Skocz do zawartości
Gość guzek

Klamki przednie B-3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość guzek

Witam ponownie . Mam problem z klamkami przednimi wymieniłem je nie cały rok temu a już obydwie bardzo ciężko się otwierają.Czy można temu jakoś zaradzic ? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebpl
Witam ponownie . Mam problem z klamkami przednimi wymieniłem je nie cały rok temu a już obydwie bardzo ciężko się otwierają.Czy można temu jakoś zaradzic ? :609:
Witam , na nowe czy używane , proponowałbym wyciągnąć wyczyścić w rozpuszczalniku lub benzynce dobrze nasmarować smarem i powinny chodzić lekko. Chyba , że to nie klamki a zamki sie zacinają to postępować analogicznie jak do klamek powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carrtman

witam

jesli masz problem z otwieraniem tzn kilka raz musisz pociagnnac klamke to ten problem juz byl gdzies opisany ja tez to mialem i banalnie prosto to naprawilem , poniewaz jak wyciagniesz klamki, to masz taki plastikowe oslonki, sciagasz je tylko wyciagni zabezpieczenie: odkrec srubke albo wloz cos do srodka plastiku (ja tak zrobilem) albo leko odkreci je

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli klamka się otwiera tylko gdy drugą ręką przytrzymasz część, do której wkłada się kluczyk? Regulacja śrubą czy wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!

to chyba już tylko wymiana bo pękła na pół ja miałem taki przypadek

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carrtman
A jeśli klamka się otwiera tylko gdy drugą ręką przytrzymasz część, do której wkłada się kluczyk? Regulacja śrubą czy wymiana?

 

jak musisz przytrzymac to wlasnie to samo mialem i po regulacji jak reka odja tylko pamietaj jak wycjagniesz klamki to bedziesz mial taki plastikowy bolec ktory zmienia polozeni jak ruszasz klamka . on albo sie wykreca ,albo wyciaga ale w tedy musisz wypchac zabezpieczeni srubokretem obejrzy zauwazysz bez trudu

pozdrawiam . daj znac czy pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guzek
witam

jesli masz problem z otwieraniem tzn kilka raz musisz pociagnnac klamke to ten problem juz byl gdzies opisany ja tez to mialem i banalnie prosto to naprawilem , poniewaz jak wyciagniesz klamki, to masz taki plastikowe oslonki, sciagasz je tylko wyciagni zabezpieczenie: odkrec srubke albo wloz cos do srodka plastiku (ja tak zrobilem) albo leko odkreci je

pozdrawiam

Dzięki za pomoc klamki chodzą jak nowe, dzięki naprawie mogłem zmienic zakupione w Polsce podróby na stare oryginały.Jeszcze raz Wielkie Dzięki. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maruder

Najlepsza regulacja klamki:

założyć podkładkę gumową 2 - 3 mm grubości na śrubę mocującą klamkę (założyć ją od środka, a dlatego gumową, żeby się trzymała na śrubie, a nie wpadła do środka). Klamka przesunie się te 2 mm w kierunku przodu samochodu i po problenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gsunr

to ja się podłącze do tematu.

chcę wymienić klamki, bo mam 1 zerwaną (zaczepy), a druga nie otwiera zamka, regulacja nic nie daje na zamku. pasek b3 w wersji z cetralnym zamkiem. chcę kupić klamki, ale chcę przełożyć bębenki(cały mechanizm?), żeby nie nosić pęku kluczy.

i teraz pytania:

1. da się tak?

2. jeśli tak, to czy mogę kupić zwykłe klamki bez sterowania centralnym zamkiem? i przełożę "flaki" czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się przełożyć wkładkę. Wkładasz starą, i problem z głowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

a może trzeba tylko dokręcić śrubę trzymającą klamkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Lepszy central z pilotem, jakiś cymbał :wpale: chciał wejść mi do auta jak je zostawiłem przy drodze w lesie, zniszczył bębenek, ale i tak nie dał rady otworzyć. Wywaliłem ten elemencik na końcu wkładki, zastąpiłem podkładką i niech sobie teraz kręcą tymi śrubokrętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witaj,

najlepiej uczyć się na cudzych błędach ;) wiec uważaj przy wyciąganiu starego bębenka - u mnie przez nieuwagę posypały się blaszki zapadkowe i miałem trochę zabawy. z tego co pamiętam trzeba wyciągnąć razem z przekręconym kluczem - żeby wszystko trzymało się razem i dopiero przekładka do nowej klamki. zamek może na początku chodzić cieżej niż do tej pory.

pozdrawiam

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek_marek, dobrze mówi, kluczyk musisz mieć włożony, i przekręcony, bo inaczej może się rozsypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gsunr

ok, dzięki, o ile zrozumiałem, to przekłada się sam bębenek. mechanizm zamykający zostaje z klamką. czyli, muszę kupić klmamki z tym kablem od centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rkotynia
witam

jesli masz problem z otwieraniem tzn kilka raz musisz pociagnnac klamke to ten problem juz byl gdzies opisany ja tez to mialem i banalnie prosto to naprawilem , poniewaz jak wyciagniesz klamki, to masz taki plastikowe oslonki, sciagasz je tylko wyciagni zabezpieczenie: odkrec srubke albo wloz cos do srodka plastiku (ja tak zrobilem) albo leko odkreci je

pozdrawiam

 

Witam

Właśnie ja mam problem z otwieraniem i po odkręceniu klamki zauważyłem ta białą osłonkę i chciałem ją ściągnąć trochę żeby naciskała szybciej na zamek ale bardzo ciężko schodziła....i w sumie malutko ściągnąłem, a zabezpieczenia żadnego nie widziałem???!!!!!!! Czy tego się nie odkręca przypadkiem? Proszę o poradę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkręciłem:mad: i urwałem okazało się, że trzeba było ściągać, ale teraz mam zrobione na cacy przewierciłem w miejscu starego wypustu nagwintowałem wkręciłem śrubkę chyba fi4 z drugiej strony nakrętka i jest cacy można regulować do woli jak już wyregulujesz to z góry ucinasz resztę niepotrzebnej śrubki i jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nieco odświeżyłem wątek. Mam problem w swoim B3. Klamka od strony kierowcy chodzi mi bardzo ciężko. Poda ktoś krok po kroku solucję jak to zrobić ? z góry dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Nieco odświeżyłem wątek. Mam problem w swoim B3. Klamka od strony kierowcy chodzi mi bardzo ciężko. Poda ktoś krok po kroku solucję jak to zrobić ? z góry dziękuje ;)

przeczytaj ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1262&page=3

ja dodatkowo po wyjęciu klamek dałem na cały mechanizm kilka kropel oleju przekładniowego, już ponad rok mam spokój.

Temat był wielokrotnie wałkowany(patrz dół strony" Podobne wątki") tak więc najpierw "szukajka" prawdę Ci powie

pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności