Skocz do zawartości
Gość mibez

Problem z kontrolka swiec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mibez

Witam mam pytanie posiadam Passata 1.9 tdi B4 moje pytanie brzmi jak stoję w jakimś korku na wolnych obrotach zapala mi się kontrolka świec żarowych i miga gdy wyłączę silnik i zapale go ponownie to już nie miga czy może to oznaczać ze cos nie tak ze świecami Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że padnięta któraś ze świec ale oznaką tego jest długie odpalanie silnika

Możliwe coś nie tak z czujnikiem

P.S :614: (VAG) :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Witam mam pytanie posiadam Passata 1.9 tdi B4 moje pytanie brzmi jak stoję w jakimś korku na wolnych obrotach zapala mi się kontrolka świec żarowych i miga gdy wyłączę silnik i zapale go ponownie to już nie miga czy może to oznaczać ze cos nie tak ze świecami Pozdro

 

Pierwsza opcja to istotny błąd zapisany w ECU.

Druga to niesprawność świateł STOP-sprawdź żarówki,ewentualnie włączniki (Brake switch F i F47).

Stawiam na opcję 2. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mibez
Witam mam pytanie posiadam Passata 1.9 tdi B4 moje pytanie brzmi jak stoję w jakimś korku na wolnych obrotach zapala mi się kontrolka świec żarowych i miga gdy wyłączę silnik i zapale go ponownie to już nie miga czy może to oznaczać ze cos nie tak ze świecami Pozdro

 

Pierwsza opcja to istotny błąd zapisany w ECU.

Druga to niesprawność świateł STOP-sprawdź żarówki,ewentualnie włączniki (Brake switch F i F47).

Stawiam na opcję 2. :641:

Witam tylko nie bardzo kumam (Brake switch F i F47). co to jest może jaśniej cos proszę pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
tylko nie bardzo kumam (Brake switch F i F47). co to jest

 

Włącznik świateł stop i czujnik położenia,szukaj w okolicy pedału hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mibez
tylko nie bardzo kumam (Brake switch F i F47). co to jest

 

Włącznik świateł stop i czujnik położenia,szukaj w okolicy pedału hamulca.

Witam miałeś racje nie mam wogle swatała stopu dzięki za info tylko musze znaleźć przyczynę tego Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem tzn kontrolka świec migała po odpaleniu przez kilka sekund! przyczyna był urwany kabelek od świec żarowych (cienki). Przylutowałem go i wszystko gra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andja

lekko odswieze temat:

 

a jezeli po przekreceniu kluczyka kontrolka swiec zarowych sie nie zapala, a silnik normalnie odpala i chodzi rowno? co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli po odpaleniu kontrolka od świec przygasa ale całkiem nie gasnie, to co moze byc tego przyczyna ... świece są wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :)

Mam podobny problem z tym ,że mruga kontrolka czasem .

Przymierzam się do sprawdzenia czujnika i zastanawiam się czy jeżeli jest coś z nim nie tak to i ze stopami będzie się tez coś działo ??

Zwykle nie mam jak sprawdzić bo jadę sam jak mruga a radyjka nie wrzuciłem jeszcze ,żeby się zapytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja zapytam.

Kontrolka świec po przekręceniu kluczyka się nie zapala. W momencie działania rozrusznika się zapala i po odpaleniu od razu gaśnie. Auto zapala bez problemu. Nie mam natomiast świateł wstecznych (żarówki i bezpiecznik ok). Może mieć to związek ?

migoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam natomiast świateł wstecznych (żarówki i bezpiecznik ok). Może mieć to związek ?

migoo

na skrzyni, na wybieraku masz włącznik świateł cofania. Przekręć zapłon, zdejmij wtyczkę i zmostkuj piny, sprawdź czy zaświecą się światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam mały problem.posiadam passata b4 1.9tdi 1z 90km.problem jest taki ze wymontowalem licznik i zalozylem drugi z mfa wszystko dziala tak jak powinno temp oleju spalanie itp tylko ze lekko pali sie kontrolka od swiec zarowych.przekazniki i bezpieczniki ok vaga podłączyłem i bledów nie ma.wie moze czemu ta kontrolka sie żarzy.z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kolego gedek, mam ten sam problem. Ja miałem licznik od benzyny, choć mam taki sam model auta jak Ty, z tym samym silnikiem. Wymieniałem jakiś czas już temu licznik od diesela z mfa i wtedy nie zwracałem uwagi na to, ale teraz mnie to już wkurza. Zacząłem po mału analizować i wykluczać po kolei sprawy, które mogą go trapić. Jutro przyjeżdża kurier z kablem OBD i podłącze Vaga i zobaczę u siebie. Widziałem, że Ty już podłączałeś i nic nie wykazało. Ja wykluczyłem przekaźniki, świece(choć ta kontrolka od "świec" to ma ze świecami mało wspólnego, ja mam podłączenie do szyny i diody w aucie i na tej podstawie odpalam auto, kontrolka oryginalna świadczyć bardziej, że coś się dzieje w aucie, taki check engine), zasilanie do pompy wtryskowej. Być może to pompa wtryskowa daje jakieś oznaki i może vag tego nie chwyta. Wiem jedno: ona się palić nie powinna, a dlatego, że dzisiaj, dokładnie dzisiaj, pierwszy raz zgasła i nie paliła się jakieś dobre parę set metrów. Potem hamowanie do świateł i pali się. Zastanawia mnie czy czujnik stopu pod pedałem to nie będzie, może gdzieś lekko coś nie styka, bo zaczęło się palić ponownie jak zahamowałem, ale stop pali się przy naciskaniu:/

 

Mam z tym rozkminę:/ I wróciło sterowanie szybą elektryczną od kierowcy:) Cuda Panie, cuda... :) Napiszę jak dojdę co i jak, bo czeka mnie po drodze jeszcze wymiana uszczelki spod kopułki nastawnika, ale postaram się jak najszybciej:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba najprawdopodobniej z tą kontrolką wiąże się czujnik stopu pod pedałem hamulca. Dzisiaj przed wyjazdem z pracy wsadziłem rękę i puknąłem tak mocniej i kontrolka zgasła, po czym po wciśnięciu hamulca, znowu się pojawiła:/ Światła stopu mam, także muszę rozbabrać tam i zobaczyć połączenie kabli, może coś gdzieś się poluzowało lub wystarczy to przekręcić w prawo lub w lewo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, standardem jest że kontrolka świec żarowych w B5 ( inne Vw też)spełnia tez rolę przepalonych stopów lub uszkodzonego włącznika stopów.

Może wydawać się to dziwne ale tak jest.

Możliwe ze w B4 coś już z tego zamysłu próbowali wprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie z 94 roku tdi juz mi migaly swiece od czujnika stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności