Skocz do zawartości
Gość aro_i

Skropliny z klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aro_i

Witam

Mam pytanie jak w temacie gdzie powinna spływać woda z parownika klimatyzacji ?

Chodzi mi dokładnie o taki objaw:

Po jeżdzie na klimie i przyjściu ponownie do auta np. po 30 min. jak odpale Paska i wyłącze klime to po chwili mam niemiły swądek :614:

Wiem powiecie odgrzybić, odgrzybiłem klimę preparatem AIRCO CLEANER

Zdiołem filtr pyłkowy (jest nowy) przez wiatrak dmuchawy wężykiem zapodałem sporą dawkę aktywnej piany, potem w kratki nawiewu

Przez około dwa miechy było nieżle teraz znowu sie zaczyna smrodek tylko po wyłączeniu klimy

Zastanowiło mnie to że po całym zabiegu odgrzybiania nie zauważyłem pod autem żadnej mokrej plamy

Podglądałem kiedyś w sieci foty jak gość odgrzybiał klimę w Punto i tam pod autem pokazała się spora plama spienionej piany tego preparatu

I tak się zastanawiam czy mógł się u mnie ten odpływ skroplin zatkać bo przecież w każdej klimie musi gdzieś ta skroplona woda odpłynąć :624:

 

Sory że się tak rozpisałem :643:

Proszę o wasze opinie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Grodz silnikowa od dolu,stojac na wprost przodu auta ciut w lewo od tunelu!!!W srodku jest po stronie pasazera,tam zeby sie dostac to droga przez meke!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

ja mam trochę inczej z tym smrodkiem. Jest tak, że jak załączę klimę to leci taki niemiłły swądek. Czy to mogą być te grzybki?? Właśnie się zastanawiam nad kupnem takiego preparatu, któy się stawia za fotelem włącza klima na 10min. i wszystko ma się zabić :614: . Czy ktoś takie coś eksperymentował??

PS: Czy u mnie też jest ten filtr od klimy i ewentualnie gdzie go szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już wam zaczyna dobrze śmierdzieć to dajcie sobie siana z takim odgrzybianiem a raczej odświeżaniem klimy teraz to już oddajcie auto w ręcę prawdziwych fachowców od klimy .Oni przeprowadzą nalezytą dezynfekcje i nabiją klimę przy okazji ją zasmarują

.Będziecie mieli spokój i wtedy możecie zastosować średnio co pół roku te odświeżacze klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: Czy u mnie też jest ten filtr od klimy i ewentualnie gdzie go szukać??
Tak u Ciebie tez jest ten filtr inaczej filtr kabinowy jest w podszybiu po lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś wstawić fotkę jak wygląda ten odpływ skroplin ?

Jakieś zdjecie jak to wygląda w Passacie B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może ktoś wstawić fotkę jak wygląda ten odpływ skroplin ?

Jakieś zdjecie jak to wygląda w Passacie B5.

 

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11068&highlight=odp%B3yw+klimy

a tu jeszcze bardziej odpowiedni wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=30829&highlight=odp%B3yw+klimy

i jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14202&highlight=odp%B3yw+klimy

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał RS7 Zobacz post

czy może ktoś wstawić fotkę jak wygląda ten odpływ skroplin ?

Jakieś zdjecie jak to wygląda w Passacie B5.

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread...odp%B3yw+klimy

a tu jeszcze bardziej odpowiedni wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread...odp%B3yw+klimy

i jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread...odp%B3yw+klimy

Dzieki za linki :) biore sie za operacje Passata :D ale najpierw to kupię 5 browarów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za linki :) biore sie za operacje Passata :P ale najpierw to kupię 5 browarów :D

 

Weź dwa czteropaki :D Lepiej żeby nie brakło :lol EOT,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie spojrzałem a tu jest o Passacie B4 a nie o B5 no ale musi być podobnie :D pędzę do sklepu po dwa czteropaki :D a jak robota bedzie długa to kratkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę prosić o zaznaczenie gdzie uchodzą skropliny? Siedziałem pod samochodem 10 minut i nie doszedłem do niczego konstruktywnego

 

DSC00038.JPG

 

z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za daleko od miejsca skroplenia wody zrobiłeś zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak u Ciebie tez jest ten filtr inaczej filtr kabinowy jest w podszybiu po lewej stronie

To nie zasada w B4 chyba zawsze były ale w B3 to była opcja i w moim przypadku mimo posiadania climatronika filtru brak, tylko zwykła kratka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie zasada w B4 chyba zawsze były ale w B3 to była opcja i w moim przypadku mimo posiadania climatronika filtru brak, tylko zwykła kratka.

W porę odpisałeś. Zaledwie po czterech latach.:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogę prosić o zaznaczenie gdzie uchodzą skropliny?

w podwoziu nie ma żadnego odpływu, rureczki i nic w tym rodzaju :) więc kapie sobie gdzie chce mniej więcej tu gdzie zaznaczyłem

jeśli trzeba to zrobię foto odpływu (widok pod maską) :)

dsc00038tv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zaznaczyłeś. U mnie jak długo klima pochodzi to na parkingu jest kałuża wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli trzeba to zrobię foto odpływu (widok pod maską)

o tak to wygląda pod maską :)

22052010196.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Przewody też się pokrywają szronem a po wyłączeniu klimatyzacji skrapla się z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności