Skocz do zawartości
Gość marek_marek

zerwałem ręczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_marek

witam,

temat podobny do wcześniejszego zamieszczonego już na forum - niemniej jednak u mnie to nie kwestia napięcia hamulca z powodu "chwytania" za wysoko - po prostu zaciągnąłem go wczoraj jak to zwykle robię z wyczuciem i tym razem w którymś momencie poczułem luz - zerwałem linkę napinającą czy coś takiego? co z tym fantem zrobić? :609:

proszę o radę (dodam, że z tyłu mam bębny)

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Wszystko na to wskazuje.Zdejmij sobie tą plastikową osłonę na tunelu gdzie jest dźwignia ręcznego i zobaczysz nakrętki regulacyjne.Od razu się połapiesz która linka puściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

rozkręciłem bęben i linka faktycznie była zerwana - ma więc pytanie - jak wymienić linkę i czy aby nie ma konieczności wymiany jednocześnie w obu kołach? czy linka jest pojedyncza? jaka jest kolejność - czy należy odkręcić pod autem wszystkie osłony i przeciągnąć ją aż do dźwigni czy też kolejność może jest odwrotna?

dzięki za podpowiedzi :610:

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
witam,

rozkręciłem bęben i linka faktycznie była zerwana - ma więc pytanie - jak wymienić linkę i czy aby nie ma konieczności wymiany jednocześnie w obu kołach? czy linka jest pojedyncza? jaka jest kolejność - czy należy odkręcić pod autem wszystkie osłony i przeciągnąć ją aż do dźwigni czy też kolejność może jest odwrotna?

dzięki za podpowiedzi :610:

marek

 

na 2 koła idą 2 linki :) czyli po jednej na każde :)

z tego co pamietam (a nie wiele pamietam :P) to linke wsuwałem w osłone od wnetrza samochodu... ale ktos musi to potwierdzic bo naprawde ciezko mi jest to sobie przypomniec :)

 

edit: a jednak chyba odwrotnie :) od strony koła do dżwigni hamulca :)

po prostu jedna strona linka wejdzie w pancerz druga nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Te linki stanowią całość.Po obu końcach pancerza są zaciśnięte.Demontujesz tą osłonę co pisałem wcześniej i koniec linki z gwintem wkładasz w otwór od spodu auta w podłodze nad rurą wydechową.Zresztą jak wejdziesz pod auto to zobaczysz jak szły stare.No a drugim końcem do bębna.Nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Te linki stanowią całość.Po obu końcach pancerza są zaciśnięte.Demontujesz tą osłonę co pisałem wcześniej i koniec linki z gwintem wkładasz w otwór od spodu auta w podłodze nad rurą wydechową.Zresztą jak wejdziesz pod auto to zobaczysz jak szły stare.No a drugim końcem do bębna.Nic trudnego.

 

kurcze kojarzylem cos ze sie je tylko przeciaga...

czyli linka jest w pancerzu i wkladasz ja w otwor przy bebnie i wychodzi koło dźwigni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie nie.Linka i pancerz stanowi całość.Z jednej strony linki jest sprężynka i zaczep do rozpieraka do szczęk a z drugiej gwint do dźwigni.Tak więc nic się nie przeciąga.Po prostu wyjmujesz starą i zakładasz nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robmaz10

witam.żeby nie śmiecić pytam w poście kolegi:czy obydwie linki ręcznego są takie same? samochód-jak w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robmaz10, tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robmaz10

dzięki pakafoto . pozdrawiam .Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności