Skocz do zawartości
jarucki

Montaż CB-Radia w pewnym miescu, może ktoś próbował?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wpadłem na pewną koncepcję zamontowania CB Radia w B5 (3B)

Poniższe zdjęcie prezentuję koncepcje pomysłu

noname.jpg

Jak widać wymiary radia nie stanowiły by przeszkody w zamontowaniu radia.

Złącze diagnostyczne jak gdzieś wcześniej przeczytałem można przenieść w inne miejsce i dorobić np jakąś przejściówkę [zaczytane z postu pt. jak zabezpieczyć passata albo jakoś tak]

W ten sposób pozbyć się można elementu który w pierwszej kolejności stanowi opór w montażu.

 

Nie chce na chwilę obecną rozbierać owych elementów z racji tego że nie mam na to czasu :(

 

Moje pytanie związane z ową koncepcją jest następujące, ile jest wolnej przestrzeni pod złączem diagnostycznym? czy zmieści się tam radio?

 

*Opcja II można by było we wskazanym miescu zamontować sam panel przedni radia. Panel z tylną częścią radia, można było by połączyć taśmą i radio schować gdzieś nie opodal panelu przedniego.

 

Może jakieś sugestie, wskazania, krytyki itp., itd.

 

Skoro pomyliłem działy Sorrka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzoforte

Niestety każde radio jest za dlugie. A tak na marginesie wielu wozi cb tak jak na zdjeciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze zdjęcia,ale jest taki dział CB radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej było by wstawić radio w półkę w konsoli środkowej,lub w półce na książkę serwisową pod kierownicą(ja tak zamontowałem i jest ok').Pozdrawiam:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w B5 przed fl półka na książkę jest węższa niż po fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w B5 przed fl półka na książkę jest węższa niż po fl

Spójrz powyżej na mój podpis.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozkręcałem radio i myślę że Opcja II jak najbardziej by wyszła :) jutro podejdę do magika elektronika i zobaczę ile taka przyjemność by mnie kosztowała, i czy to będzie poprawnie funkcjonować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś przymierzałem się do zamontowania radia alan 199 w miejsce na gniazdo diagnostyczne i drobniaki. Mam jeden tunel wymontowany z auta do takich zabaw:) jest to możliwe pod warunkiem wymontowania panelu CB i zrobienia taśmy na ok. 35 przewodów. Trzeba też wymontować tunel żeby umocować panel. Facet w elektronicznym powiedział, że będą sie zakłócenia robić. Będzie ciepło to się za to zabiorę i sprawdzę. Jest jeszcze jedna opcja; można wymontować z samego panelu dwa potencjometry (czułość, głośność) i gniazdo do mikrofonu. W tej opcji jest mniej kombinacji bo mniej kabli ok.12, ale kanału nie zmienisz. Pozostaje zmiana kanału przy radiu. Ja i tak tylko 19 mam ustawioną na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grand

polecam na tunelu od strony pasażera: łatwo, szybko bez problemów. Obsługa bez zarzutu no może trochę na widoku ale jak będą chcieli to wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności