Skocz do zawartości
Gość dgrabo1

Mam problem z otwieraniem drzwi z zewnątrz w Pasku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dgrabo1

Cześć Wszystkim.

Prosze o pomoc!!!, która dotyczy zamka drzwi w pasku, albo samej klamki.model B4,94r TD kombi"", strasznie cięzko otwierają się wszystkie drzwi, a szczególnie kierowcy, niedługo chyba wyrwę kalmke takie ma nie raz opory zamek. Nadmieniam, że co do zamyknia, zamykają się lekko i bez wymusznia trzaskania,nie siadły.Z otwieraniem od środka też nie ma problemu. Czy jest jakaś regulacja aby go doprowadzić do porządku?? :?: :?:A może to klamki dają tak w kość.?? :arrow: Proszę o jakąś wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KOM

A czy klamki tak jakby lekko nie odstają od drzwi ? Są sztywno zamocowane czy raczej poluzowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dgrabo1

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Klamka jak ją ciągnę to sprawia jakby się obluzowała odstaje od karoserii jak ciągnę aby otworzyć drzwi. Jest wrażenie jakby się obluzowała. Tylko z jednej strony nie od kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmos

niestety nie poprawili tego po b3, w ktorym to jest standard :wink:. jak otworzysz drzwi, na krawedzi zamka, gdzies na wysokosci klamki masz srube. wykrec ja i wyjmij klamke. obejrzyj ja uwaznie pod katem wszelkich pekniec, wygiec, skontroluj mala biala plastikowa wkladke wpieta w blache drzwi (pokaze sie po wyjeciu klamki). w b3 ta wkladka peka w roznych miejscach i trzeba ja co jakis czas wymieniac, ale na szczescie nie jest droga choc dostepna tylko w aso (w vw berdychowski poznan ok 2 zl brutto). jesli na klamce zobaczysz jakies nadlamania albo wygiecia to wyrzuc ja i kup nowa bo nic juz z nia nie zdzialasz (w aso 200-250 zl, na allegro 50 zl, szroty sobie odpusc). jesli jest ok to ja przeczysc, przesmaruj i po upewnieniu sie, ze blacha drzwi wokol otworu klamki jest prosta wkrec z powrotem. powinno pomoc, jesli nie to znaczy ze masz pokrzywione ciegno klamka-zamek a to niestety wymaga juz zdjecia poszycia od wewnatrz.

powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dgrabo1

Bardzo dziękuję za wskazówkę , napewno to sprawdzą po powrocie w z pracy. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem miałem taki:

Zamknięte drzwi tylnie rygiel ruszał się z oporem tylko do połowy. Brak możliwości otwarcia drzwi.

 

1.Zdemontowałem zaślepke uchwytu drzwi od wewnątrz i wykręciłem 2 śrubki by tapicerka miała trochę luzu

 

2.Zdemontowałem listwy wewnętrzną i zewnętrzną te po których ślizga się szyba ( podważyłem płaskim śrubokrętem)

 

3.Zdemontowałem wewnętrzny trójkącik plastikowy uwaga bo lubi sie łamać potem zewnętrzny ( Przy demontowaniu zewnętrznego trzeba odkręcić od wewnątrz śrubkę ( tą mniejszą) potem odgiąć lekko i przesunąć do góry ma taką zakładkę u góry).

 

4.Szykujemy długi twardy drut wygięty na końcu w małe "L"

 

5. Wsuwamy w otworek w podszybiu (patrz rysunek) by trafić tym haczykiem w otwór plastiku patrz foto potem ciągniemy go do góry i drzwi otwarte.

6. Powód BLOKADY RYGLA wypadła ośka w zamku foto.

 

:hurra::vw::ok:

 

Pozdrawiam Was Bardzo Serdecznie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość styczen

Nie dawno kupilem passata b5,jakis czas temu zepsuly sie przednie dzwi z prawej strony-nie otwieraja sie z zewnatrz,tydzien pozniej to samo stalo sie z tylnymi po tej samej stronie.od wewnatrz sie otwieraja.czy ktos juz mial taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka d kalmki pewnie sie wychaczyła

wyjmi wkłądke zamka i zobacz czy linka jest na miejscu jesli nie to musisz ja tam włazyc pamietajac o zachowaniu małego luzu na lince bo bez nie go nie otworzysz drzwi od zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem,z otwarciem przednich drzwi od kierowcy ,nie chcą się otworzyć z zewnątrz i od wewnątrz ,dodam że wyskoczył mi się jakimś cudem drut idący od klamki wewnątrz do zamka,Z wielkim trudem jakoś go założyłem ale drzwi nadal nie mogę za nic w świecie otworzyć .Proszę pomóżcie bo przecież nie będę ciągle wsiadać do auta od strony pasażera.Zapomniałem dodać że chodzi o Passata B3.Czytałem wyżej o blokadzie rygla i odblokowaniu go ale jakoś mi to nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności