Skocz do zawartości
Gość marek_marek

>>jak zmierzyć ciśnienie oleju?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_marek

witam,

zapiszczała mi wczoraj podaczas jazdy kontrolka od oleju... :646:

martwi mnie to o tyle, że mam silnik po remoncie generalnym, nowy olej syntetyk, filtr filtrona...

podjechałem do mechanika i powiedział że tak się dzieje w passkach i że trzeba wymienić czujnik oleju.faktycznie ten przy filtrze był zalany- ale po wypięciu wtyczki piszczało dalej. powiedział więc że wina tkwi w czujniku na bloku. no cóż - silnik po remoncie ale zasugerowałem zmierzenie ciśnienia oleju - na to odpowiedział mi, że to kłopotliwe i że to tylko czujnik. mam mu wierzyć że to kłopotliwe czy raczej nie chce mu sie z tym robić :609: chyba jest do tego jakiś miernik - co nie?

marek

1991, 1,8 RP, gaz + benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika.

Aby zmierzyć ciśnienie wystarczy wykręcić czujnik ciśnienia oleju, w to miejsce wkręcić manometr. Oczywiście sam manometr nie będzie pasował, dlatego do takich pomiarów stosuje się odpowiednie przejściówki wkręcane zamiast czujnika.

Dziwna sprawa, a może jakaś prawidłowość. U mnie zapiszczało 2 razy dawno temu i tak samo, jak u Ciebie mokro jest nad filtrem. Okazało się, że po zdjęciu kapturka z czujnika i tam jest mokro. Podejrzewam, że to on przepuszcza olej, a skoro jest nieszczelny to błędnie interepretuje ciśnienie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

ja już mam straszne nerwy na ten samochód i niedługo po tych perypetiach będę sam udzielał rad jak to Ty JAFO robisz :611:

niemniej jednak zdziwiło mnie że po wyjęciu wtyczki z dolnego czujnika - tego zalanego piszczało dalej??? nie chcąc ryzykować zostawiłem auto u mechanika. dzwonił do mnie że już ma czujniki i wymieni je. mam nadzieję że w tym tkwi problem, bo jak do tej pory przy innych usterkach sprawdzały się jego przypuszczenia.

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dobrze byłoby przy okazji wymiany czujników sprawdzić ciśnienia oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

właśnie dzwonił do mnie mechanik - powiedział że wymienił oba czujniki i zrobił sobie wycieczkę moim kochanym autem 10km i nie włączył się buzer - co wcześniej działo się po kilkuset metrach. mam nadzieję, że już będzie ok. dzięki za rady.

pozdrawiam

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek ma dwa czujnik a z ciekowości buzer włącza ten 0,3 bara czy ten 1,8 bara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy

Poza tym marek_marek napisał już wcześniej, że są dwa czujniki -gdyby ktoś nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guzek
właśnie dzwonił do mnie mechanik - powiedział że wymienił oba czujniki i zrobił sobie wycieczkę moim kochanym autem 10km i nie włączył się buzer - co wcześniej działo się po kilkuset metrach. mam nadzieję, że już będzie ok. dzięki za rady.

pozdrawiam

marek

Witam.Nie dawno poruszałem ten sam temat na forum dla Ciebie może to byc ciekawa lektura.Pozdrawiam Guzek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności