lekki niedosyt,chciałoby się więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturgold

wybór jest dokładnie taki jak napisałem, marka vw i ze sporymi ograniczeniami - np. nie może być 4 motion

Dlatego analizując wiele wariantów, jedyny dylemat jaki był wart przedstawienia na forum to właśnie taki: ogień jetta lub dobry passat.

 

wozidełko ma być służbowe, także koszty użytkowania dochodza tylko w czasie urlopu :634:

 

kwestia tylko czy taka jetta 2.0 TSI jest grzechu warta. Ciekawym jest że golf kombi czyli jetta kombi nie ma w swojej ofercie mocnych silników czyli ochrona przed kanibalizmem oferty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał Passata zwłaszcza jeżeli to auto służbowe,jest bardziej reprezentacyjny.Passat to Passat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bierz passata i zrob modyfikacje softu i masz moc z 2.0 TSI

 

po to kombinowac z jakimis kurduplami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guciony

Passat 1.8TSI jest ok, ale to Jetta szczególnie w wersji GLI 2.0T (posiadam takową) jest po prostu świetna, przyśpieszenie 6.9s-\100:) bardzo fajne zawieszenie dobrze trzyma drogi ale pozostaje przy tym w miarę komfortowe, hamulce brzytwa, po prostu świetny samochodzik który daje na prawdę dużo frajdy z jazdy. Auto po chip tuningu i sportowym wydechu , lekko osiąga 250koników;)

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___FAHRENHEIT-Jetta-GLI_W0QQitemZ120281089903QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item120281089903&_trksid=p3756.m14.l1318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

forum passata wiec duzo zwolennikow tego samochodu...wolal bym passata osiolka i biedaka niz jette bo to nawet nie wyglada...nie ublizajac nikomu...a golf 5 jest spoko ale jest mniejszy...

kolega ma nawet passka 1,9 i nie ma navi skory i elektryki z tylu podlokietnika...i samochod jest niezawodny jezdzi i dobrze wyglada:) jak klime wlaczysz palcem nic sie nie stanie:P

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje iść do salonu umówić się na jazdę próbną jednym i drugim i wtedy będziesz miał najlepsze porównanie.Co do rzekomo taniego wykończenia Jetty w środku to nie mogę się zgodzić.Co do wyglądu to kwestia gustu,mnie się podoba jedno i drugie.Passat bardziej reprezentatywny raczej lepszy komfort (raczej bo to kwestia upodobań jedni wolą miękko inni twardo).Wygląd to również kwestia gustu dla mnie jedno i drugie jest extra.Padło parę wypowiedzi że Jetta to Golf z doczepionym bagażnikiem.Technicznie to prawda a stylistycznie już nie do końca.Jak ktoś twierdzi że Jetta jest identyczna z przodu jak Golf V to niech idzie do salonu dobrze się przyjrzeć!Różnica tkwi w szczegółach (Jetta bije Golfa V na głowę,wygląda bardziej elegancko,solidnie i masywnie niż Golf V:inny grill,nieco inaczej wykończone reflektory,masywniejszy zderzak),a jak wszyscy wiemy PRAWIE ROBI WIELKĄ RÓŻNICĘ.Ale oczywiście Passat to Passat!Doradzam iść do salonu zrobić jazdę próbną oboma i samemu ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności