Skocz do zawartości
Gość dayv

Drgania (telepanie) dźwigni zmiany biegów na postoju przy rozgrzanym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayv

jak w temacie zauwazylem ze zaczol mi gonic lewarek. why? (tzn drzy na luzie np. gdy sie stoji pod swiatlami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy pod skrzynią albo jabłko.

 

EDIT

 

Sprężyna trzymająca lewarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

na lewarek przechodza za duze drgania czasem... poprostu gdy stoje sobie na swiatlach daje luz to drazek ma odchyly gdzies w granicach ... bo ja wiem mniej niz 0,5 cm ok. Najciekawsze jest to ze zalezy kiedy bo nie jest tak zawsze. I rownierz wogule w aucie sa tez nienajmniejsze drgania...Przy kupnie drgania nie przechodzily tak na karoserie do wnetrza. nie bylo czuc wibracji na jalowym np. trzymajac kiere. Teraz sa wyczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Jeżeli masz wibracje wyczuwalne na całym aucie i w dodatku np. na biegu jałowym rzuca silnikiem to mogło paśc koło dwumasowe. Zobacz czy jak wciśniesz sprzęgło to czy coś się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko koło dwumasowe , ale wydaje mi się -skoro drży drążek -że może to być spowodowanie wadliwym działaniem skrzyni biegów. Równie dobrze przyczyna tkwić może w regulacji cięgien i mechaniźnie drążka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Filterek od paliwka to dawno wymieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no filter za jakies 4 tys. do wymiany. a co do kola dwumasowego...hym...wescie mnie nie straszcie bo brzmi jakby to drogie bylo... Co do drgan w aucie musze sie przejechac jakims innym tdi 90km i zobaczyc jak gdzie indziej to chodzi. Mysle ze ktoras poducha pod silnikiem troszki padla bo przy gaszeniu mi rzuca silnikiem. Co do samych drgan lewarka to uscisle bo zakradl sie blad otoz: drgania sa w granicach 0,2mm 0,1mm takie delikatne bardzo z tym ze wczesniej nie bylo ich wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastus2

Witajcie - odswiezam temat z kwietnia i zwracam sie z prosba o pomoc. Mam takie same objawy, tzn. drga lewarek gdy stoje, gdy lekko wciskam sprzeglo czuje takze drgania na nim, gdy calkiem tych drgan nie ma. Te drgania sie przenosza na karoserie i czuc jak rzuca autem.

Dodam, że poduchy pod silnikiem wymienione w ubieglym roku jesienia. Co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel09

dwa dni temu też to miałem w AFN pomogło tankowanie na dobrej stacji "BP". na razie mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastus2
dwa dni temu też to miałem w AFN pomogło tankowanie na dobrej stacji "BP". na razie mam spokój.

 

A zebys wiedzial! Faktycznie to chyba zalezy tez od paliwa w pewnym sensie! Bo np teraz trzesie mi wiecej, a na poprzednim baku ( z BP :) ) bylo glosniej. Ale niepokoi mnie to drganie pedagalu sprzegla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bilu

Witam!

Mam problem podczas dlugiej jazdy po trasie a potem np.w korkach metr do przodu itd... i w koncu wolna droga i do przodu potem swiatla no to stop a paskiem czepie jak wibrator cale siedzenie ,kierownica itd.Ze swiatel ruszam i w czasie jazdy spoko. To zdarzylo mi sie ostatnio tylko dwa razy po dlugiej trasie tak na co dzien do pracy czy zzz nic takiego sie nie dzieje.Co to moze byc.Pomozcie.AJM 115KM TDI 1999r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Moze sie czepiam - ale opis bardziej chaotyczny to chyba juz byc nie moze ;) Popraw to, to moze ktos pomoze ... choc jak znam życie doradza ci VAG'a ( i słusznie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poduszki pod silnikiem. u mnie tak bylo wymienilem i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz poduszki pod silnikiem. u mnie tak bylo wymienilem i po sprawie

I telepanie miałeś w podwyższonych temperaturach? Albo tylko na rozgrzanym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisywałeś w szukajcie telepanie, szarpanie? Może EGR. Niech nikt nie mowi że sie powtarzam, ale ostatnio to jakis modny temat. :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU znalazłem coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Witam. Ja w swoim SREBERKU mam taki sam kłopot :kwasny: Na rozgrzanym silniku zwłaszcza w upały telepie się jak po przepiciu. podejrzenia padły na koło dwumasowe lub poduchy sam nie wiem co gorsze :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja w swoim SREBERKU mam taki sam kłopot :kwasny: Na rozgrzanym silniku zwłaszcza w upały telepie się jak po przepiciu. podejrzenia padły na koło dwumasowe lub poduchy sam nie wiem co gorsze :przestraszony:

 

Uwierz! kolo dwumasowe jest gorsze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku na wolnych obrotach drga tylko silnik i kierownica. Bez względu na to czy ciepły czy zimny drgania nie są przenoszone na karoserię (więc chyba nie poduszki). Na wyższych obrotach wszystko ok.

 

Co by bardziej zobrazować dodam, że osłona od silnika wpada przy tym w takie wibracje że trudno odczytać napis TDI, a kierownicy lepiej nie puszczać bo zaczyna grzechotać.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

A nie szarpie przy ruszaniu? Tak czy tak stawialbym jednak na dwoumasowke, pewnie sie konczy. Mi tez lekko drzy, ale nie tak jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności