Skocz do zawartości
Gość ala

thermotronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ala

jak naprawdę działa thermotronic. w czasie jazdy mam 60-70 stopni silnika, jak włączę 22 stopnie nadal wieje chłodem - czy to ma jakiś związek z termostatem . czy istnieje dodatkowy termostat wewnątrz i gdzie się znajduje. aha jak załączę max ogrzewanie to nadmuch zwalnia i jest trochę cieplej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-70°C na wskaźniku mówi o tym, że należy wymienić termostat.

Jeśłi go wymienisz, to wtedy możesz szukać dalej.

 

 

 

Jesteś od niedawna.

Uzupełnij podpis o podstawowe dane auta. Rocznik i kod silnika.

W przyszłości pomoże to znacznie w udzielaniu Tobie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Przyłączam się do pytania.Co prawda mam zwykłe ogrzewanie ale mam jakiś taki sterownik z wystającą zembatką i chciałbym toto zapodłączyć do auta.I mam pytanko do czego powinien być on podłączony i czym on steruje?Są na nim 2 gniazdka.Co ew. należy dokupić żeby to zadziałało?Czy może dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ala

przepraszam passat 93 rok 1,9 td

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ala

ok . a co z wewnętrznym termostatem i zależnością temp. silnika , a temp. nawiewu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok . a co z wewnętrznym termostatem i zależnością temp. silnika , a temp. nawiewu???

 

W pierwszej kolejności wymień termostat, na gorącym silniku włącz ogrzewanie na maxa i sprawdź, czy jest gorące powietrze na wysokich obrotach wentylatora. Jeśli nie, to może być zapchana nagrzewnica, lub zapchane ożebrowanie nagrzewnicy, przez co nie potrafi ona oddać ciepła.

Zasadniczo ogrzewanie z niesprawnym termostatem dobrze radzi sobie nawet zimą.

Jeśłi jest thermotronic, to jego głównym zadaniem jest utrzymywanie temperatury w kabinie na stałym-zadanym poziomie.

Jeśli temperatura nagrzewnicy jest za niska, to -by jej nie wychłodzić, by nie wiało zimniejszym powietrzem - teoretycznie wentylator powinien kręcić wolniej. Jednak jest to moja teoria i podstawa automatyki. Proszę nie brać jej pod uwagę.

Nie posiadam thermotronica, więc zbytnio nie mogę pomóc.

 

 

Czy masz silnik o indeksie AAZ?

 

=========

pszemek

Aby cokolwiek podłączać należy znać zasadę działania. Bez tej znajomości nie da się nic poprawić. Można jedynie zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ala

A GDZIE MOZNA SPRAWDZI CO TO ZA KODY x2a boc cok goc h1l jon m8n q1w itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to kody z wlepki znajdującej się w bagażniku?

Bo jeśli tak, to pod poniższym adresem znajdziesz prawie wszystko, co Cię interesuje.

http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=complect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

To też właśnie o zasade działania pytałem.Jeśli chodzi o mnie to jeśli będe wiedział jak to podłączyć to z montażem nie będzie żadnego problemu i gwarantuje że nic nie uszkodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszemek napisałeś, że ten sterownik ma zębatkę.

Nie mam pewności, czy to aby napewno jest sterownik, tym bardziej, że tego na oczy nie widziałem, a i chyba nie miałem z takim czymś kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Pisz tak od razu :)

W weekend zrobię zdjęcie i umieszczę w temacie.

P.S.To kółko zębate jest zazębione z kółkiem od regulacji temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności