Skocz do zawartości
JACU6X6

Łożyska tył - jakie kupić???

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie proste i banalne ale zmieniłem łożyska z tyłu komplet i po 3 tyś km padły i wyją. Jakie więc kupić co by nie zaglądać tam za szybko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, u mnie było podobnie, aż do momentu aż kupiłem łożyska firmy Febi,(jakieś 25PLN na stronę)

wszystko będzie oki, jeżeli wszystko wymyjesz i ustawisz odpowiedni luz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przejechałem jakieś 10 tys km i jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACU6X6, dokładnie tak jak pisał daro , kup FEBI lub SKF i bedziesz zadowolony. Tylko nie kupuj przypadkiem taniego OPTIMALA :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michałviola

Dokładnie, jak napisał kuczlaw Jednak polecałbym SKF, jako sprawdzone w przemyśle i to nie tylko samochodowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam SKF , zrobiłem już na nich 30 tys. km i wszystko super.Poprzednio założyłem OPTIMALA i tylko 5 tys. wytrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michałviola, tyle że SKF jest drogi a FEBI troszke tańszy. Ja powoli zabieram się za wymiane na przodzie i biorę SKF'a a koszt po rabatach ok 140 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrzegaj się firmy CX bo bieżnie łożysk mają chyba z plasteliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie kupujcie nic z optimala.Dno.Sworznie zwrotnicy ww "firmy"wytrzymały u mnie 3000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

jeśli chodzi o łożyska na tył to dobrej jakości i w dobrej cenie są polskie łożyska firmy Margo z Torunia. Cena jest na poziomie łożysk optimala czy meyle'a ale jakość nieporównywalnie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_GL

Kupiłem tą OPTIME bo były droższe od FEBI ale na przód chyba będę musiał zmienić (jeszcze nie założyłem) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalozyłem na przód nowe optimale ale były optimale wiec troche pośmiga. Może te czesci do paska i są tanie ale ich jakość to ma wiele do życzenia. Za łozysko japońskie do mazdy na przód trzeba zapłacić w detalu 240 zł ale jak je założyłem to zapomniałem że tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

do passat b3 łożyska firmy meyle są jedną z ciekawszych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I założyłem MEYLE a miałem TIKEN czy jakoś tak i to padło po około 3 tyś km czyli USA do d... nie do auta a drugie robre to japońskie KOYO wyjołem w pudełeczko i niech leżą. Teraz zobaczymy jak znowu wyć zacznie lewe koło zmienie czopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zmieniałem - przód i tył prawa strona. Kupiłem zestawy RUVILLa - w środku: przednie FAG, a tylne KOYO (cena razem - 87 z przesyłką)

Wymiana w przodzie to horror - bez porządnego (czyt. mocnego z 1m ramieniem) klucza 30 ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,i dołączam sie do tematu, w swoim B4 jak i w poprzednim B3, wymieniałem łożyska, nie pamiętam jakiej były firmy,ale cały pic w tym ,aby tak jak koledzy piszą, odpowiednio je ustawić i dokrecic,ja robiłem w ten sposób ,ze po wymianie dość mocno je dokrecałem i kilka razy zakreciłem kołem, aby sie dobrze ułożyły ,a nastepnie 1/4 obrotu je odkręciłem i wszystko jest ok.W kiążce jest napisane że musi byc luz tak aby podkładka dawała sie poruszac srubokrętem,ale wtedy sie robia luzy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja robiłem w ten sposób ,ze po wymianie dość mocno je dokrecałem i kilka razy zakreciłem kołem, aby sie dobrze ułożyły ,a nastepnie 1/4 obrotu je odkręciłem i wszystko jest ok.

Dobrze robiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć mniej więcej jaki jest średni koszt wymiany łożysk z tyłu (łącznie z ich zakupem)?? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności