Skocz do zawartości
Gość jacekczewa

Fotel kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacekczewa

Witam

 

Jak wymontować fotel kierowcy - może jakieś sztuczki - cel - likwidacja trzeszczenia sprężyn fotela oraz likwidacja bujania fotela w prowadnicach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod przednią częścią siedziska (na środku) zauważysz dziwną blaszaną okrągą zawleczkę. Ściskasz ją, wysuwasz w bok i ciągniesz fotel do tyu. Z prawej i lewej szyny wypadną plastiki. One odpowiadają za kasowanie luzu foteli. Kupujesz i zakadasz nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

U mnie jest tak że na środkowej prowadnicy fotela z przodu jest taka śrubka na imbus M6 i trzeba ją wykręcić.Trzeba także odkręcić plastikowe osłony prowadnic bocznych(po jednej śrubce) i wtedy ciągniesz za wajche od przesuwania wzdłużnego do tyłu i wyciągasz cały fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzamen

jak będziesz wyciągał fotel to rozepni wiązke z podgrzewania ,urwał bym ją :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekczewa

Dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Jak nazywaja sie fachowo te plastiki?? Gdzie ich szukac allegro sklep??Ktos orientuje sie w kosztach?

U mnie na trasie ok ale gdzies pomiescie pojezdze to mnie dobija te bujanie na boki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Nazywają się - jak mi się wydaje - nasadki prowadnicy. W sklepach raczej tego się nie znajdzie tylko szroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem nowe w golfie a więc można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Nazywają się - jak mi się wydaje - nasadki prowadnicy. W sklepach raczej tego się nie znajdzie tylko szroty.

 

te nakładki mozna jedynie kupić w ....'interCars'

na bank sa bo sam kupiłem jakies trzy tygodnie temu....

po 5 zł sztuka

:610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

U mnie tez sie buja fotel ale mi to nie przeszkadza narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie foteli.Za parę dni mam zamiar zabrać się za sprzątnięcie generalne auta po zimie,czym najlepiej jest posmarować prowadnice foteli?Fotel pasażera strasznie ciężko coś się ostatnio przesuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczyłem z ciężkim przesuwaniem się fotela oraz ze skrzypieniem. Na przesuwanie fotela to nie wystarczy tylko przesmarować prowadnice, ja popsikałem białym smarem całą beleczkę z otworami, którą się blokuje fotel. Jak się schylisz pod fotel pasażera i dźwignię odblokujesz, popsikaj w to miejsce smar i rozruszaj, ja tak zrobiłem kilka razy i fotel elegancko chodzi. Jeśli chodzi o skrzypienie, popsikałem pod fotelem taką sprężynę, jak się zajrzy pod fotel od przodu, to widać taka kilku centymetrową sprężynę. Popsikałem i cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności