Skocz do zawartości
Gość posiadacz

Benzyna kopci na czarno.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość posiadacz

Witam. Jestem posiadaczem Passata kombi 89 r. , 1.8 benzyna , silnik RP. Od jakiegoś czasu silnik nierówno zaczął pracować, źle się wkręca na obroty, i dymi na czarno jak diesel. Czy ktoś się z czymś takim spotkał w swoim Passacie, jeżeli tak to prosił bym o poradę co to może być. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacz, zobacz pod korkiem oleum czy przypadkiem nie ma płynu w silniku......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadacz

Pod korkiem oleju ok. Lambde odłączałem i to samo. Wymienione są kable , świece, kopułka ,palec, filtr powietrza, aparat,komputer , przestawiany zapłon i ciągle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz lambdę i zrestartuj kompa. Odłączona klemę na noc. Prawdopodobnie bierze olej, wytarte pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po restarcie nie pomoże to zabierz sie za wtryskiwacz(e).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek

Czarny dym świadczy o zbyt bogatej mieszance. Albo cos z wtryskiem lub elektronika szwankuje i podaje złe parametry do kompa a on to tak odczytuje i sle dużą dawke paliwa i stąd może byc ten czarny dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Sprawdz czy nie ma błędów w sterowniku.A jeśli sa to podaj kody.

 

 

Czy auto ma zainstalowany gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

kiedys tez tak miałem w RP'ku ale trwało to jeden dzien i samo ustapiło po odłączeniu akumulatora na noc. Przyczyną jest zbyt bogata mieszanka, cos ze sterowaniem wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowal

Witam, mialem kiedys podobne objay auto dymilo nierowno pracowalo dlawilo sie a przyczyna byl przeplywomierz ktory dostal po wystrzale gazu - sprawdz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o odpowiedź czy to normalne (właśnie taki sam silnik chyba - 1,8 - 90 KM), że po uruchomieniu silnika - szczególnie widac to zimą na śniegu - z rury wylatuje mnóstwo czarnej sadzy. Kilka minut takiej pracy silnika po nocy i na śniegu za wydechem czarno jakby ktoś czarnym spay'em psikał. Oczywiście tez potrafi przydymić z rury na czarno. Na LPG wszyściutko elegancko chodzi.

Pozdr

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyskrzat

A moze tak:

Wtrysk jest podłaczony za pomoza plastikowej kopulki, jakiekolwiek pekniecie na niej ( zdfaza sie to dosyc czesto) objawia sie tym iz lewe powietrze dochodzi do komory spalania. Silnik sie muli, kopci i nie nabiera mocy. Moze to to a moze nie - trzeba sprawdzic.

 

Podlacz autko do kompa - powie ci prawde:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inic

Witam wszystkich jako nowy :)

 

Co do tematu : silnik ABS..miałem to samo bo...lałem dziadowską benzynę.Kopcił na czarno po rozruchu i jak popracował 1-3 min zaczynał nierówno pracować (nawet gasł).Zmieniłem stację benzynową i kłopoty się skończyły jak ręką odjął !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariopassat
Witam. Jestem posiadaczem Passata kombi 89 r. , 1.8 benzyna , silnik RP. Od jakiegoś czasu silnik nierówno zaczął pracować, źle się wkręca na obroty, i dymi na czarno jak diesel. Czy ktoś się z czymś takim spotkał w swoim Passacie, jeżeli tak to prosił bym o poradę co to może być. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariopassat

witam moze mi ktos powiedziec jak zresetowac komputer w pasku 1.8 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek

Odłącz akumulator na jakieś 15 minut i powinno grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

też mnie to spotkało jakiś rok po założeniu LPG.dużo mnie to kosztowało nerwów i jakieś 300zł i później co jakiś czas też tak sie działo ale po resecie kompa było ok.

 

teraz już wiem w czym tkwił problem.Za uboga mieszanka gazu.Sonda odczytywała ze jest za dużo powietrza więc dawała sygnał do sterownika żeby ten podał większą dawkę paliwa.Sterownik zapamiętywał ustawienia i potem jak sie odpala na Pb to takie komedje sie dzieją.teraz nie mam takich problemów bo wyrególowałem gaz tak aby było city city za bogato(co wcale nie wpłynęło na kieszeń.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwan_84

Witam jestem nowy:)

Mam podobny problem z silnikiem 1.8 RP auto kopci na czarno i jak przytzymam go na max obrotach to prycha z tłumika wydobywa sie czarny dym i czuc ze spaliny sa nie przepalone:( Wszystko to dzieje sie na benzynie na gazie jest ok. Moze udzieli mi ktos kilku cennych wskazówek. Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo w 1,8 rp po wymianie kopulki, palce,przewodow i przegonienu auta pomoglo, sproboj troche przegonic autko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że wtryskiwacz sie wiesza.czy masz zamontowany LPG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności